ЗНО-2020: термометрія, маски, антисептики та дистанція

Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до заходів при проведенні тестування

ЗНО-2020: термометрія, маски, антисептики та дистанція

Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до протиепідеміологічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів до магістратури.

Відповідний проект рекомендацій винесений для громадського обговорення та набуде чинності після його затвердження.

Документ передбачає проведення низки заходів, що мають забезпечити безпечне проведення зовнішнього оцінювання у пунктах тестування.

Планується, що суб’єкти відповідальні за організацію ЗНО мають визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників, скласти графік за яким відбуватиметься допуск учасників у пункт тестування, визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метри один від одного та передбачити розсадку таким чином, щоб поруч, спереду та ззаду учасника місця не були зайняті іншими учасниками.

Окрім того, учасники зовнішнього оцінювання допускатимуться до пункту тестування лише після проведення термометрії, опитування щодо стану здоров'я та за умови одягнення захисної маски.

Допуск до пунктів тестування сторонніх осіб буде заборонено.

На вході до будівлі, в якій організовано тестування та на вході до аудиторій мають бути організовані місця для обробки рук антисептиками.

У санітарних кімнатах має бути забезпечено постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників буде заборонено.

За годину до початку тестування та після проведення тестування в аудиторіях повинно проводитись прибирання, разом із дезінфекцією поверхонь та місць для сидіння.

