Необхідно змінювати зміст ЗНО, - Гриневич

Лілія Гриневич висловила переконання, що до тестів ЗНО необхідно включати відкриті завдання з розгорнутою відповіддю, при розв’язанні яких дитина зможе аргументувати свою думку

Необхідно змінювати зміст ЗНО, - Гриневич

Про це вона заявила під час ефіру на телеканалі "Київ".

"Якщо ми екзамен спрямовуємо тільки на перевірку фактів, прізвищ, дріб’язкових речей, які є на якійсь сторінці, якогось підручника, то це зовсім не те, що має бути", - зазначила голова парламентського комітету з питань науки і освіти.

Вона наголосила, що в країнах, де зовнішнє оцінювання має давні традиції, зокрема у Великій Британії та США, переважають інші тенденції.

"Ми повинні закладати в тести відкриті завдання з розгорнутою відповіддю, де дитина має аргументувати свою думку, класифікувати інформацію і критично її оцінювати", - наголосила Гриневич.

Вона також висловила переконання, що якщо в розвиток тестування не будуть вкладатися кошти, відбуватиметься деградація зовнішнього незалежного оцінювання.

"Цього не можна допустити, а я припускаю, що сьогодні у суспільстві є багато сил, які не проти повернути тіньовий ринок хабарів", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, ЗНО-2013 розпочнеться 3 червня тестуванням з хімії. Уже 5 та 6 червня відбудеться дві сесії зовнішнього оцінювання з української мови і літератури.

Освіта.ua
29.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
dr
Цілком згоден
Валерія
Нехай спочатку депутати пройдуть звичайні тести ЗНО, а потім вирішують вводити питання з розгорнутою відповіддю. Впевнена, що вони навіть не схочуть оприлюднити свої результати, оскільки їхні знання не на високому рівні. Також треба взяти до уваги те, що перевірятимуть роботи люди, а не комп*ютери, а як відомо, у кожної людини різні погляди на життя, різні принципи, тому оцінювання відповіді буде залежати від поглядів людини на поставлене питання.
рс
Для Валерія: а при чому тут депутати до розгорнутої відповіді. за творче завдання має бути 24 бали, а то все зводиться до тестів, які не можуть дати повністю обєктивну оцінку знанням.
Юлия
Согласна с Валерией. Рассчитывать на объективность взгляда проверяющего развернутого ответа очень наивно. Сколько людей - столько и мнений.
Коментувати