Osvita.ua Вища освіта Чехія надасть Україні 800 тисяч євро на освітні цілі
Чехія надасть Україні 800 тисяч євро на освітні цілі

Чеське агентство розвитку (CzDA) і Міносвіти України підписали Меморандум про взаєморозуміння

Чехія надасть Україні 800 тисяч євро на освітні цілі

Чеське агентство розвитку (CzDA) і Міністерство освіти і науки України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає три напрями співпраці України з чеською стороною. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

Директор Чеського агентства розвитку Міхал Каплан зазначив, що Чеська Республіка прийняла рішення про свій внесок у постконфліктне відновлення Cходу України і підтримку прагнень України до демократичних перетворень.

«Чеська Республіка підтримала Україну в її намірах та визначила для себе важливий напрям допомоги – підтримку реформ в освіті», - підкреслив Каплан.

Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, повідомила, що перший напрям співпраці МОН з Чеським агентством розвитку стане підвищення рівня інституційної спроможності Міністерства освіти і науки, зокрема, експертна підтримка напрямів роботи та рішень міністерства в освітній політиці.

Зокрема, Чеським агентством розвитку були організовані візити українських експертів до Чехії з метою вивчення досвіду функціонування системи збору статистики для створення Інституту освітньої аналітики та розбудови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.

Другий напрямом стане співпраця між чеськими та українськими вищими навчальними закладами.

«Міністерством створені умови для співпраці українських університетів з чеськими в частині мобільності. Все буде залежати від вищих навчальних закладів, як вони цим скористаються», - зазначила Інна Совсун. Також на допомогу українським університетам чеська сторона розробить дистанційні навчальні курси.

Ще одним напрямом  співпраці буде це матеріально-технічна підтримка Чехією переміщених зі Сходу України університетів та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

«Вже є окремі напрацювання підтримки чеською стороною регіональних центрів Українського центру оцінювання якості освіти, які були переміщені з Криму та Донецька та втратили все своє обладнання. Ми вдячні чеській стороні, яка висловила готовність допомогти в цих питаннях», - підкреслила Совсун.

За її словами, мова йде про закупівлю сканерів для двох регіональних центрів, проведення ремонтних робіт у гуртожитках та приміщеннях евакуйованих університетів. Зокрема, планується, що Чеське агентство розвитку здійснить допомогу в ремонтних роботах у приміщеннях трьох переміщених університетів: Луганського національного університету ім. Шевченка, Горлівського інституту іноземних мов та Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Окрім цього, агентство закупить обладнання Донецькому національному університету, що переїхав до Вінниці.

Міхал Каплан повідомив,що на реалізацію трьох напрямів Меморандуму Агентством буде виділено близько 23 млн чеських крон, або 800 тис. євро на період до 2016 року.

Освіта.ua
03.12.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!