Сьогодні опублікують результат експрес-аналізу завдань ЗНО

За результатами експрес-аналізу буде ухвалене рішення про визначення правильних відповідей на завдання тесту

Сьогодні опублікують результат експрес-аналізу завдань ЗНО

6 травня Український центр оцінювання якості освіти опублікує результати експрес-аналізу "проблемних" завдань із бланку А тесту з української мови та літератури. Про це у своєму Facebook повідомив директор центру Ігор Лікарчук.

За його словами результати експрес-аналізу виявилися цікавими і дещо неочікуваними.

Як відомо, зважаючи на велику кількість звернень та негативний суспільний резонанс, керівництвом УЦОЯО було прийнято рішення повернутися до розгляду питання про доцільність вилучення завдань № 29-33 із сертифікаційної роботи ЗНО з української мови і літератури або про перегляд системи їхнього оцінювання після отримання результатів експрес-аналізу тесту.

Якщо за результатами експрес-аналізу буде встановлено, що дуже велика кількість абітурієнтів не змогла правильно виконати зазначені завдання, то УЦОЯО звернеться до Комісії з визначення результатів з проханням повернутися до визначення правильних відповідей на завдання та ухвалити нове або підтвердити попереднє рішення.

ЗНО з української мови і літератури було проведено 24 квітня, наступного дня були оприлюдненні правильні відповіді на завдання тесту.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2015 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або Освіта.ua на Facebook.

