Міносвіти завчасно відкриє завдання ЗНО з української

У 2014 році МОН планує відкрити завдання ЗНО з української мови і літератури за 3 місяці до тестування

Міносвіти завчасно відкриє завдання ЗНО з української

Завдання ЗНО з української мови і літератури, що використовуватимуть при тестуванні абітурієнтів у 2014 році будуть оприлюднені заздалегідь. Про відповідну ініціативу повідомив міністр освіти Дмитро Табачник під час прямої лінії з читачами газети Урядовий кур’єр.

"Думаю, що цього року ми один із предметів ЗНО зробимо відкритим. Готуючись до складання у 2014 році тесту з української мови і літератури, найбільш масового, учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть скористатися завданнями, що перебувають у банку тестових завдань", - сказав Табачник.

За його словами, у вільному доступі на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів буде розміщено завдання всіх типів з цього предмета, згруповані за темами відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання й за складністю.

"Оприлюднити цю інформацію для вільного використання абітурієнтів Український центр оцінювання якості освіти планує на момент завершення реєстрації осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2014 році. А потім, коли дійде до самого тестування, за теорією випадкових чисел комп’ютер вибере 70 запитань", - заявив Табачник.

Як відомо, зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів у 2014 році розпочнеться 3 червня. Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 3 січня до 5 березня включно.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
16.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Паша
Уже 03.06.2014 а завдань ще нема уже 5 ЗНО. А завдань нема. Що за влада?! Невиконують елементарних обіцянок.
Лариса
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти дає протилежну відповідь. Оприлюднюватися завдання не будуть.
НАЗАР-МИКОЛАЇВ
ДРУЗІ,Я ЧУВ ЩО ЗАВДАННЯ З УКР.МОВИ ОПРИЛЮДНЯТЬ ОБОВ’ЯЗКОВО,АЛЕ ТРОХИ ПІЗНІШЕ,А САМЕ 1 КВІТНЯ. ТА ТАКОЖ Я ЧУВ,ЩО ЦЕ БУДЕ ОДИН ЄДИНИЙ РІК ВІДКРИТОГО ЗНО. БУДЕМО ЧЕКАТИ!!!
123
Для НАЗАР-МИКОЛАЇВ: де чув?
Игорь
28.02.2014 задав це питання в розділі Питання та відповіді Дніпропетровського ЦОЯО ( № 808 ), на що отримав відповідь: Полностью открыть банк заданий в этом году не планируется.
Коментувати
Уляна111
Ще залишилося 3 місяці до складання тесту із ЗНО,коли будуть завдання?
МАксим 1423
це заява Табачника, зараз міністр Квіт
Мар*яна
Завдання будуть чи ні?
Микола
Та будуть реєстрація закінчується 15 березня!!якшо хтось не знав
Мар'яна
Для Микола: на сайти УЦОЯО пише що реєстрація на ЗНО до 5 березня включно!
Коментувати
Влад
Вони взагалі будуть?
Таня
Я так розумію,що це був обман.Відповідей та завдань не буде.
AlexSg
Я так розумію, що це всього лише фейк :/
Ірина
Де завдання, які обіцяли оприлюднити?
Оксана
Сподіваюсь що опублікують, але добре було б, якби точно сказали, чи буде змога проглянути усі питаня...
Уляна
Скажіть будь ласка, чи вже є висвітлені тести, з української мови????
Іванка
Для Уляна: Сама хочу знати
Коментувати
Іванка
Хтось вже знайшов завднная? Коли вони будуть опубліковані? І чи взагалі будуть,хто знає?
Артем
Ви думаєте, що тести можна буде зазубрити???.....я дуже в цьому сумнівась.. тут якийсь підвох є!!
Ярослава
Для Артем: і шо ж ти маєш зубрити? завдань то нема....
Коментувати
Єлизавета
Отже,сьогодні завдання будуть відомі?(Я вважаю,що це реальна допомога абітурієнтам.Не всі будуть проробляти оту купу завдань.Якщо людина не філолог,а має здібності в інших предметах,хіба вона не достойна мати змогу прикласти усі можливі зусилля на отримання гідного балу?)
Нандини
Для Єлизавета: А де можна буде знайти ці тести чи скачати?????Ви не підскажете ?Відповіді будуть чи потрібно буде самим знаходити відповідь?????
Коментувати
Ярослава
Ви пишите:"це ж дає можливість якимось тупим діткам просто зазубрити відповіді й зрівнятися з тими,хто реально знає мову!".Я впенена, що "тупі дітки",які не знають мови,навряд чи здадуть й інші ЗНО добре,як "зазубрену" мову...А от,справді,старанним учням це дасть можливість краще підготуватись до інших ЗНО. Бо,ще раз повторюю,непотрібного матеріалу - гори.В міністерстві працюють кваліфіковані,розумні люди,доктори наук,доценти,які займаються науковою діяльністю,проводять дослідження і так далі.нічого не маю проти,але вони ж і складають шкільні програми,хоча зовсім є далекими від школи й впихують у шкільні програми,підручники,на їх думку,елементарні,цікаві,всім потрібні речі,хоча вони зовсім не зрозумілі учням,та й деяким вчителям..оце все таке незрозуміле викликає в учнів байдужість.А по цьому незрозумілому складаються, майже, 50% тестів. Підручники переповнені научними термінами,щоб вивчити біологію,я читаю книжку тільки з інтернетом,бо не розумію значення багатьох термінів...
Ярослава
мені здається,що це хороша ідея!ЗНО -це нелегке випробування для учнів,особливо для їхньої психіки й психіки їх батьків.Абітурієнтам потрібно добре підготуватись до тестів з багатьох предметів,а це величезна кількість інформації,здебільшого,непотрібної. Взагалі,шкільна програма переповнена непотрібом і важка для засвоєння дітьми.Тести з української мови нелегкі,особливо друга частина (література).Твори з укр.літ.,майже,на один мотив,багато вивчається творів написаних на події визвольної війни. Взяті цитати можуть охарактеризувати декількох героїв з різних творів, навіть вчителі,що довго працюють в школі,не можуть справитися з подібними завданнями(думаю,неможливо вивчити всі прозові твори напам’ять,а їх дуже-дуже багато)або ж вказаний рік і знайти збірку віршів, написану саме в цей рік...ЗНО з мови одне з найперших і наймасовіших, тому відкриття завдань стане якби гарантом для випускників, які зможуть оцінити, що їх чекає попереду й систематизувати все вивчене.
Катря
блін та нафіга це треба!!! це ж дає можливість якимось тупим діткам просто зазубрити відповіді й зрівнятися з тими, хто реально знає мову! обуренню немає меж!
Володимир
Капець! То яке ж це тоді НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання? Радий, що Табачнику дали під зад, Квіт цього не допустить.
Коментувати
Олечка
ну взагалі оприлюднення завдань заздалегідь, заборонено законами України...тому що вони там збираються відкривати невідомо...можливо просто викладуть завдання за минулі роки....