Законопроект "Про вищу освіту" прийнято за основу

Український парламент зробив крок до прийняття нового законодавства про вищу освіту

Законопроект "Про вищу освіту" прийнято за основу

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №1187-2 "Про вищу освіту". За відповідне рішення проголосувало 230 народних депутатів. Фракція комуністів не брала участі у голосуванні, у фракції Партії регіонів рішення підтримав 1 депутат.

Законопроект "Про вищу освіту" був розроблений ще у 2012 році робочою групою, яку очолював ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. Робота над законопроектом здійснювалася на засадах обговорення представниками громадськості, студентства та освітніх організацій. Через Інтернет було отримано понад 3 тисячі пропозицій, в робочій групі взяли участь представники понад 30 організацій.

Головними новелами законопроекту "Про вищу освіту", порівняно з попереднім, є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення автономії вищих навчальних закладів тощо.

Як відомо, у парламенті було зареєстровано три законопроекти про вищу освіту: законопроект № 1187, внесений народними депутатами від Партії регіонів і два альтернативні законопроекти: № 1187-1 від фракцій "Батьківщини", "УДАРу" і "Свободи" та №1187-2, розробленого групою Михайла Згуровського.

За словами Голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, прийнятий за основу законопроект є системним проектом змін, що підготовлений у результаті прозорого демократичного діалогу всіх зацікавлених соціальних груп і може вивести українську вищу освіту на європейський шлях розвитку, зміцнити позиції українських вищих навчальних закладів на світовому ринку освіти та інновацій, підвищити якість освіти і зробити українських випускників більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Освіта.ua
08.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маргарита
Я в 2014 году бросила 1 курс(училась на бюджете). Смогу ли я снова поступить на бюджет, на 1 курс в 2015 году?
DOCENT
Ще "цікаво" В законопроекті Стаття 57. Робочий час науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників_________ В законопроекті відсутні норми максимального навчального навантаження та фраза: "Відволікання педагогічних та науково-педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених законом. " Це п.4. статті 49 чинного закону про Вищу освіту Стаття 49. Робочий час педагогічних та науково-педагогічних працівників
Jin
Для DOCENT: Так, обмеження в 900 годин на ставку прибирається. Цього слід було очікувати, оскільки пропонується збільшити норму студентів на штатну ставку з теперішніх 10...13 до 17...18. Як наслідок - відбудеться скорочення викладачів вишів.
DOCENT
Взагалі-ти, це пропонувалося в плані дій Януковича.
Коментувати
DOCENT
Як на мене, більш "цікавими" є РОЗДІЛ XV ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ. А саме п.7. Кабінету Міністрів України:пп. 3) забезпечити виплату надбавок до посадових окладів науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів державної та комунальної форми власності у таких розмірах: починаючи з 1 січня 2014 року: - надбавки за науковий ступінь доктора філософії 13 відсотків; - надбавки за науковий ступінь доктора наук 16 відсотків ; - надбавки за вчені звання доцента і старшого дослідника 15 відсотків; - надбавки за вчене звання професора 23 відсотків;
DOCENT
Для DOCENT: Чому при нинішніх 15% за кандидата, 25% за доктора, 25% за доцента/СНС і 33% за професора, як перехідні встановлено значно менші розміри? Звичайно, якщо буде виконуватися гарантія статті 57 Закону "Про освіту", згідно якої середній ОКЛАД викладача має дорівнювати двом середнім ЗАРПЛАТАМ по промисловості, то зрозуміло, що зниження в оплаті праці викладачів не буде.
Коментувати
Александр
Вот тебе бабушка и Юрьев день! В результате принятия закона произойдет снижение зарплаты кандидатов наук на 3%, а докторов на 5%. Разве по закону допустимо снижение уровня зарплаты? За діючим законом доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук складають у розмірах відповідно до 18 та 25 відсотків посадового окладу У прийнятому у першому читанні законі: Стаття 60 2. Науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам вищих навчальних закладів встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно до 15 та 20 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника – до 25 відсотків посадового окладу, професора – до 33 відсотків посадового окладу. Вищий навчальний заклад може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.
DOCENT
Для Александр: Чинний Закон "Про ВО":Стаття 64. Фінансування вищих навчальних закладів ____________ 6.________(абзац 6)_________ Педагогічним та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів встановлюються доплати за науковий ступінь кандидата наук або доктора наук у розмірах відповідно 15 та 20 відсотків посадового окладу, якщо наявність наукового ступеня не передбачена кваліфікаційними вимогами за посадою, яку обіймає працівник.
DOCENT
