Чи варто забороняти збирати готівку в школі?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо збору готівки школами і батьківськими комітетами

Чи варто забороняти збирати готівку в школі?

Міська влада Львова заборонила збір готівкових коштів з батьків на потреби навчальних закладів. Заборона стосуватиметься як представників навчальних закладів, так і представників батьківських комітетів.

Разом з тим, в управлінні освіти Львівської міської ради наголошують, що матеріальна допомога може надаватись батьками, але на виключно добровільному волевиявленні.

Освіта.ua
28.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Катеринич
Доброго дня. я вважаю, що з одного боку не потрібно здавати гроші, але з іншого - зараз такий час що ми все прирівнюєм до того що потрібно скрісь платити.
Sergey
Скажіть - за які кошти роблять ремонти в школах? За державні? Ні!!!! Перед виборами якийсь депутат може щось виділити. Купить в спортивний зал десяток пласмасових футбольних або волейбольних мячів, які і до виборів не доживають. В майстернях електрообладнання ще 60-х, в кращому випадку 70-х років. Я вже не кажу про ручний інструмент. А школи, в основному, комунальні.
Роман,ну Вы такую чушь несёте...
ГОспредприятия НЕ могли содержать школы,поскольку школы содержались из бюджета городов.Вы можете себе представить, что в школах учились дети, которые к этим школам приписаны были по местужительства (как во Франции сегодня). А местожительства преприятния вовсе НЕ предполагало, что работающие в нём люди и живут рядом. Соответственно дети работющих на предприятии ходили в другие школы,не имеющие отношения к данному предприятию. Бюджет. ВОт что финансировало школы страны, а не конкретное предприятие. И люди ДЕЛО совй ЗНАЛИ, ЛЮди, которые занимались бюджетом, налогами... А пропихивание мысли о том, тчо какое-то предприятие содержало школу - БРЕД, который КОМУ -ТО необходим. Но-ЗАЧЕМ?
Роман
Чому в, так званому, "совку" не було потреби проводити опитування про збір готівки в школах? Відповідь: - збирати гроші не було потреби тому, що утримували школи ДЕРЖАВНІ підприємства, на яких працювали і платили податки батьки дітей.
Учитель року
Буде хто з батьків бикувать - закрию клас і піду займатися іншими своїми справами.
Учитель року
Я з батьків гроші збирав і буду збирати. А що мені зроблять? Звільнять з низькооплачуваної, безперспективної і непрестижної роботи? Так пох.й!
Victoria, учитель тот,
кто СОЗДАЁТ систему, а не заложник её. Кто СОЗДАЁТ.И именно учитель виной тому, что происходит это ЕГО работа. Его, учителя,недалёкость, глупость, чванство, алчность. Он, учитель, и только учитель виной тому, как мы сегодня живём, посколкьу именно он, учитель, создал тех, кто стоит сегодня у руля. "Дайте мне 1000 учителей и я изменю страну"-Бисмарк. Страна изменилась. 1000 учителей тому виной.
я НЕ имею ввиду
тех Учителей, которые плывут ПРОТИВ течения.Но их усилийявно недостаточно, тчобы повернуть поток в иное русло.
Павлович
Для Victoria, учитель тот,: Будь ласка,посилання на цитату з Бісмарка. Хочу для доповіді використати.
Коментувати
Victoria
Здирництво учителів-міра вимушена.Всім відомо:держава ,батьки,сучасні потреби вимагають,але не дають.В школі залишились самі безправні і пасивні.це не означає ,що бездосвідні і жадібні.Ми можемо добити іх,а можемо підтримати.Чому більшість так агресивно налаштовані проти вчителя?як він може змінити державн устрій?як змінити крадіжку на державн рівні.?Вчитель-""заложник системы".Я згодна :психолог настрій і інтелектуальн рівень шкільн вчителів слабкий.та це закономірно:розумні вже працюють за інші гроші.Давайте,друзі,конролювати,але не гнобити тих,хто ще щось хоче зробити трохи краще.(хоч і за наші гроші)Бо що виховаеться а наших дітях.Моі батьки були вчителями.про таких у сучасн.краіні вже і не мріється.Освіта деградує.А. Може початися ві дродження в наших дітях за копійку?Це запитання до депутатів ,а не до школи.
