![]() |
Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо участі у створенні нового освітнього простору |
Чи допомагаєте Ви школі у створенні нового освітнього простору?
Однією з особливостей Нової української школи є організація освітнього середовища, що сприятиме розвитку творчої особистості дитини.
У Міносвіти наголошують, що організація освітнього простору має здійснюватись через вісім основних осередків, зокрема, через осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; змінні тематичні осередки; осередок для ігор та осередок художньо-творчої діяльності.
Також у навчальних класах школам рекомендовано створити куточок живої природи; осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям; дитячу класну бібліотечку та осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп'ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу.
У Міністерстві освіти зазначають, що створення умов для навчання дітей є повноваженням місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху. Зокрема, уряд ухвалив постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу - 998,7 млн з цієї субвенції направлено саме на створення нового освітнього простору.
Разом з тим деякі освітяни та батьки зазначають, що вимушені брати участь в облаштуванні шкільних класів.
Освіта.ua
14.08.2018