Також у місцях проведення тестування має бути забезпечено чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
18.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
liketaurus
Цікаве питання - як проводити прибирання тадезинфекцію? Хир це робитиме? Щось я не побачив тут фрази про допуск до пункту тестування технічного персоналу...
Тетяна
Мон - включити здоровой глузд та відмінити зно для студентів коледжів. Взагалі , відмінити зно цього року, використовувати середній бал, на край - залишити лише тим, хто вступає до вузів. Було б бажання, та елементарна людяність...
Олена
Для Тетяна: я Вас ПІДТРИМУЮ. ТАК РИЗИКУВАТИ ДІТЬМИ??? Як писати ЗНО в песпіраторі?
Коментувати
Анна
Перенесіть на серпень . Це дуже ризиковано ,Тай багато куму треба буде добиратись транспортом на одну і ту ж годину . Це буде велике скупчення . Червень -це зашвидко.
Taras Lyutyy
готуймося до ЗНО, в тому числі психологічно) https://t.me/physics_is_cool_69/26
Читач
При тому, що молодь давно уже вільно гуляє натовпами, сидить великими компаніями у дворах, парках, кафе без дотримання оцих усіх "норм", не носить масок! Такі заходи - для нагнітання страху і паніки!
Аааа
А якщо температура підніметься від хвилювання? Все, вже не допускати, бо коронавірус? Смішно
Ольга
Пусть отменят ДПА для тех, кто не поступает в ВУЗы. Ну зачем им так мучиться. Отпустите уже детей из школы.
Марьяна
Создают все условия чтоб не написали тесты? После обработки помещения дезинсектором, в маске, в жару у человека пойдет перегруз работы сердца при недостатке кислорода. Головные боли, обмороки, аритмия - это вероятно самый лёгкий спецэффект от таких условий
Ава
Для Марьяна: а що ти конкретно пропонуєш?
Коментувати
CAMCA28
Перенесите ЗНО на июнь - август. Это бред... Два месяца дома, к репетитору не сходить, не на консультацию. + маски и перчатки летом, в жару....
Учителька
Учителі масово відмовляються бути інструкторами - сидіти в аудиторіях. Ризикувати здоров’ям за кількасот гривень немає бажаючих. Це по-перше. По-друге, це скільки треба закладів і класів, щоб розмістити усіх випускників у великому місті. Хто про це подумав?
solnce.37.love@gmail.com
Для Учителька: А зарплату не відмовляються брати? А як діти мають здати ЗНО? Як мають вступити в ВУЗ (хто бажає)? Оцінки з потолку взяти? Ви про це подумали? Чи краще закритися в хаті і від страху придуманого коронавірусу трястись? Завжди треба себе було берегти і зараз бережіть, але робота повинна робитися.
Тралівалі
Для Учителька: це де ж відмовляються? Пообіцяють 300% зарплатні, як медикам, і побіжать наввипередки.
Анна
Это факт, процент отказов действительно высокий. На ЗНО и так не особо активно ходили. Почему-то медикам вы работать за 200 гривен с потенциальными больными не предлагаете, а учителя должны? Свою зарплату они отрабатывают на карантине, а участие в ЗНО в их обязанности не входит. На каждый тест подписывается отдельный договор с УЦОЯО. К зарплате за учебную деятельность отношения это не имеет никакого. Шли туда всегда либо те, кто хочет небольшую прибавку к отпускным, либо те, кого заставляли директора. Но сейчас никакими угрозами людей не заставить. Мало кто решится контактировать с 400-500 детьми из разных концов области без толковой защиты и оплаты.
Коментувати
Марина
МОН вас все одно не хоче чути, у них своя логіка €. Підписуйте петицію до Президента, поки не пізно.
Маслова Ольга
Для Марина: А где эта петиция , как ее можно подписать?
Коментувати
Марина
Доброго дня! Маю пропозиції щодо внесення змін проекту протоколу допуску випускників 11, які здобули повну загальну середню освіту. У деяких дітей, на фоні хронічних захворювань, психологічного хвилювання, гормональної перебудови організму в юнацькому віці може збільшуватися температура тіла, яка перевищує допустимі норми допуску . Зафіксовано випадки субфебрильної температури у дітей такого віку . Прошу передбачити у переліку документів, які допускають до складання іспитів ЗНО, довідку від лікаря, яка б засвідчувала неконтрольовані температурні коливання температури тіла, не пов’язані із захворюваннями на СОVID - 19.
Сива ластівка, синє соенчко
Для Марина: що ти тут нагородила? В тебе в самої гормональний колапс.
Олекса
Всё правильно она сказала. А вы бы шли и биологию подтянули.
Коментувати
Марина
По перше. Де транспорт? Чим їхати з пригороду? По друге. Навіщо випускникам коледжів здавати ЗНО? Для тих випадків, коли абітурієнт продовжує навчання за своєю спеціалізацією? Навіщо??? Він вступає на другий курс, до якого місця тут потрібно ЗНО? Коли вже має диплом! І вступає вже з іншим рівнем знань. Навіщо ЗНО? Виходить, що шкільна програма важливіша за отриманий диплом випускникам коледжу?
Serg1112
В сьогоднішній ситуації безглуздо здавати ЗНО для тих випускників, яким воно непотрібно. Відмінили б ДПА, видали свідоцтва, а далі вибір: хочеш в ВУЗ - здавай, в бурсу - нащо? Ось вам і аудиторії вільні, і менше скупчення.
mihark
Для Serg1112: Согласен полностью. Но наше МОН стоит насмерть. Есть масса обращений. Но они никого не слышат. Лжеупрямство и лжеглупость.
Коментувати
2020
А що з автобусами? I
Антуан
Для 2020: пішкорала!
Коментувати
Ірина
Випускникам коледжів можна було б здати одне зон,раніше здавали один екзамен з укр. Мови або хоча б два. Для чого дітей наражати на небезпеку. Якщо щось станеться з дитиною міністерка і головний лікар нікому не допоможуть, їм однаково ,головне зно.
Олена
Не бачу ніякого сенсу в ЗНО для студентів другого курсу. А особливо в такій ситуації.
Оксана
Для Олена: Я теж не бачу ніякого сенсу. ... а МОН - бачить!!!
Татьяна
Я тоже за отмену зно после 2 курса в техникуме, дети сдавали экзамен в школе потом при поступлении. Зачем опять? Они уже учат спецпредметы, а тут зно! Зно после 2 курса НЕЦЕЛЕСООБРАЗНО! Я за отмену.
Инна
За отмену на втором курсе!!!!Пробное зно тоже ,деньги взять взяли,а так и не было,теперь придумывают .зно в масках????????понятно что это в целях безопасности,но.детям 1.5 часа сидеть в духоте и в маске????Что они вообще напишут. Просто ужас
Коментувати
Віконт
Ідіотизм!
Наталя
Як в автобусах можна забезпечити найменший контакт між групами учасників, що будуть їхати по 2 - 3 години до пункту тестування? Мабуть, це не таке вже й важливе, головне потім проявити піклування, вимірявши температуру, та можливо, когось не допустивши до написання ЗНО, або розсадивши дітей в класі через 1,5 метри!!! А чи подумай хтось про те, в якому автобусі їхала дитина. Може температура піднялася через те, що було спекотно в транспорті?
Марина
Для Наталя: Я повністю з вами погоджуюся. Температура може піднятися внаслідок хвилювання, та від перегріву. І що далі??? Це все спеціально робиться. Потрібні недосвідчені раби!
Коментувати
Масло
Как сейчас помню, лет десять назад, была тема "видеонаблюдения" на выборах. За сотни нефти закупили ноутбуки и веб камеры. В интернете можно было посмотреть за честными выборами. Как только выборы закончились, то ноутбуки, проводка и веб камеры куда-то делись. Наверно были отданы нуждающимся. Так вот, хотелось бы узнать, за сколько будут закуплены приблуды в виде антисептиков и бесконтактных термометров. Нужно больше 100 миллиардов евро или больше?