Правдоруб
А в нашій школі вчителі за свої гроші змушені купувати журнали. Раніше батьки компенсували вчителям збитки і далі будуть це робити. А пєтя зі своїми гройсманами просто підуть на хутор метеликів ловити. Якщо батькам заборонять компенсувати вчителям збитки, то в школах просто не залишиться вчителів. Я розумію, що гройсмани саме цього й прагнуть, але нас - українців така ситуація не влаштує. Давайте все робити по порядку: 1. Посадити до в’язниці пєтю і гройсманів (або знищити). 2. Повернути з офшорів все що гройсмани накрали. 3. Підняти вчителям зарплати до європейського рівня. 4. Покращити матеріальне забезпечення шкіл. І тільки після цього забороняти збирати кошти з батьків.
ага.
Для Правдоруб: А не покупали бы, отказались бы, то и ситуация повернула бы иначе. А так, они смотрят на других, другие на первых, и каждый понимаете, каждый БОИТСЯ. А рулевые смотрыт на этих олухов, покупающих за свои кровные то,что есть вариант стребовать, и радуются,что лохи идальше покупают, ещё и с родителей дерут, пока чиновники карманы набивают, маетки строют. Ну Вы не понимаете ли абсурд Ваших слов -посадить, вернуть, поднть зарплаты. Ну ведь это чушь несусветная, до тех пор, пока олухи царя небесного будут собственные карманы открывать, покрывая издержки чиновников...
Павлович
Для Правдоруб:А ближче шукати причини не пробували? Хто вашій школі раніше купував журнали? Пєті,віті чи андрюші з льонями? Чи рідне управління освіти боязно спитати? До речі,які саме журнали: фахові,класні,гурткової роботи,вхідної чи вихідної документації? А послідовність Вашої програми дій просто вражає. Спочатку все "отобрать,подєліть і посадіть",але під час цих дій все ж збирати кошти.
Коментувати
Виктория
отменить нужно вообще сборы денег...не принципиально "наличка" или "безнал".... пусть уже образование в школе будет официально платным, а учителя получаю зарплату от успеваемости учеников...
Андрій
Для Виктория: Ну да. Терапевт пусть получает зарплату согласно количеству выписанных рецептов на ненужные пациенту лекарства. А стоматолог пусть получает зарплату в зависимомти от количества вырванных зубов. А ничего, что в одном классе будут способные дети, а в другом с проблемами с психикой и уровнем интеллектуального развития (полученными от наблюдения постоянных ссор пьяных "родителей" или в результате зачатия от курящих и пивососущих "мам" и "пап")
00000000000000
Для Виктория: От успеваемости учеников-бОльшего бреда и придумать страшно
student
Для 00000000000000: Чому? У студента стипендія залежить від оцінок, які йому ставлять - залежить від того, чого він зміг навчитися - залежить від результатів роботи. Пані Вікторія пропонує для викладачів: ЗП залежить від оцінок, які викладач ставить - залежить від того, чого він зміг навчити - залежить від результатів роботи. По-моєму, цілком логічно... Бо в нас є одна отморожена, яка ставить двійки навіть круглим відмінникам на підвищеній стипендії...
Коментувати
Сергей
собирать нужно на личные потребности каждых отдельных случаях
Іван
Повсюди це породжує зловживання цими грішми адміністрацією школи.
завуч
У нашій школі кошти збираються баьківським комітетом, контролюється кожна квітанція, кожен чек, все дуже прозоро. а без них ми не виживемо. взяти хочаб папір, на якому друкуються наказа та інша документація. за свої гроші такий обєм неможливо купити. а про машини для директора говорять ті, хто і близько до цих грошей відношення не має і поняття не має, як працює школа. І НЕ ЗНАЮ ЖОДНОГО ДИРЕКТОРА (в нашому районі) який купив собі машину. Не плутайте з чиновниками.
