За безпеку закладів освіти відповідатимуть їх керівники 

Персональна відповідальність за безпеку буде покладена на керівників закладів освіти

За безпеку закладів освіти відповідатимуть їх керівники 

Персональна відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників буде покладена на керівників закладів освіти.

Відповідна норма передбачена рекомендаціями Міністерства освіти і науки щодо  особливостей організації нового 2022/23 навчального року.

Зокрема, на керівників закладів освіти покладено забезпечення безумовного переривання освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення.

При включенні сигналу тривоги всі учасники освітнього процесу повинні будуть організовано прослідувати до захисних споруд та перебувати в них до завершення тривоги.

У відомстві зазначають, що навчання може завершуватися в укритті, а після відбою тривоги учасники можуть повернутися до приміщення закладу освіти та продовжити процес навчання з урахуванням необхідного корегування.

Керівники закладів освіти мають бути поінформовані про персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу.

Освіта.ua
06.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Дистанційна освіта - найкращий вихід в умовах війни. Чиновники, схаменіться, збережіть дітей! А у вас свої діти є? Ви їх теж в школу відправите????
Ом
Для Любов: Зеля вже "з’їхав"з петиції,перевівши на шмигаля відповідальність-то ,мовляв,премєр і міністри нехай розбираються,а я ні при чому) Тобто в разі загибелі школярів чи студентів в навчальних закладах під час війни крайніх взагалі не буде.Винні будуть батьки і самі діти,що не достатньо швидко тікали в бомбосховище)) Ви за це голосували,"мудрий український народе,"ржіть тепер,як розуму не було
Коментувати
Коваленко Олександр
Керівникам учбових закладів терміново зібрати гроші на придбання сучасних систем ППО, вчителям пройти навчання з користування, краще десь у Великій Британії. шкарлету та шмигалю доповісти де знаходяться та навчаються їхні діти. Всім чиновникам від освіти, починаючи з районного рівня викласти у вільний доступ інформацію про місцезнаходження їх дітей, та наявність облаштованих бомбосховищ у підпорядкованих їм закладах освіти. Якщо серйозно, то якими манкуртами треба бути, щоб під час війни думати лише про "розпиляти бюджет" та заробити. Якщо будуть примушувати, треба буде подавати колективний позов до суду. Юристи серед нас є?
unforgiven 2
Представники української влади нічого не зробили для для безпеки країни. Замість того, щоб озброїти армію і придбати сучасні системи протиповітряної оборони, вони крали гроші на будівництві доріг для російських танків. Приватна контора під назвою "Кабінет Міністрів України" злочинними наказами і постановами, всупереч Конституції України, обмежувала права і свободи людей. А крайніми хочуть зробити звичайних громадян. В цій війні, українська влада точно не на стороні народу.
Андрій
Кожен вчитель розуміє небезпеку для майбутнього нашої країни. Та тварь цього лише і жде, де зберуть молодь для кращого знищення. А от МОН грає на руку цій тварі. Пора задуматися хто нами керує і як нас хоче знищити. ЗНИЩИТИ МАЙБУТНЄ НАШОЇ НАЦІЇ
Українка
Таке враження, що все націлено на знищення українських дітей, у шкільних укриттях, за яке повинен ще й відповідати керівник. Подивіться на трегедію у Кременчуці: одна ракета - і торгівельний центр перетворився у пепелище. Скільки буде продовжуватися це свавілля?
Viacheslav
А коли МОН буде хоть за щось відповідати???? Коли в освіті закінчиться це безумство??? Коли в МОН повернеться здоровий глузд???
Софія
Усі слідкуємо за прогнозами військових експертів, які прогнозують найгарячіший період у серпні, а наше МОН пропонує розпочати офлайн навчання з 15 числа того ж таки серпня. Нічого не розумію!!! Поясніть, люди добрі, що б це означало.
За-раза
Циган псові, пес хвостові... А відповідати все ж таки буде вчитель.
Олена
За все-всн відповідають директори і вчителі. Це вже давно така тенденція. А ще зараз зручний період для місцевих керівників, щоб знову влізти в кишені вчителів, бо вони ж такі багаті, зарплата трішки більше, ніж у прибиральниці. Так що вчитель - це жебрак, зарплати зрізають з початку війни, на простий відправляють на два тижні. Хтось написав про майбутнє стадо. Це буде некероване стадо злочинців.
Nat
