Участь у ЗНО-2018 візьмуть 335 тисяч осіб

Найбільше учасників ЗНО зареєстровано для складання тесту з української мови і літератури

Участь у ЗНО-2018 візьмуть 335 тисяч осіб

Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2018 році мають намір взяти 335 843 особи. Про це, під час проведення прес-конференції, повідомив директор Українського  центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Найбільше учасників ЗНО зареєстровано для проходження тесту з української мови і літератури – понад 333 тисяч осіб. На тестування з історії України зареєстровано майже 169 тисяч осіб, з математики – 112 тисяч учасників.

Четвертий предмет за кількістю зареєстрованих – англійська мова. Тестування з цього навчального предмета мають намір пройти 89 тисяч осіб.

За словами директора УЦОЯО, другий рік поспіль спостерігається тенденція до збільшення кількості зареєстрованих на зовнішнє незалежне оцінювання з географії. У 2018 році на цей предмет зареєструвалося на 6 123 особи більше порівняно з минулим роком.

Особи, які реєструвались на ЗНО, окрім української мови і літератури найбільше обирали історію України та географію – 64 702 особи. Другою за популярністю комбінацією предметів є історія України й біологія - 61 663 особи. Історію України й англійську мову обрали 57 569 осіб.

Кількість випускників шкіл поточного року становить 185 508 осіб, що дещо менше порівняно з 2017 роком - 193 023 особи. Разом з тим, спостерігається збільшення кількості зареєстрованих учнів закладів професійної освіти і студентів закладів вищої освіти, оскільки у 2018 році ця категорія учасників ЗНО проходитиме державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання з української мови.

Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови 2018 року складатиме 185 091 випускник шкіл, 42 220 учнів закладів професійної освіти та 75 987 студентів закладів вищої освіти. Найбільш популярними навчальними предметами, які обирають випускники шкіл для проходження ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання, окрім української мови, є історія України, математика, англійська мова і біологія. Історія України і математика популярні також серед учнів закладів професійної освіти та студентів закладів вищої освіти.

Майбутні учасники мали можливість здійснити вибір однієї з мов національних меншин для складання тестів (окрім тестів з української мови і літератури й іноземних мов). Найбільша кількість охочих складати тести російською мовою з математики – 12 тисяч осіб, з історії України – 8 тисяч осіб, з біології – близько 6 тисяч. Окрім того, учасники складатимуть зовнішнє оцінювання польською мовою - 12 тестів, румунською - 677 тестів, молдовською - 223 тести й угорською - 1 436 тестів.

Майбутні учасники зовнішнього оцінювання, які готуються до тестування в 2018 році, мають можливість скористатись безкоштовним сервісом ЗНО онлайн, розробленим Освіта.ua.

На платформі розміщені всі варіанти тестових завдань, що були запропоновані учасникам ЗНО під час основних та додаткових сесій 2009-2017 років, усі пробні тести, а також коментарі провідних фахівців до правильних відповідей на завдання тестів.

Використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з кожного навчального предмета, ознайомитись із формами завдань та коментарями до правильних відповідей до кожного завдання тесту.

ЗНО ОНЛАЙН

Для отримання інформації про проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії в 2018 році приєднуйтесь до груп Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
26.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Дуже жаль, що студенти окремих коледжів позбавлені змоги здати ЗНО з інших предметів, крім мови. Тому що адміністрація коледжів поставила графік екзаменів в дні, коли буде проходити ЗНО з інших предметів. Виходить, що діти, які зареєстувалися фізично не зможуть знаходитися в 2-х місцях одночасно. Чому МОН не надсилає з цього приводу рекомендації до коледжів, адже стільки полеміки, що студенти коледжів не хочуть ЗНО, а все навпаки- у них забирають цю можливість.