Студент
Для завуч:Ви точно завуч? З такою кількістю помилок я в цьому сумніваюсь
Дамокл
Прочитав коментар"зауч"--- і здивувався! Ось такі безграмотні ЗАУЧІ вчать наших дітей!Спочатку потрібно вивчити пункуацію, а потім писарювати та брехати! На папір ЗАУЧУ кошти виділять у бюджеті , а брати їх у батьків( часто батьки дітей бувають безробітними!) - це просто ЦИНІЧНО! Звичайно, такому "заучу" легше здирати кошти з батьків, а не запитати в начальника відділу освіти":ДЕ кошти , ХАПУГО!"
Віталій
Прекрасний коментар! Якраз по суті питання, що обговорюється. Гостро, щоб образить, дістать і з "кущів", під видуманим ніком. Зразу видно, що патріот, борець з корупцією і компетентний у питанні витрачання бюджетних коштів. Навіть не подумалось, що можливо коментар додавався з мобільного чи в умовах, які не дозволили його вичитать. А тепер по суті: на мою думку, без батьківської допомоги навчальні заклади обійтися не зможуть навіть за умови покращення бюджетного фінансування. Причина проста: діяльність навчального закладу дуже різнопланова і динамічна. Передбачити всі статті витрат просто не є реальним. Проте, батьківська громада повинна "дорости" до обговорення спільно з адміністраціями шкіл умов та у якій формі буде надаватись допомога. Тим паще, що на даний момент у батьківських комітетів є всі права на здійснення такого контролю. Безумовно, що говорить прийдеться під своїм іменем, відкрито і аргументуючи позицію. Вибачте, якщо образив!
Коментувати
вчителька
Якби у нормальній країні, з законами, що виконуються і чиновниками, що дбають про людей, а не про власні кишені, то беззаперечно я була б проти збору всіляких коштів з батьків! Але ми маємо, що маємо! Батьківські побори-це єдине на чому ще тримається побут шкільних приміщень! У моєму класі якби не батьки, то свистів би вітер з вікон у двері (було таке, що взимку через подвійні рами хиталися гардини на вікнах ), нічого не підфарбовувалося б і не переклеювалося!!! Уклін вам, шановні батьки!!! А райвонівські чинуші з поважними мордами кожного року приймають школу до 1 вересня, ще й повчають, то затемна фарба на підлозі, то шпалери занадто зеленковаті...Як це називається? Допоки таке в країні коїться, то нормальною її назвати важко!!! І нехай почнуть з поборів спочатку серед депутатів, поліцейських, суддів, а не зі школи, яка й так на ладан дихає!!!
тепер наступне
Гроші заборонити потрібно і в кожній області. Правильно було сказано у Львові. Якщо батьки захочуть допомогти, в такомі випадку існує спецрахунок суворої звітності. А інакше як? В деяких школах від 50 до 200 тисяч може зникнути у повітря. Більше того маємо регіони де дуже високий ризик сепаратиських настроїв, причому фінансування таким угрупованням не буде лишнім. Іншими словами кажучи для тих хто не бачить існування школи без батьківського фонду. Все буде як раніше, тільки прозоріше.