Таке враження давно склалось, що наш міністр ну дуже старається як умога найбільше нашкодити молодому поколінню. Про випускників, дітей , які вимушені були покинути дім, краіну, мрії, до яких вони так наполеглево й тяжко шли, він плюнув на цих дітей й навіть не разу не поспілкувався з міністрами інших краін, щоб нашим дітям продовжили реєстрацію й вони встигли вивчити мову й здати ЗНО. Тому що реєстрація в Польші, наприклад до 10.07. А на екзамен з мови ще була в квітні. То чому цей міністр не мін домовитись про інші споки для наших дітей? Тому , що він чхав на їх працю та їх мріі! А за дітей, які залишились в Украіні…. Він хоче зменшити кількість тих, хто найдорожчий, хто повинен продовжити нашу українську націю? Бо саме так це виглядає. Склалось враження, що він не наш, що його дії налаштовані проти наших дітей, проти украінців!!!!
Наталія
Нищать освіту останні давно. Почалися новації в державі з медичних реформ. Потім Сорос і компанія *присисок взялись за освіту. Роблять з молоді стадо. Нова програма НУШ , це освіта спрямована на одибілення нації. Ви були в селах. Можу сказати , що закладів освіти стало на половину меньше, ще до віни.За два роки не змогли відпрацювати програму онлайн навчання, тільки сором , а не уроки по телебаченню. А наразі змушують вчителів, які ще можуть працювати і керівників звільнятись. Тому що така відповідальність , це шлях в могилу від нервової напруги , сердечних приступів , ще до попадання снаряду в заклад освіти. Тому як не війна , так система освіти зробить все щоб нація за пару років стала безграмотною. Щоб не кричали які ми Українці, мова подала усе, це наша інетичеість. Треба дивитись в корінь. Немає освічених людей немає майбутнього. Освіта лише буде доступна для заможних. Це призведе до знищення середнього класу.
Наталія
Немае слів. Безглузде рішення. Держава яка є гарантом не може забезпечити . Тому поклали відповідальність на керівників. Щороку рішення все безглуздіше,а на разі абсурдне. Всіх блін новаторів в Маріуполь та Херсон, щоб дупу намилили.
Олеся
Як завжди. Вся відповідальність на директорів шкіл. Школа не виробляє матеріальних благ, тому прийдеться бідному директору йти з протягнутою рукою до підприємців, які до тебе відносяться як до попрошайки-злидня, або просити колег, тобто вчителів здати гроші на облаштування (побудову) бомбосховищ.
Ганна
Припустимо, перерва, сигнал тривоги, де їх шукати? А якщо хтось не зайде у підвал, а заховається в туалеті? Вчителі повинні бігати перевіряти? Їх не жалко? А дорога додому? Складається враження, що це робиться спеціально для провокацій.
Дарья
яка школа. а для тих хто виїхав яке навчання пропонуєте. та навіть якщо б моя дитина і залишилась в Україні, то я б її не пустила все одно.... життя дорожче, а той хто хоче вчитися вивчится і вдома. це стрес і страх.... дітей навіть може і не встигнуть вивести.... і що далі....
Стефанія
Я була противником онлайн навчання. Але в умовах широкомасштабної війни, це найкращий формат для навчання школярів і студентів. МОН, майте здоровий глузд! Ми, освітяни, батьки, будемо звертатися ще раз іще раз до президента! Тільки має бути дистанційне навчання, якщо ви думаєте про безпеку дітей і вчителів!
Олена Луцюк
Для Стефанія: 100%
Коментувати
Іван
Міністерство знущається над здоровим глуздом і населенням, але нікому йому дати по руках. Хто вже вигонить того міністра та його недоумкувату команду?
МОН-ПНХ
"Ни один гражданский объект не выдержит прямого попадания ракеты" Об этом в интервью заявил Сергей Мизин, управляющий кременчугским ТРЦ «Амстор». По его словам, теперь никто не может быть защищен от террористической тактики страны-агрессора, которая атакует гражданские объекты.
Доповнюю
Для МОН-ПНХ: Российские оккупанты запустили две ракеты в школу для детей с нарушением зрения в Харькове Предварительно, в результате ночных обстрелов Харькова пострадавших нет, - сообщил глава ХОВА Олег Синегубов.
Коментувати
Андрій
Чинуші з МОН побачили резонанс і вирішили зняти відповідальність за майбутні смерті не лише з себе, а і з обласної та місцевої влади та управлінь освіти та перекласти на директоріа шкіл та вчителів, які традиційно будуть винні, якщо щось трапиться з дітьми. Навіть посмертно. А за висловлювання щодо кількох змін (їх і так 2-3 в багатьох школах, щодо продовження навчання в "укриттях" (що вміщають подекуди 1/8 від кількості учнів) (уявіть одночасне проведення уроків для кількох класів в одному підвалі), щодо примарної можливості вибору батьками будь-якої форми навчання для своїх дітей (індивідуальної та дистанційної, в яку деякі батьки можуть навіть повірити - міністр же сказав!) (хто і коли буде виконувати ці запити, якщо вчителю потрібно проводити уроки в декілька змін, при вже наявному перевантаженні годинами через нестачу вчителів, що виїхали або звільнилися) міністру мало б бути соромно: так показати свою некомпетентність. В інших країнах і за менший сором ідуть у відставку.
Костянтин
Шановні батьки, сьогодні на зборах я хотіла попросити батьківський комітет обговорити питання збору грошей на ПВО для школи.