Відбулось пробне ЗНО з української мови і літератури

Тест пробного зовнішнього оцінювання склали учні 11-х класів та випускники шкіл минулих років

Відбулось пробне ЗНО з української мови і літератури

У суботу регіональні центри оцінювання провели перше пробне ЗНО, під час якого абітурієнти мали можливість пройти пробне тестування з української мови і літератури.

Пробне незалежне оцінювання навчальних досягнень з української мови і літератури є добровільним тестуванням, яке мали можливість пройти одинадцятикласники та випускники шкіл минулих років, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів.

Участь у пробному ЗНО надає можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього тестування 2015 року. Зміст сертифікаційних робіт з української мови і літератури базового та поглибленого рівнів визначено на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

Як відомо, сертифікаційна робота ЗНО базового рівня з української мови і літератури у 2015 році міститиме 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин. Тест цього рівня складатиметься із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдання з розгорнутою відповіддю.

У свою чергу сертифікаційна робота поглибленого рівня буде містити 74 завдання. 58 завдань тесту матимуть базовий рівень складності, а 16 – поглиблений. На виконання роботи учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин (150 хвилин на виконання завдань базового рівня та 60 хвилин на виконання завдань поглибленого рівня). Тест з української мови і літератури поглибленого рівня складається із завдань п’яти форм.

28 березня відбудуться пробні тестування з інших навчальних предметів ЗНО: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов.

Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде видано інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.

Для визначення результату за шкалою 100-200 балів учасникам пробного ЗНО необхідно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".

Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

Як відомо, для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання зареєстровано 288 977 осіб, із них 221 104 учня є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року. Тест з української мови і літератури відбудеться 24 квітня.

З метою дистанційної підготовки до тестування використовуйте сервіс zno.osvita.ua, що надає можливість on-line-підготовки майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестовий зошит пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2015 року.

Освіта.ua
21.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поколєніє ХХХ
Для чого вивчають рідну мову? Правильно, для того, щоб грамотно писати і говорити. Для чого вивчають рідну мову в Україні? Для того, щоб скласти ЗНО. Для чого вивчають рідну літературу? Для того, щоб пізнати творчість митців рідного краю! Для чого вивчають рідну літературу в Україні? Для того, щоб вміти встановлювати відповідності між висловлюваннями письменників, персонажів чи хренологічними подіями. Ганьба центру оцінювання... Ганьба!!!
Анонім
Для Поколєніє ХХХ: я також не розумію навіщо з л-ри такі питання. Це що, потрібно всі твори напам*ять знати чи як, щоб встановити відповідність між висловлюванням? якесь неадекватство. Таке відчуття, що ЗНО складалось на п*яну голову.
Andriy Panchenkov
Знання рідної мови, зокрема української, є важливою запорукою життєвого успіху, професійного зростання й задоволення від життя. Ось для цього її й вивчають.
Лілія Резницка
а це давно знання української мови впливало на рівень заробітної плати чи можливість працевлаштування?
Коментувати
Давне не бачились
Сьогодні робила завдання з дітьми зі старенької , забутої всіма "Генези". І стало сумно, що за кілька років мова на ЗНО перетворилась практично на суцільне мовознавство. Скажіть, якому "нефілологу" потрібно знати, коли "як" сполучник, а коли - частка. Я розумію, коли треба ставити перед ним кому, а коли - ні... Була надія, що коли з"являться дворівневі тести, перший рівень буде спрямований на лексику, гратику, пунктуацію та орфоргафію, справді потрібні освіченій людині. Але де там!
Andriy Panchenkov
Для Давне не бачились: Від розуміння частиномовної належності слів, приміром, сполучників і часток, залежить розуміння структури речення й пунктуації. Завдання зовнішнього незалежного оцінювання скеровані на перевірку життєво важливих складових мовної компетентності.
Лілія Резницка
якщо людина пише ГРАМОТНО, правильно вживає потрібну для її роботи лексику, то їй однаково як називається частина мови. І ще одне, що таке "життєво важливі складові мовної компетентності"? В чрму врни такі ЖИТТЕВО важливі?
Коментувати
Людмила
а який поріг визначили на пробному ЗНО з української мови та літератури? Де можна побачити таблицю переведення тестових балів з української мови в оцінки за 12 - бальною системою?
Катерина
Складала цей іспит у суботу. Багато завдань з мови було взято з тестів минулих років. Моя порада: вдумливо читайте текст базового рівня з мови, завдання можуть трапитися хитрі! Література дуже легка, хоча завдання з віршем Тичини досить незрозуміле. Я складаю поглиблений рівень, писати відразу і базовий, і поглиблений без відпочинку досить важко, сприйняття тексту зовсім не те! У наданому зошиті надзвичайно багато помилок, користуйтесь друкованими відповідями, які давали на виході! P. S. Дві помилки в тестах, одна в базовому, друга в поглибленому, трохи соромно, але є час проаналізувати їх і підготуватися до справжнього тестування!
Цікаво
І на що хотіли натякнути автори статті, розміщуючи на офіційному сайті МОН приклад виконання завдань ЗНО з такою кількістю помилок?
Наталка
Мені 45 років, старший син здавав ЗНО в 2012, поцікавилась сьогоднішнім пробним тестуванням. Багато забула. Але в мій час фразеологізм "хоч греблю гати" означав "багато" (завдання 24), а тут олівчиком показані правильні відповіді, наскільки вони правильні? Діти, будьте уважні при роботі з відповідями на завдання до ЗНО!
Natalia Rudnitskaya
Для Наталка: У зошиті відмічено відповіді, які правильні на думку людини, що робила тест. Насправді там багато помилок. Перевіряйте за допомогою матеріалів "Відповіді...", які відскановано на самому початку.
Наталка
Зрозуміло! Дуже Вам вдячна за відповідь.
Коментувати
Оксана
Мені питання з літератури про тавтологію не сподрбалося.
Олена
Для Оксана: а питання не хлопець, щоб подобатися чи ні
Оксана
Там провідний засіб алітерація, а тавтологія - повторення спільнокореневих слів.
Олена
немає там алітерації. Ось явна алітерація: гРимить, благодатна поРа наступає, пРиРоду Розкішная дРож пРонімає...
Коментувати