МОН підготує закон про фахову передвищу освіту

Міносвіти розпочинає роботу над проектом закону «Про фахову передвищу освіту»

МОН підготує закон про фахову передвищу освіту

Міністерство освіти і науки розпочинає роботу над проектом закону «Про фахову передвищу освіту». Про це повідомляє прес-служба відомства.

У Міносвіти зазначають, що розробка та ухвалення проекту документа передбачена нормами закону «Про освіту», який ухвалений на початку вересня.

Особи, які виявлять бажання взяти участь у роботі над зазначеним проектом, матимуть можливість надіслати інформацію про себе та пропозиції до законопроекту на електронну адресу: s_kretovich@mon.gov.ua.

Як відомо, після набрання чинності новим законом «Про освіту» міністр освіти Лілія Гриневич заявила про наміри МОН розпочати широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх освітніх сферах.

Освіта.ua
03.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
vosk_ua
Я розрізняю такі категорії прихильників ЗНО: 1. Викладачі, які мають додатковий дохід від репетиторства. 2. Помилка того, хто вижив: я склав ЗНО, і ви складете. 3. Керівники ЖКХ, будівництв і т. д.: ті, хто зафейлили ЗНО, годитимуться лише на чорноробочих. (Щороку 15к людей не складає ЗНО!) 4. Кияни - мешканці Києва у привілейованому становищі (в якому саме? за які такі заслуги?), але у Києві у 2-5 разів більше 200-бальників і навіть 160+, ніж у регіонах. Метою ЗНО був рівний доступ до освіти для всіх регіонів, але не вийшло. Максимальні 200 балів отримати практично нереально: навіть у Києві їх не більше 10, в деяких регіонах, зокрема у Житомирській області - жодного. Навіть 160+ мають біля 15% абітурієнтів (в Києві - до 40%!)
vosk_ua
І не треба мені казати, що оффтоп. Про вступ без ЗНО висловився користувач з промовистою назвою "Незадоволений".
Коментувати
Арарат
Передвища освіта - це рівень бакалавра чи фахівця????????????????????????????????
Незадоволений
Для Арарат: Це те, що було коледжем - прокладку далі зберегли. І вступ у ВНЗ без ЗНО через них теж.
vosk_ua
Для Незадоволений: "І вступ у ВНЗ без ЗНО через них" І що у цьому поганого? Після профільного коледжу продовжити освіту за цим профілем у ВНЗ за фаховим вступним випробуванням. Я взагалі скасував би обов’язкову повну загальну середню освіту, залишивши обов’язковою лише базову (9 класів) і на основі базової після 9 класу одразу йти вчитись у профільні заклади і здобувати спеціальність. А, як висловився один з коментаторів на Фейсбук, "людина, яка не склала ЗНО, в Україні - людина третього сорту". І таких позбавлених майбутнього молодих людей щороку по 15 тисяч - ціле місто - таке, як, наприклад, Баранівка чи Овруч.
Олег
Колледж гибридным учреждением каким-то становится. "коледж - заклад вищої освіти", но при этом также "має право забезпечувати здобуття профільної середньої, професійної (професійно-технічної) та/або фахової передвищої освіти". И так же не понятно, "передвища освіта" это что? Младший специалист это проф.-техн. образование, а младший бакалавр уже высшее образование. При этом они уравниваются "молодшого спеціаліста прирівнюється до диплома молодшого бакалавра"
Коментувати