Osvita.ua ЗНО ЗНО з математики стане обов’язковим
ЗНО з математики стане обов’язковим

З 2021 року державна підсумкова атестація з математики для випускників шкіл стане обов’язковою

ЗНО з математики стане обов’язковим

Починаючи з 2021 року, державна підсумкова атестація з математики для випускників шкіл, які здобувають повну загальну середню освіту, стане обов’язковою. Відповідне рішення ухвалено Колегією Міністерства освіти і науки.

Планується, що проведення державної підсумкової атестації з математики у формі ЗНО буде проводитись з використанням завдань двох рівнів: рівня стандарту та профільного.

Також рішенням колегії МОН передбачено, що починаючи з 2021 року, підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти стане успішне проходження нею державної підсумкової атестації.

Українському центру оцінювання якості освіти доручено підготувати та організувати ознайомлення громадськості з демонстраційними зразками завдань із математики, що використовуватимуться для проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
08.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Замечающий
Вот и дожились. Высшее образование становится роскошью. Высшее образование всегда дает возможность работать менее тяжело и зарабатывать больше, плюс начальствующие должности. Не знаю чем вызвано решение вводить математику. Поднятиям зароаботков для учителей математики, или для того то бы загнать молодежь на заводы и фабрики увеличить количество рабочих на предприятиях для олигархов. На тв и инете муссировалась тема о нехватке сантехников. Или , поскольку инициатива исходила из уст министра иностранных дел г-на Климкина, то подозреваю, лоббируется создание условий чтобы люди учились за рубежом. Или все для той же корупции. Ведь можно выйти на центр при наличии знакомых и получить нужный сертефикат. Для меня, как для истинного гуманитария введение обязательной математики это звучит дико. Со второго класса я пытался ее освоить все вечера напролет занимался, но больше тройки учительнице мне не ставила. Это повторялось всю школу. математика закрыла мне доступ в технические и экономические о?...
Наталя Олексіївна
Маразм! Этот "эксперимент" может сломать чьи то планы, чьи то мечты...Зачем историку математика? Вот не понимает ребенок математику...теперь ему и не учиться дальше из-за этого? Не понимаю!
Учень
Для Наталя Олексіївна: я отличник с истории и географии, математику знаю на 6 баллов, и то, с натяжкой.
Коментувати
гість
1. Щоб щось кудись прикладати, потрібно знати те що будеш прикладати. Це для пані Вікторії з її розумінням прикладної математики:-) 2. Ну отримає дитина 5 по математиці замість 12 ну медаль втратиться і все. На що це вплине тому ж історику? 3. Для чого тільки цій владі громадяни які знають порядок цифр?
гість
Для гість: А ще 100% можу ствержувати що ані Вікторія не фізик:-)
Коментувати
Виктория Владимирова
Маразм! Замість того, щоб оновити матеріальну базу кабінетів фізики, хімії та біології, змусять зубарити а + b=?. Математика повинна бути прикладною наукою, для того, щоб дитина її розуміла, у школу повинен повернутися повноцінний експеримент. Тоді дитина і розчин приготує заданої концентрації, і відсоток порахує, і що таке осмотичний тиск нарешті зрозуміє. Набридло все пояснювати на пальцях та витрачати власні гроші на лабораторки та практичні роботи. Невже 5 годин на тиждень математики мало?! Може більше нормальної хімії та біології? З устаткуванням, реактивами, препаратами, мікроскопами, лаборантами? І навіщо цей примус - обов’язкове ЗНО з математики? Знаю студентів медиків, які формулу глюкози не знають, але рахують добре. В планах МОНУ бачу спробу зекономити на матеріально-технічному забезпеченні шкіл та ще і впровадити чергову маячню у навчанні. Дурість!
Ольга
Для Виктория Владимирова: Полностью с Вами согласна. Модернизация кабинетов на низшем уровне. Выделяется? по их словам? куча денег, а в школах всё старое и допотопное Спасибо родителям, что хоть как то помогают. Очень жаль, что сидящие чиновники выбрасывают на ветер нужные школе средства и не контролируют их расход, и вообще доходят ли они по назначению. А все эти реформы - "филькина грамота". Толку от них ноль. Одни недостатки. И не в учителях даже дело, а в том, что рыба гниёт с головы. Как можно бедным ученикам испоганить так программы и учебники. Конечно уровень знаний упадёт, так как всё бегом и поверхностно, а времени на повторение , углубление в суть просто нет. Но проще обвинить учителя, а не свою несостоятельность. Сплошной не профессионализм.
Коментувати
Ольга
А может лучше биологию сделайте обязательной, ведь медицине нашей..., значит чем лучше знаешь биологию, то и себя сможешь вылечить.Ой а география? Ведь мы в Европу стремимся, как это дети не будут знать куда им ехать. И так далее. Знаете, каждый предмет важен в жизни по своему и к этому вопросу надо подходить с умом. Люблю математику, но считаю, что тот объём, который включают в ЗНО, а тем более, если ещё и обязательный не нужен. Приведу личный пример: одна дочь сдавала математику, ей надо было для поступления на компьютерные технологии, а другая дочь поступала в консерваторию и сдавала историю в этом году. Вот скажите зачем ей туда надо математику. Тем более, что кроме основных предметов был ещё творческий конкурс, куда важнее двух ЗНО. Желаю всем поступающим разумныхрешений нашего МОНУ :)
Виктория Владимирова
Для Ольга: +10%! Всі діти різні.
Коментувати
Махно
Знову купка недоумків нав’язала свою думку і свої корисливі бажання народу, а народ, як завжди, мовчки проковтнув гірку пігулку. Вітаю! Безхребетні. Мовчіть та виконуйте вказівки самодурів!
ТТ
Ні, математика (алгебра і геометрія) потрібна далеко не всім, навіть для загального розвитку, і в житті вона є цілковито зайвим тягарем! Окрім чотирьох арифметичних дій. Ця безглузда ідея могла прийти в голову виключно недалекій людині, на жаль, у нас таких з кожним роком на керівних посадах стає дедалі більше. І якщо вам, майбутні випускники, математика не потрібна, то боріться за своє право вибору!
гість
Ну дістали коментарі про гуманітаріїв, з яких виходять чудові юристи. Юрист, без логічного мислення. Ну і Ну. Приклад в технікумі четверть не здала ДПА з української. ще четверть не здасть математику. На.на такий технікум?
Вчитель
А для чого всім математика? Для загального розвитку і формування світогляду набагато потрібніша історія. Чому вічні експерименти на дітях? Якщо парламентарі запропонували цю ідею, то і для них же зробити обов"язкове ЗНО з математики, яке покаже допускати в парламент чи ні! Думаю, що теж непогана ідея, у відповідь на те, як і вони думають про школярів.
777
Для Вчитель: "Для чого чсім математика?". А для чого її викладають всім в школі? ДПА (ЗНО) - є підтвердженням оцінки виставленої в атестат, тому досить логічним є введення двох обов’язкових ЗНО: одного гуманітарного (укр.мова) і одного з точних наук (математика).
ТТ
Мову повинні знати всі, а математику, окрім чотирьох арифметичних дій, ні. Математика (алгебра і геометрія) потрібна далеко не всім, навіть для загального розвитку, і в житті вона є цілковито зайвим тягарем!
Коментувати
Іринка
ОТ цікаво: "підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти стане успішне проходження нею державної підсумкової атестації", а якщо учень отримає 1-3 бали, то що йому атестат не видадуть? А далі що? Навіть у ПТУ не візьмуть без атестата...
Галина
Для Іринка: Чому не дадуть? Дадуть, але в атестаті будуть стояти 1-3 бали, а не накручені вчителями оцінки. Система ДПА(ЗНО) існує вже не один рік, і атестати діти отримують.
Коментувати
хм
А точно у 2021 році, може 2020. У нашого міністерства права рука не знає, що робить ліва і навпаки. Раніше повідомляли про 2020 рік. Раптом 2021. Думаю учителі та випускники не будуть ображатися таким змінам. Але словами на вітер теж не можна розкидуватися.
luba
Люди добрі не собачтесь до нас все одно ніхто не прислуховується для влади думка вчителя ніщо.Ми для них не авторитет
Nataly
А чому діти з математичним складом розуму повинні здавати українську мову? Теперь усі будуть і рівних умовах. Або українська і математика на вибір.
Атас
Для Nataly: Ви серйозно? До чого тут укр. мова. Буде два обов’язкових: математика та укр. мова. Ну щодо обов’язкової мови - це зрозуміло, бо деякі батьки не можуть заяви написати, коли оформляють дитину до школи, а математика - без коментаріа. Вже немає сил терпіти цей маразм.
ТТ
Дурня повна! "А чому діти з математичним складом розуму повинні здавати українську мову?"! Ви хоч самі зрозуміли, що нашкребли? Чи: аби вставити і свої три ...
Коментувати
Хватить вже!!
Там всі остаточно з’їхали зглузду?ПонабиралиІДІОТІВ!!!!Це йде вперте руйнування освіти,і руйнування життя дітей,щоб чим менше вчилися в вузах,щоб чим менше було освічених людей!От є ж такі діти і взагалі люди,які мають виключно гуманітарний склад розуму,і з них виходять чудові юристи,перекладачі,діячі культури,філологи,редактори,письменники і т.д.НАВІЩО ЇМ ЗДАВАТИ МАТЕМАТИКУ?
Віктор Вікторович
Для Хватить вже!!: А забулися, як самі здавали усний екзамен з математики по білетах?! І нічого! Вижили! А тепер вчителі математики трохи будуть заробляти на обов’язковому ЗНО з їх предмета.
ТТ
Для Віктор Вікторович: так нас і указкою могли вдарити і не тільки, і вигнати з уроку, і в кут поставити, і до уроків не допустити, і зі школи виперти.... і це не було знущанням! Що ж, по-вашому, повернемо це все?
Коментувати
Vlad
А як же профільність? Якщо учні обрали профіль гуманітарний, наприклад історію або філологію, для чого їм здавати ДПА з математики. Або в МОН щиро вірять в те, що обов’язковість ДПА з математики призведе до збільшення його величності "відсотка успішності"? Тоді треба вводити обов’язкові ДПА з усіх без винятку предметів передбаченим навчальним планом.
Дмитро
і до чого це? Краще збільшити перелік дисциплін на вибір! Чим математика краще за інших?
Оляга
Обов’язкове ЗНО з математики для учнів, які сьогодні навчаються у 9 класі? Сьогоднішніх 10-класників дане нововведення не стосується?
Галина
Для Оляга: що не зрозуміло в словах "з 2021 року"? Пробуємо читати все, а не квадратно-гніздовим методом! Якщо сьогоднішні 10-класники не збираються залишатись на 2-й рік, вони випустяться в 2020 році!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!