МАН може розвивати освіту в інших країнах, - міністр

За словами Гриневич, Мала академія наук має стати центром другої категорії на базі ЮНЕСКО

МАН може розвивати освіту в інших країнах, - міністр

Міністр освіти Лілія Гриневич висловила сподівання, що українська Мала академія наук зможе допомогти розвивати наукову освіту в Східноєвропейському регіоні та інших країнах світу. Про це Гриневич заявила під час зустрічі з представником місії ЮНЕСКО Жан-Полем Жустом Нґоме Абьяґою.

«Мала академія наук має стати центром другої категорії на базі ЮНЕСКО. Чи відповідає МАН встановленим для цього вимогам, нині досліджує спеціальна місія організації, що перебуває в Україні», - наголосила міністр.

За її словами, Мала академія наук - це унікальна установа, що не лише допомагає українським дітям уже в ранньому віці наблизитися до науки, а й є активним партнером МОН у питанні реформування освіти, зокрема змісту освіти у природничих дисциплінах.

У свою чергу, представник ЮНЕСКО Жан-Поль Жуст повідомив, що вже почав знайомитися з роботою МАН, зокрема, нещодавно поспілкувався з учнями академії, а пізніше проведе зустрічі з керівниками різних департаментів установи, щоб краще зрозуміти алгоритм, за яким функціонує МАН.

«Вчора я мав нагоду довго й ґрунтовно поспілкуватися з учнями академії, і вони мене щиро вразили своїми знаннями. Ми усі розуміємо, що якісна освіта – це базис, необхідний для розвитку науки, і МАН має дуже цікавий підхід до цього питання», – зазначив представник ЮНЕСКО.

У Міністерстві освіти зазначають, що для того, щоб Мала академія наук стала центром під егідою ЮНЕСКО, потрібно пройти низку процедур.

«Хоча юридично центр 2-ї категорії не є частиною Організації, він пов'язаний з ЮНЕСКО на підставі офіційних угод, затверджених Генеральною конференцією. Завдяки обміну знаннями та дослідженнями, забезпечується цінний і унікальний внесок в реалізацію стратегічних програмних цілей ЮНЕСКО для переваг держав-членів», - повідомляють у Міносвіти.

Співпраця між центрами другої категорії та ЮНЕСКО здійснюється за такими ключовими напрямками, як освіта, природничі науки, соціальні і гуманітарні науки, культура, а також комунікації та інформація.

