Чи треба для підготовки до ЗНО міняти структуру навчального року?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо структури навчального року для випускників

Чи треба для підготовки до ЗНО міняти структуру навчального року?

Київським школам пропонують ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для учнів 11-х класів до кінця квітня, щоб навчальний час у травні присвятити підготовці до ЗНО.

Про це йдеться в статті директорки столичного департаменту освіти і науки Олени Фіданян.

За словами очільниці столичної освіти, ідеться про надання академічної свободи школам, зокрема у виборі одинадцятикласниками власної освітньої траєкторії в останній місяць навчання.

На її переконання, зміна моделі навчання дозволить зменшити кількість предметів, що вивчають випускники в травні, та врахувати індивідуальну потребу кожного з них для підвищення шансів вступу до університетів.

Освіта.ua
09.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не мучте школу!
Вкотре пишу- відчепіться від школи! Вона мусить жити повноцінним життям, всебічно готувати дітей до життя разом із батьками та супільством. Не слід іі каструвати поєлнанням зно та дпа, це руйнує іі. Оживіть , підтримайте педколективи. Середній бал атестату прирівняти до одного сертифікату зно, як це було в Союзі і є у Франціі.... Зно- це проблема внз, мон, як чесний механізм вступу , крапка!! Зміцніть мтб, дайте вдвічі більшу зарплату, оновіть зміст освіти ,методики, розбудіть НАПН , відправте керівників -академіків :дідусів і бабусь на пенсію і школа оживе. Жирна крапка.
Ольга
До ЗНО нормальні діти готуються з 5 класу, як мінімум. А діточок ШАРУ горять, а потім за місяць хочуть все вивчити. Не проходить.
Nikas
Рішення про зміни в структурі навчального року, потрібно приймати не в кінці навчального року, а на його початку, це перше. По друге, якщо вчитель читає у кількох класах, і не тільки в 11-х, як заступнику скласти розклад уроків і консультацій для того щоб можна було вже вмістити?
Оля
Я думаю, що склавши ЗНО, дітям взагалі нема чого вчитися у вузах, всю теорію вони вже вивчили з репетиторами,саме так, бо завдання не відповідають шкільним програмам. Люди, які складають завдання дуже далекі від школи. Випускники теперішнього 11 класу, практично пропустили два роки нормального навчання , чому це не взято до уваги????
OlgaO
Для Оля: То ти хочеш відразу вузівський диплом отримати? Зі знаннями українських випускників (навіть після занять репетиторами) - тільки сідниці полякам мити
Коментувати
Ганна
У нас всі випускники планують вступати до вишів? А з іншими що робити? Куди подіти тих, кому ЗНО не потрібне?
МАРРО
Так, справді, вчителям всякі - ласі до батьківських подачок директорки-балаби - надиктують , які оційки й кому поставити. Ганьба освітня в дії ! І зупинити це можна лише одним: гнати балаб на пенсію !
Наболіло
Реальні знання отримують не в школі, а в житті. Коли вчителю говорять яку оцінку ставити , то не знання то показуха. Коли вчитель витрачає 9 років на навчання, а потім приходить на зарплату сторожа, про яку освіту можна говорити. Щоб нормально отримувати вчителям потрібно набирається по 27 годин + Кл. керівництво і ще всякої додатково неоплачуваної роботи. Ніколи з такими зарплатами не буде нормальних вчителів, вони всі працюють в інших місцях (на базарах та торговими представниками...).
родители
Просто интересно, учителя уроков проводить не будут, а зарплату, все равно получат? У них теперь летний отпуск все четыре месяца! Пусть к ЗНО детей готовят, дармоеды!
Дармоед
Для родители: А-ну-ка сбавьте тон молодой человек! Если хотите также, то устраивайтесь в школу учителем, и будет вам такой же отпуск в 4 месяца, и зарплата просто так. P.S. Очень слабый троллинг.
Маргарита
Для родителей: Учитель може готувати дітей до ДПА, а от ЗНО для вступу у ВНЗ - це вже не його головний біль, а ваш і ваших дітей (якщо там є чому боліти). І хто ще дармоїди? Може, ваші діти, які просиджують на уроках, протирають штани, а держава на них має виділяти гроші платників податків, в тому числі і учительські гроші, бо вони бюджетники, а отже, чесно платять щомісяця податки. Так що, стуліть свої пельки і йдіть готуйтеся до свого зно.
