НМТ вирішить питання справедливого вступу, – міністр

Проведення НМТ вирішить питання прозорого вступу, для тих, хто має найкращі бали

НМТ вирішить питання справедливого вступу, – міністр

Проведення національного мультипредметного тесту в 2023 році вирішить питання прозорого і справедливого вступу, для тих вступників, які мають найкращі бали.

Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи модель проведення НМТ.

За його словами, цьогорічний НМТ за моделлю буде наближений до традиційного ЗНО.

«На сьогодні національний мультипредметний тест, який ми запропонували на 2023 рік, він безумовно є моделлю, яка наближена до ЗНО. Принаймні він вирішує ті питання прозорого і справедливого вступу, для тих хто має найкращі бали. І на сьогодні процедури проведення національного мультипредметного тесту абсолютно подібні до зовнішнього незалежного оцінювання і вирішують ті самі поставлені завдання», – наголосив міністр освіти і науки.

Також він зазначив, що у МОН цього року розраховують на 224 тисячі випускників, які планують вступати до вишів.

Як відомо, 20 січня Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
31.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Україна громадяни
Якщо влада мобілізовує студентів то за ними йдуть їхні викладачі. Для прикладу в РФ депутати не підтримали законопроект про відстрочку наукового-педагогічних працівників. В тій самій РФ серед усіх викладачів відстрочки на практиці можуть отримати сільські вчителі та вчителів міських шкіл за умови, що вони викладають важливі предмети. Для збереження цінних науковців у Великій Світовій працювало декілька ВНЗ де була зібрана наукова еліта СРСР. Там вчилися самі обдаровані студенти республіки. Якщо викладачі розраховують, що студентів мобілізують, а вони будуть трахати дівчат то цього не буде. Якщо йдуть студенти то з ними їх викладачі.
NikT
Для Україна громадяни: Великая Отечественная или Вторая Мировая? Да, уроды постоянно стараются предотвратить воссоединение Руси и Германии, но это неизбежно. А касательно стравливания и уничтожения молодых парней-славян, это аксиома первой брачной ночи кем-то богоизбранных.
Коментувати
батьки абітурієнтів
Останнім часом коли у нашій державі говорять про справедливість - це викликає одні розчарування. Почнемо з того, що по ЗМІ офіційно почали говорити про те, що йде конвеєр на війну і нікого здоров’я людей не хвилює. Далі чутки про 4 хвилю мобілізації і одразу обманливе заспокоєння, що обмежено здатні не будуть відправлятися у бойові частини. В Українському законодавстві не має поняття "бойова частина" і "частина забезпечення". Тобто всі підуть , куди підуть. Далі занепокоєння через тих самих студентів. Бо студент вже нікуди не може сховатися.
NikT
Для батьки абітурієнтів: Извечное НЕ ВЕРЬ - НЕ БОЙСЯ - НЕ ПРОСИ! Уроды трепыхаются, но их время кончается. А пока человекоподобные верят во внешнего врага, внутренние уроды впопыхах сожрут изнутри, да и похоронят цвет (чужой им) нации. Если ведутся - заслужили.
Коментувати
Альберт
Для Тамари.все вірно повністю з вами згодні.більшість законопроектів проти простих людей.в даному випадку проти дітей.саітла подовгу нема.навчаня або в підвалі ,або дистанційно..зате умови НМТ ніби з кожним випускником займались персонально .а взагалі цікаво було як би їх здали ті , що за такі умови голосували
711
Майбутнє не повинно бути дурним та вироджуватись в паразитів чи дегенератів, але якщо нормальні вірять сірим, хай вчаться по жорсткому, щоб краще доходило. Не дарма є гіпотеза, що колись - ще до навчально реформи - мавпи теж були настільки високорозвинуті, що літали на космічних кораблях.
Коментувати
Тамара
Ці умови ви приймаєте для дітей які навчаються в простих умовах ,і які не повинні вступити до вишу ...а не для тих у кого все купується за кошти ...на жаль такі ,"ніби"навчаються ....і отримують диплом .на жаль нічого не змінилося .цікаво одне хоч один депутат пройде ці тести НМТ....ви пане Шкарлет зможете виконати ці умови ,разом з депутатами які проголосували?я думаю зі мною погодяться багато учнів та батьків ,що ні .і вступивши до вишу дитина там уже отримую повну кваліфікацію своєї професії....і ще одне ,на жаль,талановиті діти від природи залишаються за стінами вищих ,бо за таких умов не можуть вступити ...чому ви голосуючи ,не враховуєте стресову ситуацію в країні...не враховуєте що діти також тяжко це все сприймають ...тому що їхні близькі захищають нашу країну ....а не сидять в кабінетах і придумують наступний супер проект .вони на нулі ...вони на передовій ....а ви наш шановний пане Шкарлет,не знаєте як ще більше принизити їхніх дітей ...дуже шкода ,що інші країни дають всі можливі для навчання наших дітей...а наша влада навпаки...і пані Анастасія говорить правду ,я з нею згодна ....а те ,що ви коментуєте ,що з них будуть погані спеціалісти не правда ...діти лишились в нашій країні,в тяжкий час ...це вже найвищий бал ...вони наше майбутнє..
