Osvita.ua Вища освіта В університети повернуть військові кафедри
В університети повернуть військові кафедри

Військові кафедри у вищих навчальних закладах мають забезпечити військову підготовку студентів

В університети повернуть військові кафедри

В університетах буде відновлена робота військових кафедр, а у школах введуть спеціальні курси цивільної оборони. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Одарченком.

"Військова підготовка студентів буде повернута, можливо, не в усіх університетах будуть створені військові кафедри, але вони будуть працювати у такий спосіб, щоб забезпечити усіх військовою підготовкою. Окрім того, у школах будуть введенні спеціальні курси цивільної оборони", - сказав Сергій Квіт.

Як відомо, наприкінці березня, спілка ректорів вищих навчальних закладів України звернулася до міністра освіти і науки, в.о. міністра оборони, голови Комітету ВР з питань науки і освіти та голови Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони з пропозицією про відновлення військової освіти студентів за програмою підготовки офіцерів запасу та медичних сестер запасу у вищих навчальних закладах України.

У Спілці ректорів вишів України наголошують, що в останні роки цілеспрямовано скорочувалася мережа військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів для підготовки військових кадрів, у т.ч. офіцерів запасу.

Залучення цивільних навчальних закладів до підготовки військових кадрів та медичних сестер запасу, на думку членів Спілки ректорів, сприятиме не лише їх якісній підготовці, але й посиленню військово-патріотичного виховання студентської молоді.

Освіта.ua
29.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студент Павло
якщо я навчаюсь на платному або заочному чи можу я вступити на військову кафедру?
Svitlana Konchicz
Скажіть,будь ласка,якщо уВНЗ є військова кафедра,то після закінчення навчання не забирають на службу в армію?Дякую.
батько
А заняття на кафедрах будуть платними -- як зараз? І що то за курси такі будуть у школах (ЦО)? Хто їх буде проводити? Чи будуть "паперовими" ? Розтлумачте , будь ласка, бо цікаво... Дякую
DOCENT
Для батько: Ще зарано щось коментувати. Потрібно внести зміни до нормативних актів.
Коментувати
Та отож
Реакція знайомої ТАЛАНОВИТОЇ вчительки, що виростила власних хлопців(троє їх у неї) при катастрофічній невиплаті зарплат вчасно, та без можливостей додаткового заробітку у вигляді репетиторства за великі гроші на виклик її сина до військомату років два тому: "А де вони (тіпа держава) були тоді, коли мої хлопці хворіли? А де вони були, коли мені прийшлось міняти школу ( наїзди катастрофічні, бо вирішили допомогти колезі у скрутний час), а де вони булию. коли моїх хлопців потрібно було одягати, взувати, годувати та вчити, і все це з тією куцоб зарплатнею, коли не відаєш куди її діти - чи в кулак затиснути, чи піти до магазину витратити зараз? " Отака реакція. То чи не доцільніше було би створити КОНТРАКТНУ АРМІЮ, коли дорослі люди усвідомлено йдуть виконувати РОБОТУ???
DOCENT
Для Та отож: Перепрошую. Але який зв’язок контрактної армії з розширенням мережі військових кафедр при ВНЗ для підготовки офіцерів запасу ?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!