Поганий вчитель
Для родители: Завидуйте молча, трудолюбивые вы наши! Привет от "дармоедов" . Лучше грешным быть, чем грешным слыть.
Коментувати
Інна
Шановні! Не в останній же момент це робити треба. А як вичитати? Для галочки чи по 14-16 уроків щодня до кінця квітня? На 2022 рік плануйте, перед початком року затверджуйте нові програми для 11 класу. А то виходить, як горобець вистрілив :) Несерйозно так підходити до справи людині, яка займає таку посаду.... Ідея хороша, але не для випускників 2021 року...
Розочка
На мою думку, в травні потрібно більше віддавати часу підготовці до ЗНО. Повторити всі необхідні теми. Інші предмети вивчати теж варто,але залишати час на підготовку до цього тестування. Від ЗНО залежить наше майбутнє чи вступимо ми у ВНЗ нашої мрії. .
Для Розочка:
Якщо від ЗНО залежить ваше майбутнє, то почати готуватися до нього теба було принаймні 3 роки тому. Думаю, що цього часу вистачило би для підготовки.
Коментувати
родитель
Что за бред? Вы сами себя слышите? "Не ходить в школу, чтобы нормально сдать экзамен!" А разве не школа должна готовить к ДПА?
Мама
Для родитель: це значить дати час на підготовку по тим предметам, які потрібні для здачі ЗНО. А не витрачати час на вивчення різних тем та предметів, які просто забирають час
родитель
Для Мама: Вот пусть и готовят по тем предметам, которые нужны для сдачи!
Для родитель:
Нікого готувати до ЗНО вчителі не зобов’язані! Матеріалу шкільної програми достатньо, щоб успішно справитися із завданнями, оцінка за які входить до ДПА. А щодо кількох останніх завдань тестів, то саме за ними і здійснюється диференціація, на який за престижністю ЗВО може предентувати абітурієнт. Але ніхто не може перекладати на вчителя обов’язок учня працювати, а не ждати, що йому хтось все вкладе у його голову.
Коментувати
Ого
... ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для учнів 11-х класів до кінця квітня... Такими ревізіями ми далеко зайдемо... Тоді давайте так: 1. Зарахувати всіх 11 власників на 3 курс вибраного вуз. 2. Призначити всім випускникам іменні стипендії 15 000 гривень. ...
А чому не так?
Школа має забезпечити виключно виконання навчального плану і не мати жодного відношення до ЗНО, яке є особистою справою поступаючих до ЗВО. Для вступу всі абітурієнти без винятку повинні здавати: 1) ЗНО з української мови, 2) комплексне ЗНО з усіх решти шкільних предметів, 3) творчий конкурс (може складатися з двох частин) чи ЗНО з фахової дисцпліни, встановленої МОН для кожної спеціальності (за потреби може поєднувати у собі два шкільні предмети, наприклад, фізику і математику, хімію та біологію, українську літературу та історію тощо). У конкурсі такі випробування мають брати з коефіцієнтами 0,2; 0,35 та 0, 45 відповідно. І лише за рівності суми балів ЗНО абітурієнти рейтингуються за середніми балами їхніх атестатів.
Дмитро
Для А чому не так?: о, нормальний коментар. Хоча на окремі спеціальності (широкі) є більше 2 основних зі шкільної програми. А так погоджуюсь. Але єдине добавив - обов’язкову профорієнтацію, а то майже ніде її нема. А через її відсутність особи не раз міняють професії.
Коментувати
Федор Гончаров
11 класс весь должен состоять из подготовки к ЗНО. Изучение всех предметов надо заканчивать в 9 классе. 10-11 классы профподготовка. Но к этому, жаль, придут не скоро. Хоть некоторые лицеи об этом заявляют, но дальше слов дело не движется.
Вчитель і репетитор
Для Федор Гончаров: Не всім потрібне ЗНО, але всім потрібна середня освіта. Потрібно міняти програми.
Коментувати
Ігор
Це лише дурень може сказати що аж в останній місяць навчання починається підготовка до ЗНО. До ньо потрібно готуватися на протязі всіх років навчання. А в останній місяць школи як в тій приказці "Не наївся не налижишся"