МОН планує розвивати професійні коледжі

Одним із пріоритетів нового керівництва Міністерства освіти і науки стане розвиток професійної освіти

МОН планує розвивати професійні коледжі

Одним із пріоритетів нового керівництва Міністерства освіти і науки стане розвиток професійно-технічної освіти та професійних коледжів.

Про це сказав міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час свого виступу у Верховній Раді, окреслюючи пріоритети роботи МОН.

За його словами, до 50% молоді має бути направлено в професійну освіту, де вони зможуть здобути якісну професію.

«Одним із пріоритетів ми будемо ставити перед собою розвиток професійно-технічної освіти, розвиток професійних коледжів. Наше завдання – до 50 відсотків молоді направити в професійну освіту, дати їм хорошу якісну професію, і це буде потребувати, звичайно, нового підходу до функціонування професійної освіти. Для цього нам треба буде чітко розмежувати базову школу, після якої дитина, її батьки повинні прийняти усвідомлене рішення, куди ми рухаємося далі: до здобуття професії чи до здобуття академічної освіти, до здобуття вищої освіти і далі – в науку», – наголосив міністр.

Він також зауважив, що професійно-технічна освіта, швидше за все, повинна бути ресурсно збагачена як за рахунок внутрішнього, так і за рахунок зовнішнього ресурсу.

Освіта.ua
22.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Руслан
Цікаво про яке ресурсне збагачення профтехосвіти він говорить ? Адже всі ресурси вкрали zeлені вже давно, а зараз тільки докрадують. І що таке внутрішні ресурси? Це що, якщо майстер виробничого навчання ресторанного господарства, то я повинен укомплектувати ресторан? Виходячи з його слів, то виглядає іменно так.
399
Одним із пріоритетів нового керівництва Міністерства освіти і науки стане розвиток професійно-технічної освіти та професійних коледжів, а також реформування ЗВО. Все правильно. РЕФОРМУ ЗЗО ПРОВЕЛИ, НУШ - НАКРИЛАСЯ. ПРО ЩО ВИ ТОРОЧИТЕ?
Наталка
А що це таке, професійні коледжі? Міністру не завадило би почитати Закон про освіту.
ПЕДАГОГ
Для Наталка: це майбутні заклади фахової передвищої освіти. Прогнозую розшарування нинішньої проф-тех освіти та ФПО на професійну та вищу професійну і відповідно заклади, які будуть реалізовувати це: професійний ліцей та професійний коледж.
Коментувати