Osvita.ua ЗНО У МОН розроблено нові програми ЗНО на 2016 рік
У МОН розроблено нові програми ЗНО на 2016 рік

Перелік програм для проведення ЗНО у 2016 році може бути розширений іншими мовними тестами

У МОН розроблено нові програми ЗНО на 2016 рік

Міністерство освіти і науки запрошує до громадського обговорення проектів програм з навчальних предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році.

Проекти програм ЗНО розроблені на виконання відповідного наказу міністерства.

Окрім уже звичних програм для проведення ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України, географії, біології, фізики, а також п’яти іноземних мов: англійської, німецької, французької, іспанської та російської, перелік програм для проведення ЗНО у 2016 році може бути розширений іншими мовними тестами.

Зокрема, для проведення тестування у 2016 році розроблені програми ЗНО для складання тестів з угорської, румунської, польської, молдовської, кримськотатарської, словацької, болгарської та новогрецької мов.

Зауваження та пропозиції до програм ЗНО 2016 року у Міністерстві освіти і науки просять надсилати на електронні адреси:

Освіта.ua
11.03.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
А де можна побачити нові програми? У статті не вказано, що ж можна обоговорювати.
Світлана
Підтримайте питицію. https://petition.president.gov.ua/petition/2697 (тим хто не хоче здавати ЗНО з англійської мови)
marta
Для Світлана:
Коментувати
ххх
Якихось обмежень на це не мало би бути. Але не впевнений, чи продумувало таку можливість МОН, яку з оцінок у такому разі вносити у атестат. Думаю, що тестування з цих дисциплін все ж розведуть на різні дні. Але, як будуть зарахувати їх результати у ролі ЗНО, радив би поцікавитися у найближчому до вас регіональному центрі оцінювання.
ххх
Для Каріна: Якихось обмежень на це не мало би бути. Але не впевнений, чи продумувало таку можливість МОН, яку з оцінок у такому разі вносити у атестат. Думаю, що тестування з цих дисциплін все ж розведуть на різні дні. Але, як будуть зарахувати їх результати у ролі ЗНО, радив би поцікавитися у найближчому до вас регіональному центрі оцінювання.
Коментувати
олена
эти программы должны быть разработаны и утверждены за 1,5года до ЗНО так написано в законе. Детям уже сейчас готовиться надо а эти мудилы из могу судя по их email только сейчас начнут чухаться твари
Леся Ман
Я закінчила школу у 90-х роках 20 ст. Здавала ДПА після 11-го класу з 7 (!!!) предметів. Хто після школи вступав у вуз - здавав ще кілька вступних іспитів. Аж смішно читати, що зараз випускники не можуть скласти 4-5 ЗНО. Сама в минулому році здавала 4 ЗНО (мені за 30 років!), 1 тест на 181, всі інші 170+. Я в шоці від сучасних одинадцятикласників, від їхньої ліні і від відмовок типу: ми ж не вивчимо іноземну за один рік (хоча вчать її вже 7-ий рік). Або: це ж треба 5 ЗНО в медичний - це ж так багато! Хочете назад у 90-і?? І 7 ДПА + 3 вступні іспити у вузі? Лише в одному вузі, і коли вступ непрозорий і корупція? Я хочу сказати, що ЗНО дає шанс здібній молоді виключно своїми силами вступити на бюджет в престижні вузи на хороші спеціальності. А щоб вступити - треба добре вчитися всі 11 років, підтвердити свої знання на ДПА і ЗНО, а не скаржитися на важкості. Тобто, потрібно наполегливо працювати не лише у випускному класі, адже навчання - це труд і гарантія успіху в майбутньому.
Людмила
Для Леся Ман: Ми не проти здавати в медичний вуз 5 предметів, але в однакові рамки повинні бути поставлені всі абітурієнти . В який вуз іще потрібно здавати 5 предметів? І всі "новшества" повинні бути введенні не 16.09.2015р!!! Офіційна інформація про вступну компанію 2016р - у вузах стартує в листопаді місяці, а підготовчі курси свою програму розпочали і орієнтуються на 2015р ( і це не малі гроші). Якщо не має прозорості, то виникає дуже багато запитань і непорозумінь.
