Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

У МОН оприлюднили проєкт умов прийому до вишів у 2022 році. За словами міністра освіти, МОН створило нові можливості для спрощення процедури подачі заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи.

У 2022 році посилять роль сертифіката ЗНО з математики. Відповідно до проєкту умов прийому до закладів вищої освіти у 2022 році, має змінитись перелік обов’язкових предметів для вступу на деякі спеціальності.

Вакцинація має бути добровільною, – Профспілка. Профспілка освітян не підтримує впровадження обов’язкової вакцинації від коронавірусної інфекції для педагогічних працівників.

Щеплення препаратом Pfizer планують зробити доступним для дітей. МОЗ найближчим часом розгляне питання дозволу вакцинації від COVID-19 препаратом Pfizer для всіх дітей віком від 12 років.

На місцях розглянуть графік гнучких шкільних канікул. МОН рекомендувало розглянути графік гнучких канікул у разі відсутності у червоній зоні 100% щеплених освітян, але кінцеве рішення школи мають ухвалювати самостійно.

Майже третина вчителів не зробила щеплення від коронавірусу. За статистикою МОН, найменшим показник вакцинації залишається в Рівненській, Львівській, Одеській та Івано-Франківській областях.

Тендери на купівлю ноутбуків для шкіл проведуть у жовтні. Проведення повторних аукціонів з придбання ноутбуків для шкіл у більшості областей заплановано на жовтень, відповідно, укладення договорів і доставка ноутбуків по школах очікується в листопаді-грудні.

Нещеплених працівників відсторонять від роботи, – Ляшко. За словами міністра охорони здоров’я, якщо представники професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, не зроблять щеплення, їх на період карантину будуть відсторонювати від роботи без збереження зарплатні.

Примус до вакцинації суперечить позиції ПАРЄ, – Профспілка. Центральний комітет Профспілки освітян нагадав, що Парламентська Асамблея Ради Європи закликала держави утриматися від дискримінації громадян у зв’язку з відсутністю вакцинації.

В Україні оприлюднили перелік вишів за ступенями ризику. Держслужба якості освіти України сформувала й оприлюднила перелік закладів вищої освіти за ступенями ризику. Згідно з переліком, лише 31 виш має незначний ступінь ризику від провадження господарської діяльності.

Освіта.ua
01.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Як підтримати Профспілку освітян з питання обовʼязкової вакцинаціїї? Адже вчителя теж люди і мають власну думку. Таке нове щеплення, не пройшовши тривале випробування, повинне впроваджуватись тільки за власним бажанням. Наприклад, в школі навчається 300 учнів, не вакцинованих, у яких дома батьки на 15 відсотків вакциновані, тому спілкуючись між собою, діти розносять хворобу. Порівняно з цим робітників школи десь 50 чоловік, які свідомо видержують дистанцію, провітрюють класи. Так в чому ж полягає їх обов’язкова вакцинація? Мені здається, що це порушення прав людини. Якщо побоюєтесь розповсюдження, то потрібні карантинні впровадження. Зараз по всій країні люди зняли маски, а чому? Хвороба посилюється. Розповсюджують інфекцію всі люди і вакциновані і ні. А от чому вибрали окремі категорії, незрозуміло. Така вакцинація повинна бути або за власним бажанням, або обов’язкова для всіх і пенсіонерів в тому числі.
Мы
Для Катерина: всех поколят - ляшко строит линию по производству жижи! В предверии прихода Антихриста мы обязаны бороться за свои души! страдания временны - скоро Справедливый Суд
Коментувати