Чи допомагаєте Ви школі у створенні нового освітнього простору?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо участі у створенні нового освітнього простору

Чи допомагаєте Ви школі у створенні нового освітнього простору?

Однією з особливостей Нової української школи є організація освітнього середовища, що сприятиме розвитку творчої особистості дитини.

У Міносвіти наголошують, що організація освітнього простору має здійснюватись через вісім основних осередків, зокрема, через осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; змінні тематичні осередки; осередок для ігор та осередок художньо-творчої діяльності.

Також у навчальних класах школам рекомендовано створити куточок живої природи; осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям; дитячу класну бібліотечку та осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп'ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу.

У Міністерстві освіти зазначають, що створення умов для навчання дітей є повноваженням місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху. Зокрема, уряд ухвалив постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу -  998,7 млн з цієї субвенції направлено саме на створення нового освітнього простору.

Разом з тим деякі освітяни та батьки зазначають, що вимушені брати участь в облаштуванні шкільних класів.

Освіта.ua
14.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Після того як у Чернівецькій області проводили олімпіали по ІКТ, більше ні у що не можна вірити. Витирали у екселі формули, підміняли завдання, а хто знає може і видаляли завдання. Підсумок один. Організаторам і журі цієї олімпіади не треба. Каже у районі методист. Подавайте апеляцію. А якого дітька йти її подавати, якщо там дійсно від роботи учня нічого не лишилося. Учителі інформатики пропонують такий вихід. Треба щоб діти мали право свою роботу записати собі на флешку. Або надіслати поштою. Вони нічого не накрутять. На файлі записується остання дата заміни. Інашке хочу звернутися до всіх учителів інформатики. Давайте писати петицію. Кому треба цього абсурду? Ясно що ті котрі при кормушці будуть проти. Бо 50% призери. Одним треба щоб роботи були на місця, а іншим для кількості. Але так не порядно. Далі у суботу знову олімпіада. Журі не знає як треба виконати завдання, зате діти пишуть на 300 балів. Скільки Україна, стільки знущаються над людьми. У це точно всі вірять.
Тато
Є така гарна приказка: Загадай дурню богу молитися - він і лоба проб"є. Вже ж лоба пробили, а вони все товкуть і товкуть ту реформу нікчемну.... Реформа має бути в одному - зарплата вчителів повинна бути збільшена в 10 разів! А все інше відбудеться автоматично!
Роман
Яка Нова українська школа?Ті ж самі горлохвати методисти і районні відділи освіти.Ті ж самі десятки звітів, непотрібні нікому предметні тижні, олімпіади,безправний вчитель,який всім винен методистам,батькам,дирекції.Ті ж самі семінари з відкритими уроками, які фінансує чомусь вчитель із свого карману.І найголовніше,що крадуть у вчителя авторитарні структури - відділи освіти це вільний час, який потрібен для саморозвитку і підготовки до уроків.Змін в освіті не відбувається,а це означає що треба міняти тих хто гальмує зміни в освіті.
Viktor Vitvikvas
Ідея хороша, але грошей виділили недостатньо. Проте від тієї дебільної муштри і виконання батьками вчительських функцій пора давно відійти. Подивіться на Фінляндію і забудьте нарешті про "совєтську казарму".
Реаліст
Пожалійте тварин! Не треба в гадючник під назвою "нова українська школа" імені сороса, віддавати на катування ні в чому не винних живих істот!
Маргарита
"Також у навчальних класах школам рекомендовано створити куточок живої природи; осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям; дитячу класну бібліотечку та осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп’ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу". І де це все розмістити в класі з 30 учнями?
Влада
Для Маргарита: був у нас куточок природи з парою хвилястих папужок,які весь час так співали,що діти не чули ні вчителя,ні самі себе. Також не розумію,як можна весь рекомендований перелік ввіпхнути в невеличку класну кімнату,та ще й з такою кількістю дітей. Взагалі вважаю недоцільним набирати таку кількість дітей в один клас. Побачила це на прикладі того,як вчився мій син. В першій школі, де він навчався, дітей було 36. Це забагато,на уроці вчитель не встигає кожну дитину залучити до процесу навчання. Син перейшов до другої школи,де учнів було 16. Зовсім інша ситуація, кожного уроку всі в темі, кожного уроку всі працюють,а не відсиджують час.
Коментувати
Вчитель математики
Просто подивіться відео "Бидло - найкращий електорат". Його можна легко знайти через гугл або ютюб. І все вам стане ясно!
Олександр
Так, активно приймаю. Як фінансово так і фізично. На сьогоднішній день підтримка з боку органів влади не відчувається(((.