Хто має складати мультитест НМТ у 2023 році

Результати НМТ будуть необхідні для вступу на бакалавра на всі спеціальності, окрім мистецьких та спортивних

Хто має складати мультитест НМТ у 2023 році

У 2023 році вступна кампанія вдруге буде відбуватися за результатами спрощеного ЗНО – національного мультипредметного тесту (НМТ).

Результати НМТ будуть необхідні для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на всі спеціальності, окрім мистецьких та спортивних.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності у 2023 році абітурієнти мають пройти творчий конкурс.

Також не потрібні результати НМТ тим абітурієнтам, які вступатимуть на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави.

Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватися бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов’язковий предмет), математики (другий обов’язковий предмет) та одного предмету на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова).

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра бали за НМТ можуть бути зараховані замість проходження співбесіди у закладі освіти.

Важливо: за бажанням вступника замість національного мультипредметного тесту 2023 року можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання 2020–2021 року або результати мультитесту за 2022 рік.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ НМТ У 2023 РОЦІ

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
27.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іра
Добрий день, чи можна після того як склала НМТ в цьому році (погано) ще раз скласти на наступний рік, адже хочу поступити після коледжу в університет? ..,.,.,.
Ганна
Для Іра: Добрий день. Так, можна. НМТ можна складати будь-якого року, коли це потрібно (незалежно від того, якими були попередні бали й якими є наміри щодо використання результатів тесту).
Коментувати
Olha
Добрий день,я закінчила вже коледж.Хочу скласти нмт,проте математика це не моє і я боюсь,що не складу її,для вступу в університет вказано,що потрібно результати зно або нмт.За спеціальністю на яку я планую вступати потрібно надати нмт:перший предмет українська мова,а другий на вибір математика/історія.Якщо я не складу математику тоді я можу просто дати результати з історії ?
Ганна
Добрий день. У разі вступу на бакалаврат на основі ступеня молодшого бакалавра (або іншого ступеня НРК5) потрібно мати результати НМТ з трьох предметів або ЗНО з двох предметів. Таким чином, математику скласти необхідно. (Щоб підготуватися, можна почати з перегляду матеріалів Академії Хана (uk.khanacademy.org) та відео на YouTube за пошуком "математика НМТ". Треба займатися щодня (може бути ефективно робити кілька підходів) і намагатися опрацьовувати значний обсяг матеріалу. Якщо з якоюсь темою виникають труднощі, можна спробувати прочитати чи подивитися її пояснення в кількох авторів.)
Коментувати
Наталія
Якщо я вже зареєструвалася на НМТ, але передумала здавати (помінялися плани), чи можна не здавати НМТ?
Ганна
Так, можна не складати НМТ (буде зазначено, що особа не з’явилася). Проте можна його й скласти, оскільки його результати, які можуть знадобитися за певний час, можна буде використовувати протягом кількох років.
Коментувати
Руслан
Добрий день! Загубив копія свідоцтва про повну загальну середню освіту і не встиг зареєструватись під час основної реєстрації зараз планую його відновити чи змогу за цієї підстави зареєструватись під час додаткової реєстрації пфдкажіть будь ласка
Руслан
Для Руслан: *саме свідоцтвр
Ганна
Добрий день. Так, треба спробувати зареєструватися на додаткову сесію на цій підставі.
Коментувати
Andrii
Доброго дня, Закінчив 11 класів в 2006 році, потім коледж. Зараз хочу вступити до вишу на контракт (психологія). Чи потрібно здавати НМТ?
Ганна
