Комітет ВР хоче продовжити набір молодших спеціалістів

Парламенту запропонують продовжити прийом молодших спеціалістів коледжами і технікумами

Комітет ВР хоче продовжити набір молодших спеціалістів

Парламентський комітет з питань науки і освіти рекомендуватиме Верховній Раді прийняти законопроект, який дозволить вищим навчальним закладам І-ІІ рівнів акредитації продовжити здійснювати прийом молодших спеціалістів.

Про це йдеться у листі профільного Комітету ВР у відповідь на запит Профспілки працівників освіти і науки щодо необхідності надання права училищам, технікумам та коледжам здійснювати підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Зокрема, у парламентському комітеті з питань науки і освіти повідомили, що члени комітету, розглянувши законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» (реєстр. № 5240), рекомендуватимуть Верховній Раді ухвалити рішення, згідно з яким останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста має відбутись у 2019 році.

Як відомо, у січні цього року Профспілка працівників освіти і науки запропонувала відтермінувати припинення набору до вишів І-ІІ рівнів акредитації на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, обгрунтовуючи це можливим масовим скороченням працівників технікумів і коледжів та ліквідацією зазначених навчальних закладів.

Освіта.ua
02.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergiy
Ця стаття показує, хвалений закон «Про вищу освіту» принятий необдумано, і він відповідно провалився.
гість
Та зробіть як в Штатах. Коледжі 2 роки навчання після загальної середньої А їхні коледжі де навчаються 4 роки це вже наш бакалавр.(наші виші) І можливість вступу на 3 курс вишу.(у Штатах можливо після дворічного коледжу попасти в чотирьохрічний)
Felix
Походу здесь половина авторов совсем не в теме и не понимают что такое колледж и каких специалистов он выпускает! Но зато критиковать - они первые! Словоблуды х...вы!
реформа
Для Семен: справедливо в колледжи поступать также после сдачи ЗНО за 9 лет шк. программы и точка, тогда спекуляций не будет, коррупция сойдет на нет, а все дебилы проплаченные - вагоны грузить.
александр
Для реформа: Согласен на 100%!!!!!! Поступление в колледжи и техникумы после 9-го класса ТОЛЬКО через систему ЗНО!!!!!! Коррупция страшнейшая!!!!!! Поступление в медицинские колледжи стоит от 1000 долларов США!!!!!!!!!!
Fillip
А ты уверен в том что ЗНО решит проблему вступа после 9-го класса? У нас появится страшнейшая коррупция уже в самих школах! Да что тут говорить, если уже счас в школах что бы поднять оценку на один бал стоит - 200 грн!
Мда
От блин, а я и не знала. Завтра в 11 классе сделаю обїявление - За поднятие оценки на 1 балл - 200 грн. Или может сбросить немножко, 190 грн., например, пожалуй сброшу. Тпак можно больше наторговать.
Коментувати
Люда
Я також підтримую коледжі і технікуми Сама навчалася в коледжі і знаю які там дають знання.Після університету приходять сплошні нулі.Нічого не вміють і не знають. Скільки приходилося нам допомагати.Ми практики а вони теоретики.
ГласZНарода
Для Люда: якщо коледжі дають таку хорошу освіту, то в чому ж проблема, чому вони не можуть готувати сучасного бакалавра? бо байки про хорошу освіту в коледжі, то лише байки сороки, далекі від правди та реальності.
александр
Для ГласZНарода: Объясните мне что такое бакалавр? И где он может работать? Это что продавец в бакалейной лавке?
Fillip
Для ГласZНарода: потому что "бакалавр" - это теоретик. Готовить не могут, потому что это уже уровень высшего образования, а колледжи (считай когда то техникумы) были сильны выпускниками практиками профессионального образования. Поэтому штучный перевод с оного уровня на другой ничего не дал, поскольку колледжи не наладили сотрудничество с ВНЗ 3-4 уровня акредитации, или скорее не захотели этого делать!
Коментувати
Семен
Петиція на підтримку законопроекту набрала за 8(!!!!!) днів більше 27000 голосів, та на неї уваги нуль. МОН хоче вибити випускників 9 класів з набору коледжів, адже досі правил прийому нема. В міністерстві прямо кажуть - а ви впевнені що вам дадуть набирати 1 курс? Знищити систему дуже просто. Просте рішення - підготовка в коледжі молодшого бакалавра на базі 9 класів. Вступ на ступеневу освіту в університети дозволити тим хто має червоний диплом. І не говорити що коледжі це обхід ЗНО. На виробництві краще працевлаштовуються ті хто закінчив коледж, а потім університет. В університетах 50% на індивідуальних планах, про які знання можна говорити. А коледжі готують практиків. І якщо дитина продовжує навчання по тій же спеціальності то вона вже професійно мотивована. НАБІР ДО КОЛЕДЖІВ ПІД ВЕЛИКОЮ ЗАГРОЗОЮ І МІНІСТЕРСТВО ЦЕ НАРАЗІ НЕ ХВИЛЮЄ. Та й депутатів теж. Дуже прикро, адже якщо ці діти не тільки отримують професію, але отримують і виховання. ДУЖЕ ПРИКРО ЗА УКРАЇНУ.
Освітянин
Для Семен: Професійну освіту дають ПТУ! А коледжі масово штампують юристів, фінансистів, менеджерів і т.д. Для чого коледжам понадавали ліцензій на чисто робітничі професії? Вступ після 9-го класу, часто за хабарі та ще й на платній основі. Потім в обхід ЗНО в інститут на 3-ій курс - ось вся схема викачування грошей з батьків.
Олена
не смішіть, вступ за хабарі. Та ми ледь набираємо бюджет на бухгалтерів, економістів, логістів на транспорті. На електриків, ремонт тепловозів ніхто не хоче йти. А ті, хто приходять, такі слабкі (переважно з села), та ще й учитися не хочуть. А теж захочуть піти до інститутів! Отам в інститутах і є хабарництво, бо беруть наших двієшників на контракт!!
Освітянин
Для Олена: То скільки ж можна набирати на бухгалтерів, економістів, якщо вже немає на це попиту. Яке тут подальше працевлаштування? Кожен другий коледж готує ці спеціальності та їм подібні.
Коментувати