Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Чи дотримуватися у тезі поглядів на проблему у темі завдання?

Чи дотримуватися у тезі поглядів на проблему у темі завдання?

Автор власного висловлення самостійно має вирішити, чи дотримується він тих поглядів на проблему, які вже загадані в мікротексті

Тема власного висловлення на сьогодні формулюється у вигляді мікротексту й питання після нього. Часто в мікротексті висловлюється кілька поглядів на певну тему чи проблему, наприклад: 

Багато хто переконаний, що книги відіграють важливу роль у формуванні особистості, її духовному становленні. Інші ж твердять, що сьогодні можна легко обійтися взагалі без книжок. Чи збереглося значення книги в нашому інформаційному суспільстві?

У цій ситуації автор власного висловлення самостійно має вирішити, чи дотримується він тих поглядів на проблему, які вже загадані в мікротексті, чи ж у нього є своє – відмінне – розуміння порушеної проблеми.

Стосовно наведеного прикладу теми (мікротексту й запитання після нього) учасник тестування міг би сформулювати такі тези:

  • Переконаний, що книги як раніше, так і сьогодні відіграють найважливішу роль у становленні особистості.
  • Думаю, що на сьогодні книга поступово втрачає свої позиції як засіб формування особистості.
  • Упевнений, що книга в сучасному інформаційному суспільстві хоч і дещо втратила свої позиції як засіб формування особистості, проте продовжує відігравати надзвичайно значущу роль у цій сфері на етапі раннього розвитку людини.

Увага! Найважливіше, щоб теза відповідала темі, порушеній у мікротексті й давала відповідь на питання після цього мікротексту. Якщо, наприклад, автор власного висловлення на згадану вище тему зосередитися на темі інформаційних технологій або інформаційного суспільства, то його текст буде оцінений в 0 балів як такий, що не відповідає темі.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!