Добрий день. Так, потрібно. Але реєстрацію на основну сесію вже завершено. Якщо є вагома підстава, через яку неможливо було зареєструватися на НМТ в основний період, можна зареєструватися на тест у додатковий період (з 5 до 12 червня). Якщо не вийде скласти НМТ цього року, можна вступити на контракт на спеціальності з особливою підтримкою (наприклад, може бути корисним навчання на спеціальностях "Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)", "Статистика", "Математика").
Коментувати
Тетяна
Добрий вечір, я закінчую другий курс у коледжі , але хочу змінити професію, чи можна мені здати НМТ, як записатись, чи можна записатися у травні? Дякую
Ганна
Добрий день. Реєстрацію на основну сесію вже завершено. Можна спробувати зареєструватися на додаткову сесію, але потрібно мати підтвердження, що в основний період реєстрації (з 3 квітня до 3 травня) неможливо було зареєструватися на тест через вагому причину. Наприклад, у деяких учнів не було паспорта, оскільки його мали замінити, і вони реєструватимуться за новим паспортом під час додаткового періоду реєстрації (з 5 до 12 червня), надаючи довідку, що в основний період реєстрації відбувалося оформлення паспорта. Деякі учні загубили довідку про присвоєння РНОКПП і не встигли її відновити до завершення основного періоду реєстрації. Можуть бути й інші обставини, через які неможливо було зареєструватися в основний період, і їх потрібно зазначати в заяві й підтверджувати під час реєстрації на додаткову сесію.
Коментувати
Владислав
Добрий день, а чи можна здавати НМТ після здобуття другої професійної освіти? Дякую.
Ганна
Добрий день. Так, можна. Після здобуття повної загальної середньої освіти НМТ можна складати будь-якого року й стільки разів, скільки потрібно.
Коментувати
Наталія
Добрий день! Підкажіть чи може 1 курсник коледжу здавати НМТ. І що це йому дасть.
Ганна
Добрий день. Якщо першокурсник коледжу ще не здобув повну загальну середню освіту і не завершує її здобуття цього навчального року, він не може складати НМТ. Результати НМТ дають можливість вступати до закладів вищої освіти (протягом кількох років після складання тесту).
Коментувати
Світлана
Доброго дня! Підкажіть чи можна здати додатково ще четвертий предмет? Можливо за окрему плату. Дякую.
Ганна
Добрий день. Ні, цього року немає такої можливості. НМТ - це тест з трьох предметів, і скласти якийсь предмет окремо не можна. Тому потрібно аналізувати, який предмет оптимально обрати третім, на основі рівня знань обов’язкових і вибіркових предметів та пріоритетів у напрямах навчання.
Коментувати
Уляна
Добрий день, підкажіть, будь ласка, у разі складання НМТ у 2023 році, результати 2022 не буде анульовано?
Ганна
Добрий день. Ні, не буде. Результати НМТ 2022 року залишаться чинними й можна буде вступати за результатами 2022 або 2023 року (але комбінувати бали з різних предметів за 2022 і 2023 роки не можна).
Коментувати
Лизун Максим
Доброго дня я зараз навчаюся в 10 класі і буду учитися до 11 класу. Чи можу я здати нмт після 10 і після 11 класу дякую.
Ганна
Добрий день. Щоб складати НМТ, потрібно мати повну загальну середню освіту або завершувати її здобуття. Тому після 10 класу НМТ ще не можна складати.
Коментувати
Кіра
Доброго дня, я закінчую 2 курс коледжу, загально в мене 4 курси. Скільки будуть діяти результати НМТ? Один рік, як в 2022? Чи потрібно мені буде здавати його знову після закінчення 4 курсу для вступу на бакалаврат?
Ганна
Добрий день. Цілком імовірно, що результати НМТ 2022 і 2023 років ще можна буде використати за два роки (адже за результатами ЗНО певного року можна вступати протягом чотирьох років).
Коментувати
Ігор
Добрий день. Якщо складав ЗНО 2021 року, чи можна усі результати 2021 використати для вступної кампанії 2023 без складання НМТ?
Ганна
Добрий день. Так, можна. Але потрібно пересвідчитися, що набір предметів ЗНО відповідає вимогам для обраної спеціальності. Коли вступ відбувається за результатами ЗНО, для різних спеціальностей потрібні різні набори предметів.
Ігор
