В університети повернуть військові кафедри

Військові кафедри у вищих навчальних закладах мають забезпечити військову підготовку студентів

В університети повернуть військові кафедри

В університетах буде відновлена робота військових кафедр, а у школах введуть спеціальні курси цивільної оборони. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Одарченком.

"Військова підготовка студентів буде повернута, можливо, не в усіх університетах будуть створені військові кафедри, але вони будуть працювати у такий спосіб, щоб забезпечити усіх військовою підготовкою. Окрім того, у школах будуть введенні спеціальні курси цивільної оборони", - сказав Сергій Квіт.

Як відомо, наприкінці березня, спілка ректорів вищих навчальних закладів України звернулася до міністра освіти і науки, в.о. міністра оборони, голови Комітету ВР з питань науки і освіти та голови Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони з пропозицією про відновлення військової освіти студентів за програмою підготовки офіцерів запасу та медичних сестер запасу у вищих навчальних закладах України.

У Спілці ректорів вишів України наголошують, що в останні роки цілеспрямовано скорочувалася мережа військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів для підготовки військових кадрів, у т.ч. офіцерів запасу.

Залучення цивільних навчальних закладів до підготовки військових кадрів та медичних сестер запасу, на думку членів Спілки ректорів, сприятиме не лише їх якісній підготовці, але й посиленню військово-патріотичного виховання студентської молоді.

Освіта.ua
29.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студент Павло
якщо я навчаюсь на платному або заочному чи можу я вступити на військову кафедру?
Svitlana Konchicz
Скажіть,будь ласка,якщо уВНЗ є військова кафедра,то після закінчення навчання не забирають на службу в армію?Дякую.
батько
А заняття на кафедрах будуть платними -- як зараз? І що то за курси такі будуть у школах (ЦО)? Хто їх буде проводити? Чи будуть "паперовими" ? Розтлумачте , будь ласка, бо цікаво... Дякую
DOCENT
Для батько: Ще зарано щось коментувати. Потрібно внести зміни до нормативних актів.
Коментувати
Та отож
Реакція знайомої ТАЛАНОВИТОЇ вчительки, що виростила власних хлопців(троє їх у неї) при катастрофічній невиплаті зарплат вчасно, та без можливостей додаткового заробітку у вигляді репетиторства за великі гроші на виклик її сина до військомату років два тому: "А де вони (тіпа держава) були тоді, коли мої хлопці хворіли? А де вони були, коли мені прийшлось міняти школу ( наїзди катастрофічні, бо вирішили допомогти колезі у скрутний час), а де вони булию. коли моїх хлопців потрібно було одягати, взувати, годувати та вчити, і все це з тією куцоб зарплатнею, коли не відаєш куди її діти - чи в кулак затиснути, чи піти до магазину витратити зараз? " Отака реакція. То чи не доцільніше було би створити КОНТРАКТНУ АРМІЮ, коли дорослі люди усвідомлено йдуть виконувати РОБОТУ???
DOCENT
Для Та отож: Перепрошую. Але який зв’язок контрактної армії з розширенням мережі військових кафедр при ВНЗ для підготовки офіцерів запасу ?
Коментувати