Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Що таке теза у власному висловленні?

Що таке теза у власному висловленні?

Теза – це судження, що слугує основою, вихідним пунктом міркувань стосовно якоїсь теми

У тлумачному словнику слово теза пояснене так: 1. Положення, висловлене в книжці, доповіді, статті тощо, правдивість якого треба довести. 2. Положення, що коротко й чітко формулює основну ідею чого-небудь або провідне завдання, що стоїть перед кимось. 3. перев. мн. Коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті тощо. У логіці теза – це вихідне положення, що вимагає свого подальшого доведення (Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К. ; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2005. – С. 1435). 

Таким чином, теза – це судження (положення, позиція, погляд, твердження), що слугує основою, вихідним пунктом міркувань стосовно якоїсь теми / проблеми й потребує послідовного доведення, аргументування з огляду на її суперечливість, невідповідність загальноприйнятим поглядам на відповідну тему / проблему. 

Іншими словами, теза – це певна ідея, яку треба обґрунтувати, довести. 

Умову відкритого тестового завдання, яка звучить так: «Сформулюйте тезу,» – варто розуміти як пропозицію на початку власного висловлення сформулювати ідею, думку, яку далі треба буде доводити, пояснювати, обґрунтовувати

Увага! Тезу-ідею треба сформулювати чітко й зрозуміло, бо від цього залежить якість подальшого викладу міркувань, легкість пошуку аргументів і прикладів, логічність висновку.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!