В Україні запрацює Нацрада з розвитку науки і технологій

Передбачається, що Національна рада стане стратегічним органом реформування сфери науки та інновацій

В Україні запрацює Нацрада з розвитку науки і технологій

Уряд прийняв постанову, що створює правове підгрунтя для утворення і функціонування Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні КМУ.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, Національна рада буде основним стратегічним органом реформування сфери науки та інновацій в Україні, який очолюватиме прем’єр-міністр.

У Міністерстві освіти зазначають, що одними з головних функцій Національної ради буде підготовка пропозицій щодо формування засад державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, розвитку наукової та науково-технічної сфери, пріоритетів такого розвитку, інтеграції української науки в світовий науковий та європейський дослідницький простори тощо.

Рада також заслуховуватиме та оцінюватиме звіти головних розпорядників бюджетних коштів, що здійснюють наукову та науково-технічну діяльність, на підставі яких надаватиме уряду рекомендації щодо визначення загальних обсягів фінансування науки та його розподілу між базовим та конкурсним фінансуванням наукових досліджень.

«Це буде важлива зміна в системі управління й фінансування науки в Україні. Ми отримаємо змогу спрямувати наукові дослідження та розробки і відповідні кошти бюджету на найбільш пріоритетні для держави напрямки», – підкреслює міністр Лілія Гриневич.

До повноцінного запуску Національної ради необхідно сформувати її персональний склад, який затверджуватиметься Кабміном. Нацрада складатиметься з двох комітетів – Наукового та Адміністративного, що матимуть однаковий кількісний склад.

«Утворення Національної ради з питань розвитку науки і технологій – це рішення, на яке довго чекала вся наукова спільнота. Адже вперше в історії України створено орган, який стане не лише верховним у сфері громадського контролю наукової діяльності, а й платформою для ефективної взаємодії між науковцями, органами виконавчої влади, представниками бізнесу», – підсумувала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
05.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PASUFIK
За наявності АПНУ Ви ще створюєте Нацраду з питань розвитку науки і технологій? Чи то не плювок на її адресу? Гройсман, по- моєму, і так за все відповідає, невже АПН ще потрібен тягни-штовхай? А може академій забагато, разом з їх привілеями?
Nedolya
Для PASUFIK: Читайте закон про науково-технічну діяльність. Така рада передбачена і вона конче потрібна. Формує її не кабінет міністру, а Ідентифікаційний комітет. А прем’єр очолює її за посадою. Краще вони будуть давати поради КМ ніж якесь НАПНУ, яке про науку немає жодної уяви. Сподіваюся, що вона буде виконувати ті 30 рекомендацій, які надали міжнародні експерти що до розвитку науки в Україні. Критика повинна бути конструктивною, а не всебічною - від такої зиску жодного - один негатив.
PASUFIK
Якщо Академія педагогічних наук України немає жодної уяви про педагогічну науку, тоді навіщо вона взагалі? Навіщо голова, коли немає рук, ніг і тулуба?
nedolya
питання не до мене - перевірте публікації у журналах з імпакт-фактором - їхня відсутність вкаже, що такої науки в Україні не існує
Коментувати
Нацрада
Ще одна структура, на яку потрібно витрачати гроші