совесть
Для Леся Ман: Ви чудова, хоч і ... з минулого століття! Проблема у тому, що право ВИБОРУ порушено... Будь-яка додаткова ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ ДПА створює нерівні умови для тих, хто завчасно почав підготовку до іспиту (з 10 кл.), й тих, хто змушений це робити терміново, бо не планував цього. Підготовка до іспитів відбувається у ВІЛЬНИЙ ВІД НАВЧАННЯ ЧАС! Саме тому в цивілізованих країнах ДОМОВЛЯЮТЬСЯ з СУСПІЛЬСТВОМ щодо впровадження таких НОВАЦІЙ, що й забезпечує Результат... Так-так, домовляються, а не примушують...
Олена
Для Леся Ман: мне интересно , какие это 7 предметов вы сдавали после 11 класса???сама заканчивала 11 кл в 90-х.
Коментувати
Ірина Васько
Таке враження, що наші ’’міністри’’ хочуть позавалювати всіх. Вони там сидять, ніби, в рожевих окулярах не бачачи очевидного!
Вадім Литвинець
Не розумію міністра освіти, який за рік до здачі ЗНО робить іноземну мову обов’язковим предметом. Як нам підготовитись якщо протягом 10 років навчання в школі іноземній мові не приділяв великої увагі, коли ти не планував здавати цей предмет. Я вважаю потрібно за два рокі робити такі зміни, а не ставити учнів перед фактом не запитавши в їхніх батьків думкі про таке рішення.
ххх
Для Вадім Литвинець: Здається, ти й українській мові не приділяв особливої "увагі".
Коментувати
Таня
Та ви подуріли усі!! Хіба так можна знущатися?? І так психічне здоров`я дітей не впорядку, а ви хочете його остаточно знищити?? 5 ЗНО - це занадто!! І взагалі такі рішення треба приймати не так раптово!! З наступного року хоча б зробіть ці ненормальні нововведення!
Viacheslav Polietaiev
Для Таня: а что дети делают 11 лет в школе если не могут сдать ЗНО ?
VVV
Для Таня: В атестаті не менше 20 предметів, а Ви вважаєте, що за 11 років навчання в школі учень не здатен вивчити 5 предметів? Навіщо тоді оцінювати знання учнів в школі і ставити оцінки на уроках, на контрольних, за семестр, за рік і в атестат, якщо вони не відповідають реальним знанням? Може просто видавати випускникам довідки, що прослухали курс навчання в школі? Так?
Вчитель
Для Таня: Абсолютна згода. А ті, що з вами сперечаються, такі розумні , бо ні вони, ні їхні діти не здаватимуть таке ЗНО 2016 -експеримент над живими людьми. Ганьба міністерству! Було більш-менш нормальне ЗНО -2015, їх воно, виявляється, не влаштовує. Сподіваймось ще на петицію до президента https://petition. president.gov.ua/petition/2697.
Коментувати
Людмимла
Наші міністри освіти взагалі нерозуміють що роблят!Діти по всій україні завалили були ЗНО 2015,з укр мов і літ.А цього року що хочуть зробити?щоб ми ще й здавали англійську мову та математику!та ви розумієте,що нам важко готуватися до таких предметів...Звісно якщо діти живуть у містах то в них є можливість добре підготуватися,а ті діти які в селі живуть,в них такої можливості немає?Звичайно вам легко робити накази і нові форми введення робити!А ви самі попробуйте здати ту англійську та математику і побачити легко вам буде чи ні.І чому ви за два роки не попередили,що так буде?діти би готовилися,більше б часу було.а так ви захотіли тай зробили так ніхто не робить!я б хотіла побачити як ви розмовляєте на аглійській мові ....та ніхто одиниці!так що ми вас просимо,щоб ви добре подумали вводити анг мов і математику чи ні...
VVV
Для Людмимла: Чому ЗНО 2015 з української мови та літератури завалили, показали дійсну картину, бо здавали всі випускники. На загальному фоні ті, хто готувався до вступу у ВНЗ дуже добре виглядали.
VVV
Для Людмила: Чому Вас дивує введення ЗНО з англійської мови? Іноземна мова потрібна у ВНЗ на будь-якому напрямку і для вступу на магістратуру - це давно всім відомо, хто готується до вступу у ВНЗ. Студенти кожної сесії здають 4-5 екзаменів по основних предметах спеціальності, але тим, у кого є проблеми з іноземною, доводиться ще проходити курси іноземної мови або ходити до репетиторів під час навчання. ЗНО з математики ніхто не пропонує обов’язковим , а на вибір: або математика, або історія України.
ххх
Для Людмимла: Ви даремно переживаєте за англійську мову. Судячи з вашої грамотності, першим ви не здасте ЗНО з української.
Коментувати
edviga
Такие нововведения нужно заранее готовить и вводить постепенно. За три -четыре года каждый выпускник должен знать, что его ждет обязательное ЗНО по математике истории, английскому. Тогда реально еще подготовиться. Дети ставятся в неравные условия. Сдавать 3 ЗНО или 5 ЗНО? Есть разница. Сегодня в 11 классе изучается 21-23 дисциплины, нагрузка катастрофическая сама по себе. Качество преподавания снижается, а цена услуг репетиторов растет. Стоимость их услуг выросла в 2-3 раза. Репетиторы отреагировали быстрее всех, понимая, что школа сегодня не дает должной подготовки к ЗНО. Один урок украинского языка в неделю!? Один урок химии в неделю. Дети задавлены объемом информации, которая во многом бесполезна и вряд ли превратиться в знания. Следует предложить уважаемым чиновникам из министерства на себе апробировать эксперимент, успешно сдать все ЗНО и сравнить с результатами наших детей.
Стелла
Уважаемые коллеги и гости. Неужели вы думаете, что сдавать-ДПА-3 экзамена и ЗНО-3 экзамена ---это была меньше нагрузка для детей? Сейчас 3 обязательных ЗНО сдадут те кто на большинство специальностей поступает. Ну а остальные досдадут 2 или 1 предмет по необходимости. В чем проблема? В английском? С этим согласна - те дети, которые заранее знали, что он необходим на поступление, заранее и готовились, а остальные получат оценку в аттестат и все. За украинский лучше переживайте, что б его по-любому сдать. А 3 обязательныз ЗНО, по-моему, наоборот-разгрузка. Подумайте.
мама
Для Стелла: Ну конечно, ЗНО по английскому - мелочи жизни. Так по крайней мере считаете Вы. А то, что у ребенка аттестат выше 7 и он не хочет подвести учителей и будет сидеть над ним, чтобы подтвердить свою оценку! И меньше уделит внимания основным предметам.
вчитель
Для Стелла: Яка розгрузка? Діти часто здавали ДПА з тих предметів,що і ЗНО. Для них ДПА -це як репетиція перед ЗНО.
VVV
Для мама: Нехай дитина приділяє більше уваги предметам, які їй потрібно для вступу, і коли поступить до престижного ВНЗ на бюджет, то це більше потішить її вчителів, ніж підтвердження оцінок. А англійську мову і ВНЗ доведеться здавати.
Коментувати
Ірина
А якщо не здаю англійську чи історію ,то мене допускають до наступних ЗНО?
Людмила
Наші діти поставлені не в об’єктивні рамки!!! Здавати в медичний вуз 5 екзаменів???? Перш за все, як мати, переживаю за психику+ навчальну нагрузку своєї дитини в 16 років. Наші високопасадові мужі думають тільки про свій показовий рейтинг перед народом.
Кіра
Для Людмила: Таке враження, що всі випускники зібралися вступати у медичні вузи!!!! Чомусь ніхто не скиглить, кому нада здавати ще й фізику, у кого математика вивчається по стандарту, а треба поглиблеий рівень!!!!
Svetlana Demenchukova
отчего же не скиглють, мы тоже скиглемо- три обязательных плюс спец предметы, это просто жесть..
Коментувати
Вчитель і мама випускниці
https://petition.president.gov.ua/petition/4233 Реєструємося і голосуємо! Можна вібрати інші петиції (там створено вже не одну про ЗНО-2016)
Svetlana Demenchukova
