Затверджено нові програми ЗНО на 2014 рік

Тестові завдання для проведення ЗНО-2014 мають відповідати вимогам затверджених програм

Затверджено нові програми ЗНО на 2014 рік

Міністерством освіти і науки затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання, відповідно до яких будуть розроблені тестові завдання для проведення тестування абітурієнтів у 2014 році.

Відповідним наказом відомства затверджено 14 програм ЗНО з навчальних предметів, що є конкурсними при вступі до вищих навчальних закладів на основі повної загальної середньої освіти, зокрема:з української мови і літератури, світової літератури, географії, біології, математики, фізики, хімії, історії України, всесвітньої історії, чотирьох іноземних мов, а також російської мови.

Також міністерством скасовано наказ про затвердження програм ЗНО, що був виданий у квітні цього року.

Як відомо, зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів у 2014 році розпочнеться 3 червня та триватиме до 27 червня. За цей час майбутні вступники матимуть можливість скласти від 1 до 4 тестів із запропонованого переліку тестових предметів.

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 січня та триватиме впродовж двох місяців до 5 березня включно.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року:

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, приймальні комісії вищих навчальних закладів розпочнуть прийом документів від абітурієнтів 1 липня 2014 року.

Як повідомлялося раніше, Міністерство освіти у 2014 році планує удосконалити систему ЗНО. Цікаво, що відповідне завдання покладене на Державну інспекцію навчальних закладів України. За інформацією освітнього відомства, основна увага інспекції буде зосереджена на діяльності з удосконалення системи зовнішнього оцінювання якості освіти та її нормативно-правовому забезпеченні. Напрями удосконалення ЗНО відомством не уточнюються.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
07.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Фенікс
З біології жоднісінького слова не змінено
Я
Щановна редакція сайту і користувачі! Зайдіть на сайт УЦОЯО і ознайомтесь із затвердженими програмами ЗНО. До речі, уважно зверніть увагу і порівняйте програми з української літератури! Дорога Освіта.юа, розміщуте надалі оригінали затверджених документів! Успіхів Вам!
Иван Петриченко
Для Я: Ми публікуємо тільки достовірну інформацію. Наказ дійсний і він є, але Міносвіти без повідомлення підмінило програми ЗНО. Повну інформацію дивіться тут: http://osvita.ua/test/38599/
Коментувати
Дарина
Ні, люди, ну це не смішно! Серйозно, де посилання на нормативні документи? і взагалі, де хоча б якісь пояснення - чому змінена чинна програма? і чому це сталося лише у грудні? хтось збирається брати за це відповідальність?
Я
До речі, шановна адміністрація сайту! Потрудіться викласти посилання на оригінал наказу МОН від 03.12.2013 №1689 з додатками і грифом затвердження.
Иван Петриченко
Для Я: посилання на наказ є у другому абзаці новини
Коментувати
Я
Чим Ви обурені? Черговою "уткою"??? Програми не затверджені МОН. Цей наказ ніхто в очі не бачив, а тим більше УЦОЯО. Відволікають суспільство і розбурхують емоції дітей( Заспокойтеся і вчіть "Заповіт".
Обурена
Как же бесит наше тупое министерство!!! Вот согласна с Натальей на все 100%! Почему так поздно утверждены программы? Почему программа ЗНО-2012 была известна в июле 2011, а сейчас - в декабре? Не знаю, Рома, что за абитуриенты готовятся в последние месяцы... Как репетитор с 6-летним стажем подготовки к ЗНО, скажу, что нормальные абитуриенты готовятся с сентября! А значит уже потратили время и силы на ряд произведений, которых уже нет в программе! А насчет вилучення Послання.. Очередная спланированная акция Табачника, призванная не допустить рост национального самосознания!
Галина
Для Обурена: Дякую за розуміння. Шкода, звичайно, часу, який діти витратили на перечитування творів, які вже не потрібні. Не продуманого в керуванні освітою дужее багато. А моніторинги, які ніби потрібні, це взагалі жах. Страшно, що знаходяться люди в кабінетиках, яким треба робити вигляд реформ...нашими руками і нервами без щонайменшої користі для дітей.
Коментувати
галина
Шкода, що твори, які виховували патріотів, викинули з програми. Я впевнена, що це цілеспрямовані дії Міносвіти - заглушити в 17 -річних дітей почуття держави. Їм потрібні майбутні холуї, які не будуть вчити "учитеся, читайте, й чужому научайтесь, і свого не цурайтесь". Їм страшно від слів Шевченка про те, що "раби, підніжки, грязь Мосви, варшавське сміття ваші пани", а воно ж так і є...."Доборолась Україна до самого краю" Їм страшний "Заповіт", сташне "Послання до українців". Шкода...
Ан
Доброго дня! А Ви можете дати лінку на оф. сайт міністерства де є цей наказ?
Катя
Для Ан: Сама найти не пробовала?
Коментувати
Министра в отставку!
а че програмы с ошибками? опять технические огрехи? или МОН и УЦОЯО - один большой технический огрех? как это - в середине года оповестить абитериентвом о том, что в пгограмму по литературе добавлено 7 произведений, из которых 6 они УЖЕ должны были изучить?
Roma
Для Министра в отставку!: А какая разница, какие произведения вошли в программу ЗНО? Все они изучаются по школьной программе, так что это не должно никого пугать) и ни для кого не секрет, что абитуриенты усердно готовятся к ЗНО в основном в последние месяцы учёбы, так что ни для кого не составит труда перечитать то, на что они не обращали внимания)
Анна
Звісно, твори, які введені за програмою з укр. літератури, вивчаються за шкільною програмою, їх можна повторити, перечитати. Але є декілька але. По - перше, де знайти тестові завдання по цих творах? Якщо більшість збірників для підготовки до ЗНО складені і видані за іншою програмою.А, по - друге, наприклад твори Шевченка,які введені нині набагато складніші для аналізу, ніж попередні. Та й "Маруся" Квітки - Основ*яненка,яка виносилась раніше набагато простіша для аналізу, ніж "Сікстинська мадонна" І. Франка. Але у нашій країні все найкраще для дітей...
Коментувати
УКРАИНЕЦ
Особливо це помітно з тесту Українська мова і література. Дуже багато змін з літератури викинули одні твори, а додали нові..
Наталія
Ой, не пройшло і півроку... А в травні слабо було програми вивісити? Нічого, що діти вже четвертий місяць готуються до ЗНО? У програмах, хоч і незначні, але зміни! Почалм працювати за старими програмами, аж раптом - отримуйте! Щоб служба медом не здавалася...
оксана
Для Наталія: Підтримую, Наталю! А щоб не думали про дурниці: про роботу, про заробітню плату, куди йдемо, куди всіх , сліпих, ведуть.А ще , може, кілька творів російських письменників підкинуть десь у квітні.
учителька
Нема на світі України, Немає другого Дніпра... І немає слів, щоб виразити своє обурення. Як можна викинути з програми такий твір?!!
Коментувати