Чи дотримуватися у тезі поглядів на проблему у темі завдання?

Автор власного висловлення самостійно має вирішити, чи дотримується він тих поглядів на проблему, які вже загадані в мікротексті

Тема власного висловлення на сьогодні формулюється у вигляді мікротексту й питання після нього. Часто в мікротексті висловлюється кілька поглядів на певну тему чи проблему, наприклад: 

Багато хто переконаний, що книги відіграють важливу роль у формуванні особистості, її духовному становленні. Інші ж твердять, що сьогодні можна легко обійтися взагалі без книжок. Чи збереглося значення книги в нашому інформаційному суспільстві?

У цій ситуації автор власного висловлення самостійно має вирішити, чи дотримується він тих поглядів на проблему, які вже загадані в мікротексті, чи ж у нього є своє – відмінне – розуміння порушеної проблеми.

Стосовно наведеного прикладу теми (мікротексту й запитання після нього) учасник тестування міг би сформулювати такі тези:

  • Переконаний, що книги як раніше, так і сьогодні відіграють найважливішу роль у становленні особистості.
  • Думаю, що на сьогодні книга поступово втрачає свої позиції як засіб формування особистості.
  • Упевнений, що книга в сучасному інформаційному суспільстві хоч і дещо втратила свої позиції як засіб формування особистості, проте продовжує відігравати надзвичайно значущу роль у цій сфері на етапі раннього розвитку людини.

Увага! Найважливіше, щоб теза відповідала темі, порушеній у мікротексті й давала відповідь на питання після цього мікротексту. Якщо, наприклад, автор власного висловлення на згадану вище тему зосередитися на темі інформаційних технологій або інформаційного суспільства, то його текст буде оцінений в 0 балів як такий, що не відповідає темі.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів