Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич

Для підготовки частини тесту «Аудіювання» у ЗНО з англійської мови були запрошенні носії мови

Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич

Для підготовки частини тесту «Аудіювання» у ЗНО з англійської мови були запрошенні носії мови. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи ситуацію з проведенням зовнішнього оцінювання у програмі «Сніданок 1+1».

Зокрема, вона повідомила, що ті учасники які були незадоволені якістю звуку, мали подати апеляцію про порушення процедури.

«Ми зараз вивчаємо ситуацію і саме тому усі учасники одразу повинні були написати апеляцію про порушення процедури. Якщо вам не чутно ви повинні попросити зробити голосніше. Якщо в якісь спосіб вам не зробили голосніше, ви можете написати апеляцію. Про це учасників попереджують і в матеріалах, які вони отримують заздалегідь до тестування, і в інструктажі напередодні тестування.

Зараз ми маємо 65 апеляційних заяв, з них 37 у Києві, з приводу неякісного проведення саме аудіювання», - сказала міністр.

Вона нагадала, що аудіювання цього року проводилось вперше і воно є дуже важливою частиною тесту.

«Тому що, якщо ви дійсно знаєте мову, то ви повинні розуміти цю мову на слух. Ви повинні розуміти носіїв мови. Ці тексти начитані носіями мови. При чому там були три фрагменти різної складності. І так само люди у житті говорять з різним акцентом, в різних країнах і з різними темпами», - наголосила Гриневич.

Разом з тим вона наголосила, що система тестування включає багато тестових завдань і ніколи не можна бути застрахованими, що буде усі ідеально, тому що ці завдання створюють люди.

«Але система має запобіжники, як вирівнювати результати тестування. Наприклад 200 балів отримає не той, хто виконав всі завдання, а той хто виконав тест найкраще. По-друге, той саме запис слухали в усій країні. Ми зараз маємо дуже різні відгуки. Є обурені , а є і ті, хто дивується і кажуть, що аудіювання було нормальним», - зазначила міністр.

За словами Лілії Гриневич, на обладнання для проведення аудіювання було виділено 17,5 млн грн. Водночас, вона повідомила, що деякі школи не отримали необхідне обладнання і воно було замінене іншим.

«Якщо виявиться, що це самі ті школи, де написані апеляції і була погана якість ми дамо можливість цим абітурієнтам перескласти зовнішнє оцінювання на додатковій сесії 4 липня», - сказала Гриневич.

Вона також зауважила, що тест відповідає вимогам навчальної програми і має певну мету - виділити найкращих випускників, які будуть вступати до закладів вищої освіти.

Освіта.ua
05.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сумна дитина
А у нашому випадку все ще краще - перед початком ЗНО нам сказали: "Ну ви і так все знаєте, давайте не затримувати", і сказали переписувати текст з дошки "з правилами подання апеляцій ознайомлений (а)"... тепер шкодую, що не засперечалася, адже нам не сказали про подання апеляцій ДО виходу зі школи. .. Якби я знала...
Катя
Я собі уявила, як готувалось аудіювання. Сіли собі двоє "проффесорів" і думають, щоб такого придумати, щоб діток завалити? А давайте візьмемо декількох чуваків і нехай вони кожен буде говорити на різних діалектах. Ти, Петре, давай будеш американцем, ти, Салвіку, будеш австралійцем. Не знаєте як це? Так щось придумайте!
Оксана
Які безглузді питання про американські свята! Невже не можна було запитати про наші українські свята на англійській мові? Може той, хто і прожив в Америці декілька років і знає про це. Але наші діти тільки по телевізору бачать іноземців, не те, що чують і розуміють їх акценти. Задання взагалі були дуже ганебні і ніяк не для рівня середньої школи. Наших дітей принизили! Подивіться, скільки реклами на цьому сайті з пропозицією навчання за кордоном! От, чого добиваються наші чиновники!
Veronika
К сведению госпожи министра. Чтобы понимать носителей языка, нужно пожить в англоязычной стране или поработать переводчиком с носителями языка, а не просто слушать эпизодически тексты на уроках английского языка. Школьная программа не предусматривает подготовку переводчиков. Я, честно говоря, не уверена, что все выпускники иняза могут общаться с иностранцами. Прожив очень долго в англоязычной стране, могу уверенно сказать, что тексты начитывали не носители языка, а просто люди неплохо знающие английский и подражающие американцам. Но никак не носители языка.
вол
Українські педагоги пройшли анонімне тестування ЗНО. Кожен третій вчитель здав тест на рівень трійки. Як пише comments, про це представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига повідомив на своїй сторінці в Facebook. Участь в першому ЗНО для вчителів взяли 362 слухача курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Вони писали тести з української мови, літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французької мов, біології та фізики. Чотири педагога здали тести на нуль. П’ять вчителів отримали від 1 до 3 балів, і тільки 56 - на відмінно, від 10 до 12 балів. - написав Чаплига. Чиновник уточнив, що педагоги показали середній бал - 7,6, тобто 3 по 5-бальній системі.
Виктория
Для вол: Что и требовалось доказать. Еще нужно провести тест в Министерстве образования и выгнать на фиг тех, у кого будет ниже 9 средний балл, правда работать тогда не кому будет.
Леся
Для вол: Для вол: Вы б еще информацию за 1913 год нашли(. Это прошлогодняя информация. И не 362, а 270. И не один на отлично, а 49 - на 10-12 ( т.е 18%, а никак не 1 человек). Зачем такое писать. У всех есть интернет, на раз-два проверить все можно
Коментувати
Дмитрий
Т.е ЗНО по английскому рассчитано только на тех, хто знає мову А не на ученика средней школы! ! Чтобы розуміть мову на слух надо полностью менять школьную программу! Закупать соответствующие пособия, технику, приглашать настоящих носителей языка(не таких как на "аудирование"), проверять педагогов языка соответствующими экзаменами. А то дети кроме фразы "My name is Vasya" ничего не знают, отправлять детей за границу для практики и т.д. Чем же будут тогда заниматься ВУЗы? Если к ним придут дети, которые уже все знают? Бабло сшибать? Уже и на магистратуру ЗНО придумала, Гриневич! Во всей системе образования только выкачка бабла и ничего больше!
Абитуриентка
Для Дмитрий: Очень много детей знает английский на уровне , который необходим для того чтобы сдать ЗНО и даже лучше. У многих международные сертификаты по английскому языку от В1 до С1, часть училась в профильных школах, часть с самого детства занимается с репетиторами и на. разных языковых курсах. Вы недооцениваете современных детей. А в ВУЗах язык совершенствуют.
Дмитрий
Читайте внимательно! Именно, что это ЗНО для тех, кто учился в профильных школах, занимался с репетиторами, на языковых курсах. Все это ЗНО рассчитано на тех детей, родители которых могут позволить такую роскошь в наше время с нашими зарплатами. А тот же репетитор стоит далеко не 2 копейки! Или Вы знаете места, где всему этому учат бесплатно? А для обычных семей, дети которых учатся в обычных школах это не под силу. Сколько одиноких матерей, сколько многодетных....Вы не думали об этом! Или, по вашему эти дети -второй сорт?
Участник ЗНО
Для Дмитрий: А еще у этих детей нет интернета, нет учебников и т.д.? Столько англоязычных ресурсов - и книги. и тесты, и фильмы, и программы на англ.языке. Было бы желание. Если ребенок выбирает какой-то предмет на ЗНО. подразумевается что он к нему максимально готовится. А родители как могут помогают ему в этом. А дети в селах. которые хорошо сдают? У них вряд ли есть репетиторы. Я не училась в профильной школе. У меня есть только мама. . Можно подумать что зно хорошо сдают только те . кто учился в проф. школах.
Коментувати
Oksana Loitarenko
можна безкінечно довго слухати 2 речі: англомовних дикторів центру оцінювання і україномовного спікера Верховної Ради - однаково приємно і однаково результативно))
Oksana Loitarenko
ну це вже навіть не смішно: на 4:15 ведучі включають так званий запис тестового аудіювання зно-2018, щоб вся країна разом з міністром пересвідчились в його відносно гарній якості - і вся країна пересвідчується, що це аудіозапис ДЕМОНСТРАЦІЙНОГО!!! зно листопада 2017 року справді відносно непоганої якості - можна прослухати ще раз тим, хто забув (з 1хв 37с) - http://testportal.gov.ua/taskcertifiedeng/ - сніданку 1+1 так хотілось підтвердити слова пані міністра про native speakers, що це був єдиний запис на тестпорталі із справжніми natives, які вони знайшли??? і що тепер всі мають повірити, що записували справжніх носіїв?! а як можна одним аудіюванням, що вартує третини дпа зробити ТРИ справи: оцінити дпа В1 (звичайну школу), В2 (спецшколу), та щей відібрати найкращих для внз??? а чому стільки уваги до слова "attractions"? хто ним насправді переймався, якщо є набагато страшніші проблеми із складним підметом, винятком another, ідіомою ’green fingers’в аудіюванні і підставою з ’staying’!
Anastasia Dobrovolskaya
Для Oksana Loitarenko: а я-то думаю: к чему он про свои зеленые пальцы говорил и почему именно этот ответ был правильным. Спасибо, просветили.)
Коментувати
Світлана
Моєму сину нажаль теж не пощастило в 2018, він закінчив школу в 2017 році здавав три зно , де один із них з англійської мови, вступив в університет на комп’ютерну інженерію. але зрозумів що це не його. вирішив в 2018 році вступати в інший вуз але нажаль сертифікат з англійської минулорічний не дійсний, і залишається лиш надія на коледж, а шкода. Так і нам не пощастило з англійською мовою.
Ірина
Шановні, ви хіба не зрозуміли? Це був подарунок від пані Гриневич до Дня захисту дітей! Таким іспитом вона привітала дітей України і дала зрозуміти , що їхнє майбутнє у їхніх руках!
Анатолій Васильович Ш.
Я буду/не буду присутнім на засіданні регламентної комісії під час розгляду моєї заяви.(вибрати) З графіком проведення та умовами інформування учасників додаткової сесії ознайомлений. 07.06.2018 копію сертифіката №_; копію сертифіката №_; - копію запрошення-перепустки; - запит на публічну інформацію від 07.06.2018 р. - копію запрошення-перепустки; - запит на публічну інформацію від 07.06.2018 р. (підпис) Зразок запиту на публічну інформацію: Директору Київського РЦОЯО ПІБ (ваші) ел. пошта: телефон(и) Запит на публічну інформацію Прошу надіслати мені на електронну пошту копію аудіозапису з компакт-диска, який було використано в аудиторії, де я проходив ЗНО з англійської мови під час основнної сесії, та долучити цей компакт-диск як документ, що підтверджує поважну причину, яка перешкодила мені належним чином опрацювати розділ "Аудіювання" на ЗНО з англійської мови. У разі відмови залишаю за собою право оскаржити таке рішення в Уповноваженого ВРУ з прав людини. 07.06.2018 (підпис) І пам’ятаймо сл?...
Олександр
Для Анатолій Васильович Ш.: только один нюанс-заявление не написано в пункте сдачи зно.И поставлена подпись в ведомости о том,что все устраивает..
Коментувати
Анатолій Васильович Ш.
До моїх (і не тільки) колишніх учнів, кого добряче кинули під час аудіювання і хто ще не спромігся виступити на захист своїх порушених прав. Сьогодні, 7 червня - останній день, коли "Укрпоштою" можна надіслати у ваш регіональний центр оцінювання заяву-апеляцію на участь у додатковій сесії ЗНО з англійської мови. Не втрачайте шансу поліпшити свої результати ЗНО з нормальним (маю надію) аудіюванням. Для цього треба заповнити таку заяву (зразок - для КиЇвського центру): Київський РЦОЯО ПІБ (ваші) дом. адреса пошт. індекс конт. телефон ел. пошта Заява Прошу надати мені можливість пройти ЗНО з англійської мови під час додаткової сесії у зв’язкуз тим, що я брав участь в основній сесії, але щодо мене було допущено порушення процедури проведення ЗНО (неякісне відтворення англомовної частини запису компакт-диска). До заяви додаю: - копію сертифіката №_; - копію запрошення-перепустки; - запит на публічну інформацію від 07.06.2018 р. Я буду/не буду присутнім на засіданні регламентної комісії під час...
Ірина
Шановні, ви хіба не зрозуміли? Це був подарунок від пані Гриневич до Дня захисту дітей! Таким іспитом вона привітала дітей України і дала зрозуміти , що їхнє майбутнє у їхніх руках!
Олександр
Уровень аудирования был сложным,но хорошо написать можно было.Ньюанс в том,что для этого нужно знать и понимать английский на уровне с родным,на интуитивном уровне.Большинство детей имеют хороший и выше уровни владения,чего оказалось не достаточно. Кто написал заявление в центре оценивания с жалобой на звук-перепишут 4 июля на доп.сессии. Ниже приводили в процентах количество детей,написавших на высшие баллы зно в 2017 г.Поверьте,в этом году будут примерно такой же процент. И еще-если кто думает,что высокий балл-это гарантия поступления на бюджет-того я разочарую.В прошлом году просто в последний момент перед оглашением результатов (1-го августа) на многих специальностях,в особенности перевод,бюджетные места были просто анулированы,или очень существенно уменьшены.И дети с высокими баллами вынуждены были идти на контракт.В это году,думаю,будет то же самое.
оля
Для Олександр: Подтверждаю Вашу информацию о бюджетных местах в прошлом году . Мой сын сдал все ЗНО на 196+, был в рейтинговом списке ВНЗ на первом месте. И до последнего было не понятно, будет ли хоть это одно бюджетное место!!! Слава Богу, все закончилось хорошо.
Олександр
Для оля: Рад,что у Вас все сложилось хорошо.Нам повезло меньше..
Іван
Та ніхто місця не анулює. Просто на переклад було багато заяв від абітурієнтів з високими балами. А, як відомо, в Україні широкий конкурс і місце ходить за абітурієнтом з високим балом. І не потрібно плутати кількість бюджетних місць та максимальний обсяг державного замовлення - це різні речі. Звісно що бюджетних місць знаааачно менше, ніж обсягу максимального державного замовлення - бюджетні місця дістаються найкращим. Звідси й високі прохідні бали минулого року.
Коментувати
Виталий
Чтобы понимать ее на слух, нужно, чтобы дикторы не делали минет кому-то при начитке
Юрій Олександрович
А замість того, щоб ставити мінуси на коменти тих хто незадоволеней, краще пишіть аргументи і відповіді.
Юрій Олександрович
Звучання залежить від того, наскільки близько до колонок сидить учасник. Це свідчить про нерівність умов усіх учасників оцінювання.
Инна
Для Юрій Олександрович: 11 лет все участники ЗНО просидели за разными партами, кто на первой , кто на последней. Это тоже неравенство.. Давайте устроим зно отдельно для тех, кто сидел за первой партой, а отдельно для того кто за последней.
Ірина
Все залежить від того, який у нас міністр освіти! Який надав можливість тільки дітям багатіїв оцінити їхню багаторічну працю з репетиторами. Спочатку спантеличів дітей, які заливали сльозами зошити і виконати наступні завдання ідеально вже було неможливо. Навіть якби ці завдання були легкими! А потів виявилося, що вона буде виділяти кращих із некращих.
Коментувати
Сергій Мандаринов
Гриневич ! Скільки гівно - не пахти- в воно смердить! Зарубай собі на носі ! Некомпетентна міністерка- брехуха!
Сергій Мандаринов
17 млн бюджетних коштів - собаці під хвіст! А чому би пані міністерці не зініцюювати проведення розслідування компетентними органами зникнення в багатьох закладах виділених коштів? Украли- та й хай собі! Оце так відношення! ПиСи: скільки не мінусуйте-сучі діти - міністерські прихвостні тролеботи- ПРАВДУ не приховаєш 1
скатилась держава
вы е*нутые люди со своим аудированием с*аным. никогда в фильмах с оригинальной озвучкой не слышал такого акцента. а еще, что это за пое*отня, что в каждом обос*аном тексте был свой особый фоновый ШУМ БЛ*ЯТЬ ?!?!?!?!! гриневич, сама такой тест пройди, а потом нам что-то пытайся впарить. зал*па, а не аудирование, оплашались вы.