Ректори вишів хочуть відновити військову підготовку

Спілка ректорів ВНЗ України виступає за відновлення військової освіти студентів

Ректори вишів хочуть відновити військову підготовку

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України звернулася до міністра освіти і науки, в.о. міністра оборони, голови Комітету ВР з питань науки і освіти та голови Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони з пропозицією про відновлення військової освіти студентів за програмою підготовки офіцерів запасу та медичних сестер запасу у вищих навчальних закладах України.

У Спілці ректорів вишів України зазначають, що в останні роки цілеспрямовано скорочувалася мережа військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів для підготовки військових кадрів, у т.ч. офіцерів запасу.

Зокрема, з 2012 року по даний час кількість військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та вищих військових навчальних закладів, що здійснювали підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу, зменшилася майже вдвічі – з 64 до 35. Причому така підготовка, починаючи з 2005 року, здійснювалася виключно як додаткова платна освітня послуга за кошти фізичних осіб.

Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію та гостру потребу у військових спеціалістах, Спілка ректорів запропонувала відновити підготовку військових кадрів, а також медичних сестер запасу у вищих навчальних закладах України, які мають високий науковий потенціал і необхідний досвід роботи у сфері військової освіти.

Залучення цивільних навчальних закладів до підготовки військових кадрів та медичних сестер запасу, на думку Президії Спілки ректорів, сприятиме не лише їх якісній підготовці, але й посиленню військово-патріотичного виховання студентської молоді.

Освіта.ua
28.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
а нас в 84 році призвали після 1-го курсу,ми ми відслужили до 86 ,прийшли на 2-й курс. відучились. а далі хто як я сержант до сьогодні, хто рядовий, а хто і підполковник. і служили в нашій 147 ордена Червоної Зірки ОРТБ ОСНАЗ ГРУ СА, хлопці з Умані (сільгосп і пед інститут) Черкас (педінститут) Києва (Шевченка,КТИПП,НАРХОЗ, КИИГА, ИФК ,іняз ,КПІ ).. НЕ ТРЕБА ПРИДУМУВАТИ ВЕЛОСИПЕД. в Харківському танковому не 11 командирів взводів випускати (ЗА РІК!) А 110,в Кожедуба не лише на тренажерах "літати" а і повний наліт : вдень,вночі,і у важких метеоумовах..з бойовими стрільбами і бомбометанням. зенітники - з бойовими стрільбами. артиллеристи ,розвідники, спецназ ,радіотехнічна розвідка, РЕБ... не по 7 чоловік випускати, а по 170..
военрук
очередная попытка набить карманы и откосить через военные кафедры от армии. офицеры запаса в таком количестве вообще не нужны. достаточно на летних каникулах проводить полевые зборы: учить реально стрелять, окапываться, вести рукопашный бой, водить и поражать бронетехнику. ВСЕ!
Сергій
Для военрук: Цілком підтримую
Коментувати