Дякую. Але я вичитав, що існує деяке правило 15-бальної різниці, типу складати НМТ потрібно взагалі всім хто хоче вступати у внз, і якщо новий результат буде відрізнятися від старого менше ніж на 15 балів, то лише в цьому випадку можна використати результат ЗНО минулих років. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0487-22#n274 Не зрозуміло що є правдивим. Різні інтернет ресурси пишуть різну інформацію, одні кажуть що немає ніяких обмежень на результати 2020/2021/2022, інші наводять ці 15 балів і стверджують що НМТ потрібно писати абсолютно всім.
Ганна
Можна вступати за ЗНО або за НМТ, і в разі вступу за НМТ можна робити заміну балів з предметів НМТ балами з відповідних предметів ЗНО, якщо різниця в балах ЗНО й НМТ з предмета не перевищує 15. Це зазначено в п. 7 розділу VII Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Порівняння наборів предметів для вступу за НМТ й ЗНО є на сайті НУБіП (пошук - "НУБіП вступ НМТ ЗНО"). Водночас НМТ можна скласти й за наявності сертифікату ЗНО, щоб був вибір, за якими результатами вступати.
Коментувати
Анастасія
Добрий день. Чи може вступник при наявності складеного НМТ-2022 і НМТ-2023, для вступу обрати, наприклад результат Математика 2022, а Історія України 2023? Чи можливо тільки по результатах якогось одного року.
Ганна
Добрий день. Не можна комбінувати результати НМТ 2022 і 2023 років.
Коментувати
Сергій
Добрий день вцьому році я закінчьую 3 курс, чі потрібно здавати НМТ писля закіннчення 3 курсу якщо попереду ще буде 4 курс?
Ганна
Добрий день. Якщо є плани вступати в заклад вищої освіти після 4-го курсу, можна цього року скласти НМТ (але можна буде це зробити й наступного року). Якщо немає наміру здобувати вищу освіту, то й потреби в складанні НМТ немає.
Коментувати
Віталік
Доброго вечора! Скажіть будь ласка, чи потрібно здавати нмт якщо хочу поступати в Польщі? і чи можна отримати атестат без нмт? Дякую)
Ганна
Добрий день. Для отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту НМТ не потрібний (оскільки ДПА скасовано). Для вступу до закордонних університетів НМТ може знадобитися - потрібно дізнаватися вимоги університетів. Але НМТ можна скласти в будь-якому разі, оскільки, з одного боку, його результати можна не використовувати, а з іншого боку, вони можуть знадобитися згодом.
Коментувати
Орочимару
Добрий вечір, я в цьому році закінчую бакалаврат, чи потрібно складати НМТ для вступу на бакалаврат за неспорідненою спеціальністю?
Ганна
Добрий день. Щоб вступати на перший курс бакалаврату на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО), потрібно складати НМТ. Для вступу на другий (або третій) курс бакалаврату на основі ступеня бакалавра може бути потрібно скласти фаховий іспит. На деякі спеціальності можна вступати лише на перший курс на основі ПЗСО.
Коментувати
Леонід
Доброго дня чи можу я зареєструватися на нмт не за паспортом а за іншим документом так як паспорт прострочений і я його буду переробляти?і якщо ні то які документи потрібні для підтвердження що це поважна причина при реєстрації в додатковій сесії
Галина
Для Леонід: під час війни паспорт залишається дійсним, якщо не має змоги замінити. вступите, потім зміните
Коментувати
Настя
Добрий день. Хочу поцікавитися чи потрібно здавати НМТ після 9 класу для вступу в каледж?
Галина
Для Настя: не буває нмт для 9тикласників
Коментувати
Оксана
Добрий день! На даний час я ще не маю паспорта, тому що майже рік йшов судовий процес про видачу паспорта - книжечки. Зараз подала документи в Міграційну службу.Але на основну сесію вже не встигну зареєструватися. Які підтверджуючі документи потрібно, щоб зареєструватися на додаткову сесію? Дякую.
007
Для Оксана: ніякі. будете на наступний рік вступати. Вища освіта в нашій державі не є обов’язковою. Дякуйте батькам, що не дали Вам змоги бути нормальною
Ганна
Добрий день. На додаткову сесію можна буде зареєструватися. Потрібно запитати в РЦОЯО, які документи будуть потрібні. Можна також подивитися відповіді на запитання щодо документів та поставити своє на test-center.od.ua/faq.
Коментувати