Osvita.ua ЗНО Підготовка до ЗНО Українська мова: власне висловлення Що таке власне висловлення на ЗНО з української мови?

Що таке власне висловлення на ЗНО з української мови?

Метою власного висловлення є доведення учасником своєї позиції стосовно проблеми, порушеної в темі відкритого тестового завдання ЗНО з української мови та літератури.

Власне висловлення на ЗНО з української мови та літератури – це своєрідний твір-роздум стосовно певного проблемного, суперечливого питання (проблеми), актуального для сучасної молоді.

Своєрідність власного висловлення як різновиду твору-роздуму зумовлена тим, що: 

  • учасник тестування у власному висловленні повинен не просто поміркувати над запропонованою темою, а довести виправданість своєї позиції стосовно відповідної теми, обґрунтувати свою позицію й проілюструвати свою аргументацію показовими прикладами;
  • учасник тестування повинен написати власне висловлення, керуючись не власними уявленнями про структуру тексту, а дотримуючись вимог, визначених в умові відкритого тестового завдання.

До власного висловлення ставляться чіткі вимоги стосовно:

  • тематики (Про що має бути текст?);
  • змісту (Що обов’язково має бути згадано / подано в тексті?); 
  • композиційної будови (Які змістово-композиційні елементи обов’язково повинні бути в тексті?);
  • мінімального обсягу (Яка мінімальна кількість слів може бути в тексті, щоб його можна було оцінювати?).

Увага! Власне висловлення має певні відмінності від інших видів творів (твору-опису, твору-розповіді, твору-роздуму). Основна відмінність полягає в тому, що метою власного висловлення як тексту є ДОВЕДЕННЯ учасником СВОЄЇ ПОЗИЦІЇ СТОСОВНО ПРОБЛЕМИ, порушеної в темі відкритого тестового завдання.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
01.03.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!