Для Вчитель і мама випускниці: есть петиция уже с большим количеством голосов https://petition.president.gov.ua/petition/2697
ххх
Для Вчитель і мама випускниці: Як мама випускниці ви маєте право писати петиції, але як вчительці вам ще треба навчитися грамотності, щоб "вібрати", чи писати їх.
Коментувати
Вчитель і мама випускниці
У місті Чернігові репетитор ЗНО - англійська мова вже 100 грн.
Ukrainka Ukrainka
Для Вчитель і мама випускниці: не факт
Леся Ман
а я беру 50 і кажуть, що дорого)
Коментувати
Анастасія
Люди дуже вас прошу добре подумайте як випускники 2016 року будуть здавати англійську мову. Адже таким рівнем знань іноземної мови володіють тільки одиниці. Інша кількість абітурієнтів знає мову на 6 - 7 балів. Це повний абсурд. Великий процент молоді завалиться саме на цьому предметі. Я розумію що всі хочуть досягти європейського рівня але давайте дивитися правді у очі. Англійська протримається у списку обов’язкових предметів ЗНО рівно рік. Далі всі зрозуміють що це апсолютно не потрібна наука, і її відмінять. Але для 2016 року час буде згаяно. Тож прошу не думайте ілюзіями прислухайтесь до слів учнів, учителів та інших людей.
Даша
Чого ви так боїтеся англійської? Ну не здасте, піде в атестат двійка, але ж атестат майже зовсім не грає ролі при вступі. Яка різниця? Крім того англійська потрібна і в мединституті і в інших вузах. Не скигліть, а починайте готуватися до ЗНО.
Маша
Для Даша: Ви хотіли сказати: "Всі до репетиторів". Бо ж англійську вчителі на уроках як правило не викладають, щоб чим більше дітей грошики несли на репетиторство!
ВЧИ
Для Даша: А самі ви у 2016 плануєте вступати до вузу? Чи просто поради роздаєте? Як вчитель можу сказати, що за ДПА з англійської у формі ЗНО можуть не боятися лише випускники спец шкіл і ті діти, які додатково займалися РОКАМИ !
Леся Ман
Для Анастасія. "Далі всі зрозуміють що це апсолютно не потрібна наука, і її відмінять" - ви що з глузду з’їхали?? Англійська - міжнародна мова, ми йдемо в Європу, хочемо в НАТО і без англійської??? В магістратуру теж без англійської? Англійська мова - це стандарт в цивілізованому світі, один з найголовніших предметів, другий після державної мови.
Коментувати
Юлія
Я взагалі проти обов’язкового ЗНО з англійської мови та математики, адже діти, які планують вступати, наприклад, в медінститут взагалі не потребують для вивчення ці предмети. Достаньо всього української мови, адже вона державна. Потрібно пожаліти дітей, бо багато хоче вступати у ВУЗи, і яким англійська мова і математика не потрібні, до того ж це важкі предмети для вивчення і потребують, я б навіть сказала, таланту. Не робіть із усіх дітей професорів, ті які хочуть вивчати ці предмети будуть, навіть без ЗНО!!!!!!!!!!!!!!
Уч
Для Юлія: !!!
Павлович
Судячи з дописів всі йдуть у медичний. Для 20 медичних ВНЗ України,мабуть, знайдуться підготовлені абітурієнти...
Ukrainka Ukrainka
А ви впевнені, що в 2016 році мед.вузи не введуть іноземну мову в обовязкову)))
Коментувати
Ірина
Люди! Де програми? Посилання відверто посилають в нікуди.
Алина
і взагалі у нашій країні так багато патріотів,як ви всі кричите про це і всього 1 урок української мови і 2 літератури, за те англійської 4. до чого взагалі ці нововведення? самі політики спробуйте здати це зно і потім щось говоріть
Вчитель
Для Алина: На уроках англійської мови учні вивчають і мову, і літературу, і географію, історію. І це все за 3-4 години на тиждень. А українською учні вивчають усі предмети, (окрім іноземної). Тож помножте принаймні 5 уроків кожний день на 5 днів на тиждень. Маємо 25 годин української мови на тиждень… і такий скромний результат ЗНО.
вчитель
А если школа русскоязычная? Как тогда считать?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!