Освіта.ua
05.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DiX
Ще років 10 тому єдиним підсумковим показником знання Рідної мови для випускників старшої школи був переказ із творчим завданням. Ще раніше - контрольний твір. Вище сказані способи, хоч і не були ідеальними, але дозволяли в повній мірі оцінити вміння використовувати набуті знання і навички в реальній ситуації. А не лише рівень навченості та якість знань, як сучасна (не знаю який ідіот її придумав) вгадувально-тестова система!!!
Вера Vera
на УЦОЯО - Ураховуючи результати експрес-аналізу, прийняті такі рішення: 1. Доручити предметній фаховій комісії з української мови розглянути питання щодо завдань, які мають незадовільні психометричні характеристики: • про доцільність урахування результатів виконання цих завдань для державної підсумкової атестації з української мови; • про можливість уважати відповіді, що їх дали учасники зовнішнього оцінювання, виконуючи такі завдання, близькими до правильних. 2. Доручити апеляційній комісії розглянути механізм оцінювання завдань до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей...» з урахуванням їхніх психометричних характеристик за результатами експрес-аналізу та на підставі рішень предметної фахової комісії з української мови.
Наталья
Для Вера Vera:Это все их решения? опять ничего не понятно :(
Коментувати
mamamashi
совершенно зря ждала этот экспресс-анализ. ждем дальше решения комиссий.
hela
http://gazeta.zn.ua/EDUCATION/igor-likarchuk-sostaviteli-testov-pereocenili-vozmozhnosti-abiturientov-_.html
Ганна
Хто писав поглиблений рівень? Де можна знайти обіцяні через 3 дні характеристики до висловлювань.
дмитро
Для Ганна: вже на УЦОЯО ВИВИСЕЛИ.ТАК НАПИСАЛИ ЧТО НИЧЕГО НЕ ПОНЯТНО
Коментувати
Мішель
То коли вже буде обіцяний експрес-аналіз? Скільки чекати? Таке відношення до людей неприпустиме. Чи шановні експерти ніяк не можуть придумати ще щось таке, щоб понервувати нас. Можливо вони отримують від цього задоволення?
Ната
Неужели не добавят 2 балла за спорные 31-32 вопросы? Тогда хотя бы объяснили толково почему. Только ради того, чтобы не признать свои ошибки? Это глупо. Ведь и так видны просчеты в этом ЗНО. Главное для нас сейчас разумное и справедливое решение возникшей проблемы.
совесть
Всем +1 (возможно +2). И ложечки нашлись... Осадок остался... Если бы этот текст и задания к нему были в конце тетради, то это ХОРОШЕЕ решение. А так - никто не возместит потерю времени на остальные задания теста.
lianka
Не варто очікувати забагато від цього аналізу , це, дійсно, просто аналіз, статистика . Не факт, що комісія радикально буде щось змінювати( вилучати, чи давати усім по 5 балів) . Хоча, щось , мабуть, вирішать .
олена
а довго ще чекати, скільки можна знущатися, то завтра , то вже сьогодні, то напишуть через годину потім напишуть завтра повідомимо про результати. це мабуть і є цікавим, так ? хай мовляв чекають та та недочекаються ????????????????????
студент
А проблема вся в том,что слишком много времени между ВНО по украинскому и всеми остальными.Сдавали бы как мы,не было бы времени на все эти псевдореволюции и петиции! Такую грязь развели псевдодемократы дети и их родители!
совесть
Понимаете, использование статистики НЕ ОТМЕНЯЕТ существование ПРАВИЛЬНОГО ответа к заданию! Даже если большинство ответило неправильно... Это задание может быть просто очень сложным. Но, чтобы его использовать в тесте, статистика должна показать, что правильно его выполняют ТОЛЬКО УМНЫЕ (те, кто на большинство нормальных заданий теста ответили правильно). Ящик Пандоры открыт... Да и уровень тестологической грамотности народа за эти годы вырос!
lianka
Для совесть: Якщо моя дитина зробила 2 помилки тільки в цьому тексті ( у мовному блоці) то справа в дитині чи в тексті???
совесть
Судя по реакции детей после ЗНО, эти задания (два из них точно) имеют тестологические проблемы.
Коментувати
Денис
Я теж за те, щоб ці завдання усунули. Я зробив 2 помилки в укр. літ. і 3 в мові. А в цьому тексті 4 неправильних з 5. Я думаю, що УЦОЯО піде нам на зустріч і вилучить ці завдання.
lianka
Скільки ще нам чекати???І коли буде засідання комісії і ухвалено рішення?
мама
затишье перед бурей емоций родителей, детей, я представляю, какой будет анализ! Петросян отдыхает! Какая может быть обьективная оценка в королевстве кривых((( б
мама
але ж там проблемні не тільки питання про комах! оце наварили каші, "знатоки" мови!!!
совесть
Что может показать экспресс-анализ? То, что все ответы к некоторому заданию N (А, Б, В, Г) выбирались участниками одинаково (по 25%). Это задание- брак в тесте, т.к. свидетельствует об УГАДЫВАНИИ. Но есть и ДРУГИЕ статистические маркеры, по которым ЛЕГКО определяются некачественные задания в тесте. Просто об этом надо думать ДО проведения ЗНО!!! А такое использование экспресс-анализа - ЯЩИК ПАНДОРЫ!!!
V.L.
Для совесть: Те, що всі варіaнти відповідей до певного завдання обиралися одинаково часто, не обов’язково свідчить про вибір відповіді навмання. Таке завдання може бути як якісним, так і не якісним.
совесть
Желаю Вашим детям таких КАЧЕСТВЕННЫХ заданий (по 25 % на букву) на экзаменах. В классе, составленных учителем на колене, ладно. Можна пережить... Но неприятно! А на тесте "высоких ставок" - не доведи Боже такой, как Вы указали, НОРМАЛЬНОСТИ СТАТИСТИКИ.
Коментувати
Юлія
Дійсно, публікуйте вже ці результати, скільки вже можна нервуватися в очікуванні (батькам і дітям) ??? Дуже сподіваємося на справедливість і підтримку наших дітей, які і так живуть в нелегкий час і час експерементів. Холтілося щоб на початку їх життєвого шляху не було такого розчарування та непорозуміння, як тоді, коли вони 25 квітня отримали "правильні" віддповіді до завдань тексту.
Ганна
Скажіть , коли це сьогдні ? Напевно пізно у ночі, щоб ми не могли опам’ятатися від цієї неочікуваності про яку так заінтриговано пишуть наші експерти. Якщо результат вже отриманий - друкуйте. Закрадається таке враження, що за 10 днів перевірки можна було б так наекспериментувати з результатами тесту......
Елена
А я против отмены заданий. Мой ребенок справился с ними. Необходимо учиться в школе.
Вера Vera
Для Елена: не "справился", а УГАДАЛ. Если сама автор текста заявила, что вопросы не корректны, а варианты ответов не правильны. Задания к тексту - рулетка.
Олена
Для Елена: Дійсно, потрібно в школі здобувати знання, вміння аналізувати текст, розуміти думку АВТОРА ТЕКСТУ, що він хотів сказати, а не одержати екстрасенсорні здібності, щоб вгадати думку УЦОЯО! Або купити готові відповіді, бо вгадати 5 із 5 неможливо! Дитина має бути вам вдячна за таку допомогу, але більшість хотіла здати ЗНО ЧЕСНО!
Юлия
Для Елена: поддерживаю, что Ваш ребенок угадал ответы (так повезло), потому что дети, которые действительно учатся в школе, ответили по другому, и потратили на это дурацкое задание 30-40 минут.
Коментувати