Вступну кампанію до профтехів завершено

У 2022 році на навчання до закладів професійно-технічної освіти зараховано понад 85 тисяч учнів

Вступну кампанію до профтехів завершено

В Україні завершилася вступна кампанія до закладів професійно-технічної освіти.

За інформацією Міністерства освіти і науки, у 2022 році на перший курс зараховано понад 85 тисяч учнів.

Навчатися коштом державного та регіонального замовлення будуть 82 700 першокурсників.

Ще понад 3 тисячі учнів здобуватимуть освіту на контрактній формі навчання.

За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, результати вступної кампанії є задовільними.

«Закладам вдалося виконати регіональне замовлення на 91%, державне – на 74%. Враховуючи, що впродовж усієї вступної кампанії в країні відбувається повномасштабна війна, результати є задовільними. Попит на фахівців з робітничими професіями навіть в умовах війни – колосальний. Тому молодь, яка хоче мати перспективний фах і гарантовану роботу, обирає професійну освіту», – зазначив Шкарлет.

У Міносвіти повідомили, що серед найпопулярніших професій у вступників – «Кухар. Кондитер», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник», «Перукар (перукар-модельєр)», «Кравець. Закрійник».

Також до десятки популярних професій увійшли «Опоряджувальник будівельний», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Електрогазозварник», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Штукатур. Лицювальник-плиточник».

Освіта.ua
04.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Шминдрук
Для міністерства головним завданням є виконання плану. Такий собі вал. А якість, за роки незалежності держави, ніколи і ніяке міністерство не цікавило. Важливо отримати бюджетне фінансування і можна плескати в долоні.