Учні з особливими потребами зможуть складати ЗНО

Сьогодні в Україні є кілька сотень учнів з обмеженими можливостями, які інтегровані в систему звичайних шкіл

Учні з особливими потребами зможуть складати ЗНО

У Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл на тему «Підготовка та проведення ЗНО для осіб з особливими потребами». Під час заходу Альянсом USETI було презентовано Дорожню карту з розвитку системи спеціальних умов для осіб з особливими потребами.

За словами консультанта USETI Христини Пенджола-Науменко, розроблені рекомендації, які зазначені в Дорожній карті, поки є експериментальним процесом, і вони мають впроваджуватись поступово.

Вона повідомила, що на сьогодні в Україні є кілька сотень учнів з обмеженими можливостями, які інтегровані в систему звичайних загальноосвітніх шкіл. Ці учні можуть складати стандартизовані тести разом зі своїми однолітками.

«З просуванням освітніх реформ в Україні використання стандартизованих тестів на всіх рівнях освітнього процесу стає дедалі більш поширеним. Представлена методологія має всі шанси стати звичайною практикою при оцінюванні якості освіти, академічних досягнень і навіть професійних навичок», - наголосила представник USETI.

На думку експерта, одним з головних чинників, які обумовлюють обмежене включення осіб з особливими потребами в звичайні освітні заклади в Україні, є нестача підготовленого персоналу.

«Оскільки Україна працює над запровадженням європейських стандартів, система освіти має ставати більш інклюзивною. Отже, все більше осіб з особливими потребами будуть включені до загальних закладів освіти. Очікується, що всі сфери освіти будуть інклюзивними», - зазначила консультант USETI Христина Пенджола-Науменко.

Освіта.ua
09.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Берклі
А нічого, що автори тестів для сертифікаціних робіт ЗНО, теж люди з особливими потребами? Трохи розуму не вистачає. А ще знань, вмінь і навичок, врешті-решт досвіду роботи в школі.