(почти) Риторический Вопрос
Либо чисто эмоции (идти на поводу других), либо чисто логика (решать самому). И кто же больше выродок: кто даёт уродские приказы и требования или кто их исполняет? Одурманенные уже особо не скачут. А профпригодность специалиста определяется исключительно результатами, а не пафосом холуёв и околополитической профанацией.
Nax
Для Тамара: Якщо дурень чи злодій не втік, типу герой? З такою лоХгикою будуть гарні фахівці нах, бо заслужили.
Коментувати
Анастасія
В таких умовах навчання,які зараз у нашій країні потрібно знижувати бали НМТ,а не навпаки піднімати..діти проживають та навчаються в стресових умовах..повітряна тривога кожного дня ..світло не постійно....інтернет також непостійний....то про яке підвищення балів може бути мова ?таке враження ,що дітей України знищують не лише фізично ,а й морально ...чому в польських вишах полегшенні умови,а у нашій країні навпаки ...шановний пане Шкарлет хоть трохи станьте на місце дітей...вони наше майбутнє... дайте їм можливість мати освіту ,щоб піднімати нашу країну..
kiNder
Для Анастасія: Сонечко, а точно хочеш сама чи щоб родич попав на спеціаліста або (не дай бог) до лікаря у якого "не було світла", "були тривоги", "відвідував дистанційні уроки", "гарцював у соровців", "здавав онлайн", "клоунадив у банях", "отримал пільги" та інше? А клонися нижче деінде
(почти) Риторический Вопрос
Всегда и во всех странах продавали медали и аттестаты, вступительные, сессии и так далее, но не с таким размахом. Как и пресловутый томос, зно и сертификации ничего не меняют, всего лишь перераспределение денежных потоков.
711
Для Анастасія: Розкажіть неолігархам та самоназваній еліті що зараз дуже скрутні часи та треба думати про людей і країну, а не кредити, надприбутки та майно на ошфорах. Може хто вдягне вишиванку, пустить на камеру сльозу та розкаже де саме купити рибину по 7грн/кіло, якись Мерс 2022 року за три тисячі фунтів чи квартиру у центрі за $100/квардатний метр. У них все нормально, навіть пречудово, бо валютні рахунки пухнуть - ото для них найбільша перемога.
Коментувати
Соломія
Чекаємо інформацію про вступ в магістратуру. Будь ласка, розкажіть, як буде відбуватися іспит. Чи можна його складати, якщо я зараз не в Україні?
Анонім
А ніхто не бере до уваги що цьогорічні випускники від ІІ семестру 8 класу вчаться дистанційно, а цей рік ще й в умовах війни, частково без електропостачаннІ ВСІ РОЗУМІЄМО ЩО ЦЕ ЗА НАВЧАННЯ. Подумайте хоч трохи коли формуєте завдання, і зрештою при навантаженні 1,5, год історії України вирішити в кінці січня дати завдання від XVI ст. це взагалі абсурд. Де мають подітися діти які наберуть 160 балів??? Бережіть наших випускників, а то вчити у Вишах не буде кого!?! І так молодь масово виїжджає
Короч
Поблажки на вступление, поблажки на обучение, поблажки на практику, поблажки на диплом, поблажки на рекомендации, поблажки на работу, поблажки на зарплату, поблажки в суде, поблажки и скидки на похороны.
Коментувати
Нехай побуду анонімом
Це нормально, що відкриті питання ??, А не тести , коли порівняно в минулих роках було Зно простіше . Та точно що не нормально. І мінімальний поріг 130 балів , ви багатьом абітурієнтам не дасте можливість вступити в ВНЗ . Тут треба дуже сваритися і матюкатися , тому треба слати кудись це міністерство.
Віктор Сергієнко
Для Нехай побуду анонімом: Ви серйозно вважаєте що вступник який не зміг набрати 130 балів повинен навчатися на бюджеті?
(почти) Риторический Вопрос
То есть, основная проблема в том, как бы уважительно отсеять неугодных, чтобы они не возмущались, а стали рабами или умерли без лишнего шума? Видимо е зря планируют разрешить фантастичным наркотики.
Коментувати