Тести ЗНО з іноземних мов не ділитимуть на рівні В1 та В2

Серед вишів не затребувані результати різнорівневих тестів зовнішнього незалежного оцінювання

Тести ЗНО з іноземних мов не ділитимуть на рівні В1 та В2

У 2018 році при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов передбачено використання предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного, а не рівня В1 та рівня В2, як передбачалося раніше. Відповідні зміни передбачені наказом Міністерства освіти і науки, що зараз перебуває на реєстрації у Міністерстві юстиції.

В Українському центрі оцінювання якості освіти відмову тестування за рівнями В1 та В2 пояснюють тим, що у процесі затвердження переліку конкурсних предметів для вступу на навчання до вишів запиту на різнорівневі тести не надходило.

«У 2015 році в Україні був досвід запровадження дворівневих тестів з української мови і літератури, математики. Однак, лише кілька вишів у своїх Правилах прийому визначили необхідність подання сертифікатів поглибленого рівня. І цього року ситуація повторилася: у процесі затвердження Переліку конкурсних предметів для вступу на навчання від закладів вищої освіти запиту на різнорівневі тести не надходило. Крім того, окремі члени робочої групи з підготовки Умов прийому на 2018 рік відмітили, що впровадження різнорівневих тестів зумовлює нерівні умови для абітурієнтів, – наголошує директор УЦОЯО Вадим Карандій.

За його словами, є й інший аспект: Український центр оцінювання якості освіти не вимірює рівня володіння іноземною мовою, а оцінює рівень навчальних досягнень. «Передусім, тест ЗНО, – це інструмент, який має чітке завдання: проранжувати або вибудувати рейтинг абітурієнтів, які хочуть вступати до вищих навчальних закладів. Запит Міністерства освіти і науки України щодо визначення об’єктивної оцінки результатів вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) або профільному рівні, – дещо інше завдання, однак ми з ним упоралися», - зазначає Карандій.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту та на профільному рівні.

Випускники 2018 року, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали.

Для тих учасників тестування, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань тесту.

Для визначення оцінки ДПА випускників 2018 року, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, не враховуватимуться завдання 33–38 із частини «Читання» і 39–48 з частини «Використання мови», що вимагають глибших знань іноземної мови. Ці завдання враховуватимуться для визначення оцінки ДПА випускникам, які вивчали іноземну на профільному рівні.

Особливості проведення зно-2018

Освіта.ua
14.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
Скажіть будь -ласка, щоб вступити до університету, потрібно здавати зно з англійської мови, саме на профільному рівні?
FireSun
А тем кто поступает на изучение иностранной филологии в вуз, например по специальности "Английский+зарубежная литература", но в школе проходил академический уровень, тоже сдавать В2?
Олеся
Для FireSun: Тест для поступления одинаковый для всех. Разница в уровнях - для ДПА, т.е. для оценки в аттестат. Для изучавших академический уровень не учитывают два задания, вот и все
Коментувати
Оксана
А чим це суттєво відрізняеться? В2 або вивчення мови на профільному рівні? Одне й те саме, тільки різними словами. Цими нормативними актами для дітей створються не однакові умови. Чому наприклад немає різних рівнів з математики, фізики, біології? Адже є профільні школи за цими напрямками. Той, хто хотів вчити, той вчив. А вигадувати "покарання" у вигляді іспиту більш складного рівня для тих дітей, хто стрався та поглиблено вчив предмет, це не справедливо.
Інна
Уже є зразки тестів з іноземних мов, а також аудіотекстів для аудіювання: https://goo.gl/UkZMGq. Хто готується, дуже раджу ознайомитись і виконати ці тести.
Мария
А что делать, если ученик уже сдал экзамен в Гете-институте на В2? Ему это будет учтенно в аттестате,как сдача ЗНО, как в прошлом году или нет?
Інна
Для Мария: ні, треба складати ЗНО, тому що для вступу потрібен результат саме ЗНО. Це якщо вступ відбувається на основі вступних іспитів, тоді зараховуються результати лише окремих міжнародних тестів, але про екзамет Гете-інституту у правилах прийому мова не йде.
Коментувати
Мария
Если выпускник справляется с тестом уровня В 2, то зачем ему ВУЗ(ф-т иностранных языков)? А сертификат после сдачи В 2 предполагается? Какие-то противоречивые решения принимаются.
Валентина
Для Мария: Во-первых, факультет иностранных языков дает уровень С2, во-вторых, уровень заданий ЗНО ни по количеству, ни по содержанию далеко не соответствует уровню В2. Возьмите тест FCE и сравните. Поэтому ни о каком В2 не может быть и речи.
bela
Ага, дають вони С2 )) не смішіть. А тест FCE легший за ЗНО
Коментувати
ЛІДА
Мудре рішення. Головне, що вчасне. Бо насправді багано спеціалізованих шкіл і не з мовним спрямуванням.
Владимир Белый
Керівники місцевих органів управління освітою мають за результатами ЗНО профільного рівня або переглянути свою мережу спеціалізованих у іноземній мові шкіл, щоб не дурили батьків, або піти у відставку. Натомість у тих школах, де результати будуть добрі - преміювати керівника та профільних вчителів. Пам’ятаймо, що у Києві більше половини шкіл є спеціалізованими і це переважно з поглибленим вивченням англійської.
александр македонский
Для Владимир Белый: а вы не задумывались над тем, что делать, если дети тупеют с каждым годом? хоть танцуй, хоть не танцуй, некоторые, к сожалению, не в состоянии запомнить то, что нужно
Анжелика
"...преміювати керівника та профільних вчителів.Більшість дітей ходят займатись до репетиторів тому про преміювання профільних вчительні це ще дуже велике запитання
Вася
Для александр македонский: Видно сразу, что вы преподаватель с большим стажем. Вот отношение к учащимся всей системы образования в Украине - тупой и еще тупее
Коментувати