Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Що таке аргумент у власному висловленні?

Що таке аргумент у власному висловленні?

Умовою відкритого тестового завдання передбачено надання двох-трьох переконливих аргументів.

У тлумачному словнику слово аргумент визначено так: 1. Підстава, доказ, які наводяться для обґрунтування, підтвердження чого-небудь. 2. мат. Незалежна змінна величина (Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т.  Бусел. – К. ; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2005. – С. 35).

Синоніми допоможуть поглибити розуміння смислу слова аргумент: довід (певне міркування або факт, що наводиться, щоб ствердити істинність чогось), підтвердження, свідчення, посвідчення, рідше резон, розм. притика, розм. доказ (перев. фактичний, речовий).

У власному висловленні аргумент – це судження, міркування, докази, доводи, підтвердження, які використовує автор для доведення своєї тези – ідеї, яка була чітко визначена на початку тексту.

Слово аргумент має спільнокореневі слова аргументування й аргументація:

  • аргументуванняце процес надання аргументів, доводів, підтверджень, свідчень, доказів на користь виправданості й істинності погляду на якесь питання чи проблему;
  • аргументаціясукупність аргументів, використаних для аргументування.

Інколи слова «аргументування» й «аргументація» вживають як синонімічні, хоча різниця між ними є: аргументування – процес, а аргументація – результат аргументування, виявлений у сукупності аргументів.

Таким чином, коли в умові відкритого тестового завдання зазначено: «…наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку», – це означає, що учасник тестування у своєму тексті повинен надати аргументацію, навівши два-три переконливі докази виправданості тези, двічі-тричі підтвердивши можливість того погляду на порушену проблему, що означений у тезі.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!