Освіта.ua
07.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
глупость несусветная
написав одну из курсовых, студент увидел, что наукой заниматься в нашей стране нет вариантов. Не нужно это в первую очередь тем, кто ею по рангу должен заниматься. Таким образом на одного потенциального науковця стало меньше... По причине безразличия к самой науке. А она о МАН глаголет. Бабло, больше ничего кроме бабла...
людина
Сама ідея МАН - дуже непогана, але тут є велика корупційна складова. Якби роботи дітей викладали на сайт МОН, щоб усі бажаючі могли познайомитися із науковими вподобаннями підростаючого покоління, це б мало якийсь сенс. А так роботи перевіряються від фонаря, більшість з них не проходить перевірку на плагіат, контрольні не є тестами, а тому оцінка, виставлена переважно вчителми шкіл, не є об"єктивною. Більше прозорості при оцінюванні (як при перевірці ЗНО) - і ми будемо радіти науковим успіхам наших мудрих і працьовитих дітей.
123
МОН просто живет в параллельной реальности, а скорее нереальности. Тетенька Гриневич, (министром язык не поворачивается назвать) ты на землю спустись. МАН - эта пустая трата денег из госбюджета, пора позакрывать эту бутафорию, не то что опытом делится с иностранцами.
Ника Павлова
Для 123: Ось такі як Ви і створюють бутафорію, коли відносяться до роботи формально або взагалі її імітують. МАН - хороша платформа для зацікавлення дітей науковою роботою, для задоволення їх допитливості і реалізації цікавих ідей. З ними працювати дуже нелегко, але, повірте, є справжні ентузіасти, хто працює з такими дітьми. Зовсім інша справа, що в суспільстві не престижно цим займатися ні учням, ні їх наставникам, бо легше всього звинувачувати всіх і вся
Ника Павлова
Можу лиш погодитись з тим, що сама система МАН далека від досконалості, має багато формалізму. Ось над її вдосконаленням треба ще добряче попрацювати.
007
МОН не живет в другой реальности, а просто пытается ее навязать, но от этого это не становится реальностью. Как говорил Владимир Ильич - "Страшно далеки они от народа".
Коментувати
Alla Nakaznenko
яка ж у нас наукова діяльність??? у нас наукової освіти навіть в університетах практично не лишилось, не то що в школі. Для наукової освіти потрібна практично-дослідна діяльність й повноцінний доступ до бібліотек (сільська дитина поняття не має що таке наукова бібліотека, їй (чи її батькам, школі) це просто не по-кишені)! А практичні й польові дослідженя!?Їх навіть в університетах звели до мізеру, через брак фінансування, що вже про школу говорити.
людина
Для Alla Nakaznenko: Цього року діти із сірої зони посіли призові місця в МАН, незважаючи на те, що під час обстрілів у них не було інтернету, бо поставили собі таку мету. Тому не варто так широко узагальнювати.
Коментувати
доктор
да-да-да. Вже в себе освіту розвинули, йдемо помагати іншим, досвід вже маємо ;)
Ось покажемо Європі..!
Діти ще середню освіту не здобули, а вже «науковці»! Цікаво, чи ще де-небудь є таке чудо, як українська мала академія наук?! А ми вже усі освітні реформи провели, почали жити і навчати по-новому, ото тепер і покажемо усій Європі… як «ліпити вчених»!
***
Для Ось покажемо Європі..!: Тут мінусує, напевне, пані Лілія, чи ті, хто працює у конторі МАН. А то що ж робити, якщо контора зникне!
Ника Павлова
Я мінусую не у підтримку пані Лілі, а проти фрази "Діти ще середню освіту не здобули, а вже «науковці»!". Ті, хто так зневажає розумних, ініціативних, креативних дітей, які хочуть і ПРАЦЮЮТЬ над науковими роботами, мабуть, не здатні з такими дітьми працювати і чогось їх навчити.
Ника Павлова
Для ***. Чи буде контора, чи зникне - а талановиті діти будуть завжди. Може Ви запропонуєте щось таке, що підтримає і допоможе таким дітям себе реалізувати?
Коментувати
Михайло Чиж
В Україні наукову освіту вже розвили до максимуму, прийшов час допомогати сусідам. От тільки питання: а їм потрібна така допомога? І чим "бідний" може допомогти "багатому"?
Nedolya
Ви серйозно? Яка там наукова освіта? Там нею і не пахне. Хоч би інтерес підтримували до точних наук. Краще не перебільшувати роль МАН. Абревіатура лише відображає наміри у майбутньому інтересі школярів. Чи Ви не в курсі?
Голосzнарода
Нехай ман спочатку англійську мову вивчить, а то в других країнах їх точно не зрозуміють...
YY
Конкурс "Кристаллы" ТАК И НЕ СОСТОЯЛСЯ В нИКОЛАЕВСКОЙ ОБЛАСТИ, НЕТ ПРЕДСТАВИТЕЛЯ МАН ОТ ОБЛАСТИ В КИЕВЕ. САМИМ БЫ НАУЧИТЬСЯ РАБОТАТЬ, А НЕ ДРУГИХ УЧИТЬ.
Интересно,
в МОН правда думают, что это ученики пишут мановские работы? Может быть, где - то и есть гении, но ведь от учителей требуют массовость. Вот и пишут многие сами, или покупают курсовые, или старые работы у знакомых. Потом надо уговорить кого - нибудь написать контрольную и прочитать готовую работу. Это такой опыт мы будем выводить на мировой уровень?
Олекса Позняк
Для Интересно,: умній учитель уже єту работу давно написал, а учеников подталкивает в нужном направлении
Ника Павлова
Для Интересно: Якщо Ви, або ті вчителі, про яких Ви пишете, настільки ХАЛТУРНО відносяться до своєї роботи - то ніяке МОН Вам не допоможе. Я сама не у захваті від деяких ініціатив МОНу, але таких вчителів учителями навзвати важко
труд
Для Ника Павлова: Цікаво, в якій галузі науки ви так усердно готуєте "розумних, ініціативних, креативних.." дітей. І яку допомогу отримуєте від МОНу чи МАНу? Бо ваші коменти нагадують телеміст "США- СРСР" кінця 80-х : " А у нас секса нет."
Коментувати
простоктото
развивайте освиту лучше в своей стране так как надо
анонім
кращого коментарія не буває: http://commons.com.ua/peremozhets-konkursu-zahistu-man-talanovitij-chi-groshovitij/
007
А что делать ребенку от которого бегает его руководитель по МАН министр не подскажет?
людина
Для 007: Почему же бегает руководитель?
007
Ну это вопрос к руководителю? Может материально не заинтересован и такое отношение к своим обязанностям
Коментувати