У ВНЗ пропонують вводити кризовий менеджмент

У Раді готують законопроект, що надасть МОН право призначати тимчасових керівників

У ВНЗ пропонують вводити кризовий менеджмент

Перший заступник голови парламентського комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський вважає, що Міністерству освіти та науки потрібно надати право в окремих випадках призначати тимчасових керівників у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє прес-служба народного депутата.

За його словами, автономія ВНЗ є правильною і дуже прогресивною нормою закону «Про вищу освіту», проте інколи виникають конфлікти всередині колективу, які на тривалий час блокують нормальне функціонування вишу, а подекуди взагалі ставлять під сумнів його подальше існування.

«Останнім часом подібні ситуації непоодинокі. То в одному, то в іншому університеті країни внутрішні конфлікти просто паралізують життя у виші. І найчастіше ці конфлікти пов’язані із боротьбою за посаду ректора», - наголосив Співаковський.

Разом з тим, він підкреслив, що боротися потрібно не за посади, а за збереження українських вишів і покращення якості освітніх послуг.

«Світ стає глобальним. Сьогодні відповідні ресурси – знаннєві, технологічні – продає той же Стенфордський, Массачусетський, Мічиганський та інші університети. Тобто, ми вступаємо в систему конкуренції вже з провідними університетами світу. Тож, якщо зараз нічого не змінимо, якщо так і будемо викладати технології 70-80 років, то я вам скажу, не буде у нас університетів», - сказав депутат.

Тому, на його думку, в окремих випадках, коли колектив навчального закладу, користуючись наданою законодавством автономією, не здатен самостійно вийти з глухого кута, профільному міністерству потрібно надати важелі вирішення проблеми.

Олександр Співаковський повідомив, що вже почав готувати відповідний законопроект. У проекті документа буде передбачено, що тимчасові адміністрації призначатимуться МОН лише в окремих випадках і лише на один-два роки, після чого колективу ВНЗ буде повернуто право обирати ректора, яке надано йому законодавством про вищу освіту.

«Зараз ми вже над цим працюємо. Думаю, до літа ми змінимо деякі положення, і у міністра буде інструмент введення кризового менеджменту», – наголосив перший заступник голови парламентського комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

Освіта.ua
03.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ячсмить
"Автономія" порушила звичні відносини сюзеренітету-васалітету між МОН і ректорами-князьками. Останні стали занадто самостійні у своїх вотчинах. Тепер отримають рейдерів. А тому що не треба забувати про десятину:)
Vladimir Krivoshchekov
СИСТЕМА ОБРАЗОВАНИЯ НА ЗЕМЛЯХ РУСОФОНА В ОЖИДАНИИ СЛЕСАРЯ-НАЛАДЧИКА http://krivoshchekov.at.ua/news/sistema_obrazovanija_na_zemljakh_rusofona_v_ozhidanii_slesarja_naladchika/2016-09-05-100#
Юрій
Звичайно, підтримую Руслана. В ХНУРЕ 3 рази поспіль виграє один і той же кандидат, але він не вигідний МОН, бо занадто незалежний. Вже півроку не заключається контракт. На черзі НАУ, заведепий Ісаєнко вигідний для МОН, за рішенням суду від 23.02.17 року відновлений на посаді Хращевський Рімвідас, якого зараз обливають брудом. Міністр Л. Гринквич не виконує рішення суду, бо начебто вона нічого не знає, а пан Співаковський має інтерес по території НАУ. от і придумали схему з тимчасовими правліннями. "БРАВО" новій, прийшовшій на крові, владі, яка творить беззаконня.
Руслан
МОН призначає "потрібного" в.о. ректора, який проводить "зачистку" і через рік виграє вибари ректора, на яких буде єдиним кандидатом.