Держпраці консультує з питань відсторонення працівників

Роботодавці і працівники можуть отримати консультації з питань застосування законодавства

Держпраці консультує з питань відсторонення працівників

Роботодавці і працівники можуть отримати консультації з питань застосування трудового законодавства під час карантинних заходів, зумовлених пандемією СOVID-19, зокрема щодо механізму відсторонення від роботи.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань праці напередодні набрання чинності наказом МОЗ, яким працівників окремих професій зобов'язано пройти профілактичне щеплення проти COVID-19.

У Держслужбі зазначають, що запровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19 є однією з найбільш обговорюваних тем в Україні, яка викликає багато запитань, насамперед у сфері трудового права.

«Наразі громадян найбільше цікавить чи є вакцинація проти COVID-19 обов’язковою для всіх працівників та чи можливе звільнення з роботи у разі відмови від неї. Актуальними також є питання оплати праці під час відсторонення працівника від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації, тривалість такого відсторонення, документальне оформлення відмови або ухилення працівника від вакцинації, можливість прийняття тимчасового працівника замість відстороненого тощо», – повідомляють у Держпраці.

Відповіді на ці та інші запитання роботодавці і працівники можуть отримати, звернувшись з письмовим зверненням безпосередньо до Державної служби або її територіального органу, за допомогою консультаційної телефонної лінії (044-288-10-00), сервісу «інтерактивний інспектор» та на офіційному вебсайті Держпраці у розділі «Запитання/Відповіді».