Квиточке и иже с ней
Пока не закроют одну-другую-третью школы по причине отсутствия тепла-воды-столовой-учебников-отсутствия пожарной безопасности, Пока директора,вместо того,чтобы поднять родителей и привести их в администрации,будут заниматься вымагательством и шантажё,поскольку собирание макулатуры (а это знанчит,что дети ЛЮБЫМ способом обязаны ДОБЫТЬ эту макулатуру,вот ведь дремучесть какая у вроде бы молодых людей, тобишь директоров, до тех пор будет происходить дерибан бюджетных средств. Так что-учителя-директора-родители - главные помощники коррупционеров. Когда дойдёт до большинства, лишь тогда на школы станут выделятьте деньги,которые дОлжно.А до тех пор - рыдайте,плачьте, но кактус жуйте
Марія
Я вчитель. Кожного року з нас виматають звіт що придбано, зроблено для кабінету, класу. Те що свій компютер принесла в клас , придбала наочність, посібники, збірники задач, літературу, всю документацію, звіти вимагають в "друкованому вигляді", на урок треба роздрукувати роздатковий матеріал на кожного учня (дома використовую ще один компютер, принтер, доречі вже другий, бо перший від перевантаження вийшов з ладу), за рік 2-3 пачки бумаги принтерної уходить, декілька разів заправляю картридж, скільки Кват намотує лічильник - все за свої власні кошти. На це ніхто не звертає уваги. В ВО говорять -це Ви придбали як вчитель, це ж Вам необхідно для роботи. Подавай сучасні стенди, проектори, оформлення кабінету, поновлюй меблі! А за які кошти? З власної зарплати? - мої діти теж хочуть їсти! За завідування кабінетів не платять. В цьому році взагалі назвали одну з причин чому відмовили в оплаті за кабінет- відсутність вогнегасника!!!Виявляється вчитель має придбати його сам. Нам затикають рота - шукайте...
Дамокл
Для Марія: Шановна МАРІЯ, Ви вчителька чи Здирник? Ви пишете:" ...мої діти хочуть їсти", а діти батьків , яких ви оббираєте , їсти не хочуть??? Чи може у них більша заробітна плата за вашу? З такими "вчительками" нас чекає БІДА!
Юрій
Для Дамокл: Вчителька навчає чужих дітей, а не оббирає. БАТЬКИ повинні турбуватися про навчання СВОЇХ дітей
Коментувати
Квіточка
Директором працюю рік. Якби не батьківські кошти то про елементарне існування школи нема чого і говорити. У червні місяці звернулися до голови громади з питанням "Як робити ремонт?" на що він відповів "Шукайте спонсорів", жодної копійки не дав і все робили за кошти батьків та спонсорів. Сьогодні зламався кран на кухні, що робити? Взяли гроші з батьківського фонду і зробили. А якщо вони на спецрахунку, то потрібно було б закривати столову. Я вдячна батькам, які з розумінням ставляться до даного питання. Але ми теж з учнями "заробляємо гроші" збираємо макулатуру, пластикові бутилки, здали майже на 3 тис.грн на які придбали енергозберігаючі лампи на коридори, тарілки для шкільної їдальні, новорічні іграшки та ліхтарики, призи, катриджі та краску для принтерів. А з останніми подіями, пожежами, "голова болить" жодного вогнегасника, який відповідає нормативав, у школі немає. На даний момент мій навчальний заклад без батьківських коштів існувати не зможе.
Дамокл
Для Квіточка: Шановна Квіточка-беграмотний БЕЗДАР! ВАМ ТЕРМІНОВО ПОТРІБНО НА КУРСИ УКРАЇСЬКОЇ МОВИ, або ІДІТЬ ДОДОМУ!
Lana
От і Дамокл вскочив у халепу! Всім помилки виправив, а сам БЕГРАМОТНИЙ! Вам дуже приємно?
Коментувати
ганна
Конечно против сборов! Меня всё время мучает один и тот же вопрос-все 9 лет ставим как ни окна так и двери вопрос-что делали другие родители до нас? фонд школы-крыша течёт, дети сидят в куртках в классе! уже просто надоело,что деньги уходят в никуда!
Олена
Для ганна: А почему вы этот вопрос не зададите в своей школе? Если вы сдаете деньги, то имеете право увидеть отчёт, куда они потрачены школой.
Коментувати
Юрий Пасихов
Практика залучення батьківських коштів школами для тих чи інших потреб (екскурсії, походи, змагання, додаткові педагогічні послуги, не передбачені навчальними планами, інше) існує в багатьох країнах світу. Але це не нові вікна в шкільному приміщеннях, не придбання парт, не ремонт туалетів чи їдальні. І, звичайно, не коштовні подарунки вчителям...