Для Александр: Крім того чинна норма про доплати за наукові степені з Постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 :_______________ 3. Установити: 3) доплати працівникам: г) за науковий ступінь: кандидата наук - у ГРАНИЧНОМУ розмірі 15 відсотків посадового окладу; __________ Для кандидатів наук ніяк не може бути 18%. Але головне, що розміри доплат були встановлені для викладачів Постановою, а не законом і в граничному розмірі (можна і 1%), а зараз пропонується фіксоване значення.
Александр
Для DOCENT Сейчас максимальные доплаты составляют за степень составляют для кандидата и доктора наук соответственно до 18 та 25 процентов оклада. Посмотрите свой расчетный лист, если ВЫ DOCENT ...
Коментувати
Влада
шановні, що ж тепер буде з кандидатами наук? Звання анульовуються? І як бути тим, хто пише кандидатську?
DOCENT
Для Влада: Будуть мати ступінь Доктора Філософії з відповідної галузі наук. Як на мене, буде досить дивно для філософів : Доктор філософії з філософії :)
DOCENT
На жаль, я не звернув уваги, поки сам коментував повідомлення користувача, що приховується за ніком "Александр", на його коментарі. А коли звернув, то вже було запізно. Мабуть так і залишиться таємницею, в якому чинному законі доплата за науковий ступінь доктора філософії становить 18% посадового окладу. А жаль 18% дійсно більше ніж 15. Із задоволенням вимагав би від керівництва різницю. А що до докторів наук звичайно ж є зниження на 5%. І дійсно така мала різниця в доплаті доктора і кандидата буде недостатньо стимулювати готувати докторські дисертації до захисту.
Коментувати
DOCENT
Із законопроекту Стаття 45. Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів 4. Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів вчена рада вищого навчального закладу затверджує Правила прийому до вищого навчального закладу, якими встановлюються 1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких повинна становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала; 2) вага середнього бала документа про повну (базову) середню освіту, що повинен становити не більш як 10 відсотків конкурсного бала; 5. Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну (базову) середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножена на вагові коефіцієнти. Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці.
Абітурієнт
Для DOCENT: Випускникам 11 класів 2014 року можна подавати документи у 4 вузи, чи все-таки в 5?
DOCENT
Звичайно, що абітурієнти 2014 діють в рамках чинного закону та умов прийому. Наскільки я розумію, проект закону ніяких таких обмежень не встановлює. Це дуже "дрібне" питання, щоб його регулювати законом
Коментувати
абіт
Шановний сайте, з тексту замітки так і незрозуміло, чи введуть схвалену більшстю випускників 12 балів за атестат, чи скасують 20 балів за курси?
Антон
Для абіт: Cхвалену? "Схвалили" ее только двоечники и троечники, т.к. получается они в выгоде! Не несите ереси...більшість!
абіт
для антона. А тобі страшно, що "двоечники и троечники" напишуть ЗНО краще за тебе - "відмінника"?
Випускниця 2013
Абіт, я повністю погоджуюся з вами, потрібно скасувати бали за курси, і перевести атестат в 12 балів, тоді вступ буде більш чесним.
Коментувати
Владислав
Если вес аттестата урежут, то это будет полный провал! Я стремился к высокому баллу а получу 12, в то время как мой друг получит чуть меньше! Что за бред!!!
DOCENT
Для Владислав: Здавайте ЗНО на 200х3 і все буде тіп-топ. Ніякого провалу
Коментувати
Бєлий Володимир
Шановні колеги, давайте прослідкуємо чи хоча б один телеканал про прийняття цього закону повідомить сьогодні ввечері? При чому вкрай низькою кількістю голосів депутатів, кожен з яких має завдячувати обранню в першу чергу наявністю диплому про вищу освіту. Є про що міцно задуматися - не тільки для депутатів, а й для журналістів питання ОСВІТИ як порожній звук.
DOCENT
Для Бєлий Володимир: Це ж лише перше читання. Фактично поки що ніяких прямих наслідків для виборців. Поправками законопроект можна змінити до стану повної невпізнаванності.
DOCENT
Мірошниченко на Часі-Підсумки дня на 5 каналі згадав :)
Коментувати
Иннокентий
Так что с атестатом? надеюсь будет 12 бальная система.
δείμος
Для Иннокентий: поступала информация, что "ценность" аттестата будет увеличена, но насколько...nobody knows. Абитуриенты 2014 года - заложники форс-мажорных обстоятельств.
Коментувати
δείμος
У нас прекраснейшее образование. Кто может сказать, что наши выпускники хуже, чем выпускники всяких Оксфордов? Пусть Европа ровняется на нас.
Doc
Для δείμος: Ага, рОвняется )))
Коментувати
Абитуриент2014
Я немного не понял...А что там с аттестатом? Я имею ввиду его перевели в 12 бальную шкалу???
Del
Для Абитуриент2014: Ценность аттестата при поступлении будет снижена, если не ошибаюсь с 200 баллов до 12.
Коментувати
DOCENT
Нарешті й про вищу освіту згадали.
Абітурієнт
Для DOCENT: Це вплине на цю вступну кампанію чи ні?
DOCENT
Прийняття в першому читанні це перший крок.
Бакалавр
вам треба шукати повний законопроект про освіту
Коментувати