Освіта.ua
04.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Відстоюю свої права
Я теж відсторонена. І мені байдуже. Тепер моєму директорові ребус приходиться розгадувати як мене замінити і на кого скинути мої обов’язки. Поки що погано виходить. Кожен день телефон трезвонить
Украинец
Учителя не являются робітниками, робітники це некваліфікована праця згідно з класифікатором професій, действие постановы кму о вакцинации не распространяется на учителей. Всех нарушителей закона к ответу и через суд компенсацию о принудительном прогуле в связи с произволом директоров школ! Зеублюдочную власть к ответу!
989
Для Украинец: а де Ви побачили, що вчителів назвали робітниками? В статті скрізь вказано слово "працівник"
Коментувати
Антоніна
Саме смішне в цьому, що працівників лікарень, де дійсно контактність саме з хворими 100 % не відсторонюють
Ната
Для Антоніна: Їм губу заткнули 25 штук платять медсестрам та терапевтам ...хто ж буде виконувати їхні страшні плани по уколюванню людей ...
Коментувати
Виктория
Меня отстранили... И всем все равно на мои права..Если бы педагоги массово отказывались от укола,думаю, что то бы получилось в пользу людей. Один в поле не воин. Но к сожалению, проще некоторым пойти на афтаназию, нежели дать отпор. Работа дороже здоровья
007
Для Виктория: а чому хтось має відмовлятись заради Вас? Я, на приклад, вакцінувалась ще в червні, як тільки відкрили центра масової вакцинації. Чому я маю відмлятись від щеплення лише тому, що у Вас проблеми з біологією?
Ната
Мене теж відсторонили, одну з колективу, не знаю що далі буде.
Ната
007 У Вас проблеми з головою раз Ви думаєте що Ви треба міліонерам. На Вас бабло зробили ...послухайте що каже Зеленко
Коментувати
Марина
Я сьогодні відсторонена від роботи.Моя дитина на реабілітації після тяжкого лікування ,яке тривало рік.Я ,як мама ,не встигла вийти на роботу ,своє здоров’я поправити ,відразу вакцинуватися.Я закупляю дорогі препарати для своєї дитини.Скажіть ,де я маю зараз їх взяти,за що купувати?В мене був час надивитися на медичну систему в лікарні і самого відношення до цієї хвороби.Я потрібна своєму синові здорова.Іду в лікарню прошу обстежте так як слід,ніхто не береться,тільки переконують ідіть робіть вакцинуйтеся.Хто відповість,якщо після вакцинації ,щось не так піде?Хто буде відповідати за здоров’я мого сина.Скрізь накази.А чіткої відповіді не має. Вже формула виробилася:немає збування вакцини то забирають твою зарплату.Я не проти вакцинації,я проти самого підходу до неї,як ви це робите-під дулом пістолета.Так не робиться.Вводите людину в такі рамки,що людині немає вибору.Чим мали створювати робочі місця,то ви ще й ті в людей позабирали.І це в нас майбутнє з такими законами.Подивіться на статистику Індія,Китай і порівняйте з Україною.Просто вдумайтеся в самі цифри.Це вас не дивує?З понеділка люди відсторонені,а в дію входять довідки,про які я тільки вчора дізналася,які мають з понеділка якусь силу мати.Яив шоці.Гарно все сплановано.
Falsifiable
Для Марина: Слава зе-ко!
Коментувати
Микола
Приєднуйтесь в областях до руху ПРАВА ЛЮДИНИ https://t.me/ostakhiv/679 Тільки гуртом зможемо відстояти свої права
Тесла
Гниди зелені в такий важкичас вони забрали в вчителів право працювати. Щоб вам дихати недало!!!. Знають скотиняки що порушують закон, але цим скотам все до сраки бо вони при владі і значить можна спати на конституцію. Ти - тормознутий Ляшко провалив вакцинацію то наберись мужності і піди у відставку. Але ти не мужик , ти тряпка полова, наділо ту спідницю і сраку соросятам лижеш.ну і лижи Ньютон тебе покарає!
Ірина_
1.Якщо педагог на л/л, чи можуть його відсторонити від роботи, чи оплачується л/л? 2.якщо навчальний заклад весь вже 2 тиждні на дистанційному навчанні і дітей в закладі не має,всі заняття проводяться он-лайн, чи потрібно відсторонювати нещепленого педагога,якщо він не с ким не контактує?
Людмила
Для Ірина_: 1. На лікарняному не відсторонюють. 2. При дистанційному- відсторонюють.
Коментувати
Ирина Лукашенко
Если педагог находится на сессии и он не вакцинован, оплачивается ему сессия и с какого дня его отстраняют?
Лія
Якщо вчитель мав проблеми із хронічною хворобою,лікувався ,потім зробив перше щеплення.Чи мають юридичну підставу перевести лише його і клас на дистанційне навчання доти ,поки не зробиться 2 щеплення?
Галина
Для Лія: так мова йде не про переведення на дистанційку, а повне відсторонення від роботи без збереження заробітної плати. Хіба дистанційка щось вирішує?
Коментувати
Соня
Доки будете знущатись з вчителів??? Забираєте останній кусок хліба, якщо не вколиш експериментальний яд.Це так держава дбає за свій народ в час пандеміїї, забираючи все???Перестаньте з людьми поводитись, як з худобою, перестаньте топтати КОНСТИТУЦІЮ. Держава, в якій немає законів, це констабір.Всі знають, що порушуються права, але ні одна державна інстанція, ні профспілки не стануть на захист працівників.ГАНЬБА.
Наталия Лысых
Доречі, СОРТИРФЕКАТИ для вакцинованих членів родини не можу вже тиждень отримати. Ото відреформували! Хай їм дихать не дає.
Наталия Лысых
А хіба Держпраці не ті самі рук годують, що мають народ за худобу? Залякали лікарів до нестями, а тепер вдають, що люди мають якісь там права і хтось їх захистить. Яка мерзота! Бізнес вище за все. До здоров’я людей їм немає ніякого інтересу. Розвалили медичну службу, все робиться задом наперед і по-дурному. Недоумки. Фахівців або не пускають нікуди, або ті самі йдуть, бо розуміють, що з тими дурними неуками нема про що спілкуватися. Ганьба і сором!
вчитель
Коли суди прокосультують з питань відсторонення працівників то може бути пізно наш міністр і так само міністр охорони здоровя думають що педагоги тільки вчать але нажаль ні педагоги відповідають за збереження життя дітей під час уроків а коли педагогів відсторонять на основі підзаконних актів які порушують закон прямої дії в Україні тобто незаконно і горе директори будуть писати такі самі незаконні заміни то треба просити усіх Богів на світі щоб не було нещасних випадків бо за 36 років в освіті знаю багато таких випадків коли на несанкціонованих замінах діти отримували в кращому випадку травми наші законотворці папірчиків понаписували а за Конституцію забули і за Біблію теж а як завжди страждають діти а щоб діти не хворіли на ковід то треба їм вчасно глисти гнати і менше владі займатись кібербулінгом а подивитись у червоних зонах у ковідні лікарні де 4 хворих
Шабаш
Порушувати право людини на працю, заробіток та інші права і починати викручуватися як вужі на сковорідці це будь ласка... Якщо вже почали писати статтю за даною темою, то дописуйте. Держпраці не курка на припічку, а державна установа. Якщо назріває такий шалений конфлікт в законодавстві, то мають всі учасники даної проблеми привести у відповідність кожен зі свого боку. Президент, парламент, профспілка освіти МОН МОЗ та ін. Але ніхто не бере на себе відповідальність... А пересічна людина через суперечності в законодавстві залишається крайньою винною....
вчитель
А цікаво скільки сертифікованих педагогів нуш просто ходять вулицями і чекають коли їх покличуть
Я за справедливість
Для вчитель: А Ви не подумали, скільки вчителів, на утриманні яких неповнолітні діти та хворі батьки, лишаються без засобів існування. Майстерність вчителя не визначається сертифікацією від ковід, і не нею має оцінюватись.
Сергей Ковтун
Для вчитель. Ото ж бо воно, що вони ходять да і шукають довгого рубля. Бо працювати не хочуть.
Коментувати