У 2022 році посилять роль сертифіката ЗНО з математики

У 2022 році має змінитись перелік обов’язкових предметів для вступу на деякі спеціальності

У 2022 році посилять роль сертифіката ЗНО з математики

У 2022 році планується посилити роль сертифіката ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти.

Відповідно до проєкту Умов прийому до закладів вищої освіти у 2022 році, має змінитись перелік обов’язкових предметів для вступу на деякі спеціальності.

Так, окрім традиційних спеціальностей, де необхідним сертифікатом для вступу щорічно була математика, у 2022 році сертифікат ЗНО з математики вимагатиметься як другий конкурсний предмет на вибір при вступі на такі спеціальності (напрями підготовки): «Політологія», «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення».

Також сертифікат ЗНО з математики буде необхідний для вступу на спеціальність «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення, видами діяльності)» та «Правоохоронна діяльність (крім вищих військових навчальних закладів)».

Освіта.ua
28.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
невже ніхто не хоче бути грамотно-математичним, до 9 класу обов’язково, а далі за вибором учня - це коли та сама математика потрібна в подальшому навчанні і далі зв’язана з роботою і зно потрібно з математики тим, хто буде у майбутній професії використовувати її.
MrS
Штучне нав’язування. В житті мені згодилися лише 4 арифметичні дії, обчислення площі і визначення відсотків. Все !!! Моя професія не потребує математики. Шкода тих нервів і здоров’я на непотріб типу котангенсів, коренів квадратних і многочленів. Людям, котрі вивчатимуть технічні спеціальності, математика, безумовно потрібна, а навіщо вона перекладачам, косметологам чи водіям? Знову ж таки, потрібно зважати на рівень знань, складності, який потрібен для конкретної спеціальності. Яка кількість годин у школі, що виділяється на вивчення предметів? Програму лише ускладнюють, уроки скорочують, вчителям милостиню вділяють, а потім дивуються результатам. Реформи з міністерства освіти треба починати, бо там сидять люди, які поняття зеленого не мають про шкільні реалії, лише недолугі реформи зі свого Олімпу спускають.
Марія
Для MrS: Якщо Вам навіть квадратні корені не пригодилися, то я сумніваюся, що Вам знадобилися хоча б гуманітарні предмети. Я знаю багатьох людей, які називають себе гуманітаріями, але знають українську мову, літературу, історію, географію тощо ще гірше за мене. І я ніколи не припиню страждати через те, що вони думають, що їм легше вчитися, ніж мені, — людині, яка не має здібностей ні до точних предметів, ні до гуманітарних.
Коментувати
Олена
Журналістика-важлива професія, журналіст повинен логічно мислити та аналізувати, тому математика йому потрібна
Марія
Для Олена: Погоджуюся. Я вчуся на спеціальності "Видавнича справа та редагування", тож давно переконалася, що мої старання зрозуміти математику не були даремними. А студентам, які не намагалися вивчити математику так, як я, важко зрозуміти деякі практичні речі (наприклад про навчальні кредити). І немає значення: золоті це медалісти чи срібні. Ніхто нічого не знає: більшість — через лінивість, меншість (зокрема і я) — через бездарність.
Коментувати
Сергей Видненко
Більшість університетів я б взагалі забрав ліцензії. Перелік працевлаштованих по закінченні основна вимога.
Дмитро
Для Сергей Видненко: я б додав "за спеціальністю", але я б не забирав ліцензії. Правда зменшив кількість місць на ті спеціальності, де мало випускників працевлаштовано, особливо в тих ЗВО, де мало працюють за спеціальністю. А то, якщо забрати ліцензії, то лишиться Львів, Київ, Дніпро, Одеса та Харків (по 1-2-ох). У Києві та Львові вже кілька років підряд говорять, що не мають де посилити першокурсників.
Коментувати
Анна
Ребята угомонитесь уже, я поступала в 2007 когда математика на все специальности была обязана и никто не умер. Другое дело часы на этот предмет и метания из стороны в сторону, то она обязана то опять нет.
Іван
Для Анна: ну не пишіть маячні заради Бога , на журналістику , міжнародні відносини, право, філологію треба було складати математику?!
Іван
Для Анна: в театральні вузи також треба була математика ?!
Коментувати
Олег
Не знаєш математики, не лізь у ВУЗ, не такі там вже і важкі тести. Я гуманітарій, але тест пройшов, балів набрав більше ніж більшість випускників.
Наталія
Для Олег: Вибачте, але хочу поцікавитися: на якому факультеті Ви навчаєтеся?
Коментувати
Людмила
В далёкие 70е в МГУ даже на романо-германскую филологию надо было сдавать математику????
Кіра
Це знущання над дітьми та учителями!!! Як за 3 години на тиждень вивчити нови теми та хоча б певні теми повторити?!! Оскільки екзамен з математики обов’язковий, потрібно було кількість годин залишити хоча б на академічному рівні -5 годи!!!
Sunflower
Ви серйозно? На журналістику вводити обов’язковим предметом математику? Мало того, що ви минулого року ввели математику обовязковим предметом, то цього року вам вже й журналістика не догодила. Ви ж просто забираєте в дітей-гуманітаріїв право навчатись. Журналістика – це повністю гуманітарна спеціальність. Ну до чого тут математика? Невже ви не бачите статистику? Минулого року третина абітурієнтів не склали ЗНО з математики, так ви цього року вирішили зробити її обов’язковою геть не на всіх спеціальностях. Може, спершу треба покращити рівень викладання математики в школах, а вже тоді приймати такі кардинальні зміни?! До чого опустилася наша освіта? У мене просто немає слів.
Вадим
Для Sunflower: А обов’язкова українська мова і література на повністю технічний мехмат для вас нормально?
Аскет
Для Вадим: Якою мовою будемо вивчати науку на мехматі ??? Українською? Англійською? Китайською? Арабською ???
аскету
Для Аскет: Технические науки изучаются языком формул
Коментувати