Примусова праця дітей є неприпустимою, – омбудсмен

Залучення учнів під час навчання до заходів, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, заборонене

Примусова праця дітей є неприпустимою, – омбудсмен

У школах і вишах діти повинні здобувати знання, а не перетворюватися на робочий ресурс учителя, директора, міста або селища.

Про це йдеться у роз’яснювальній статті, підготовленій Службою освітнього омбудсмена.

За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, залучення здобувачів освіти під час навчання до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням уряду.

«Це не означає, що діти не можуть добровільно допомогти посадити квіти в улюбленому дворі чи прибирати певну ділянку парку. Тільки відбуватися це має в позаурочний час. Тому варто розрізняти примусову працю і добровільне волонтерство, – підкреслив освітній омбудсмен. – Але особи від 14 до 18 років можуть бути волонтерами лише за згодою батьків або піклувальників».

Щодо залучення до офіційної праці, то прийняття на роботу допускається з 16 (в окремих випадках з 15) років.

«Але законна праця неповнолітніх і волонтерська діяльність має здійснюватися у позаурочний час!» – підкреслив Сергій Горбачов.

Також він нагадав, що відповідно до нового Санітарного регламенту, заборонено навіть прибирання учнями школи.

«Новий регламент не дозволяє такі прибирання, а лише створює правило, що учні повинні тримати власне робоче місце в чистоті, прибирати за собою сміття. Також учням 5-11 класів дозволяється поливати рослини та робити вологе прибирання без миючих і дезінфікуючих засобів поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги)», – наголосив омбудсмен.

Окрім того, освітній омбудсмен поінформував, що експлуатація дитини шляхом використання її праці карається арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

«Ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, караються позбавленням волі від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – наголосив Сергій Горбачов.

Таким чином, долучення до примусової участі в акціях щодо прибирання чи іншої роботи є незаконним і офіційно карається законом.

Освіта.ua
23.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Дуже і дуже багато дітей які в дитсадку взагалі не вміють одягатися, а слово "одягайся" його значення не розуміють, що це і хто винуватий, не вихователі це вже точно, бо дитина прийшла з дому, значить батьки не навчили і так само не навчили проситися на горщик, одягатися, мити руки, обличчя/витиратися, самостійно їсти. Невже батькам байдуже, що вони не вчать дітей самообслуговуванню?
Ліля
Для того щоб мести ліцензія не потрібна. І чисто не там де метуть, а там де не сорять. В Україні й досі немає роздільного збору відходів, урн. Щоб діти розуміли що мусор це резерв, з якого роблять бумагу, опалення та інш.
Сергій
"Примусова праця дітей є неприпустимою, – омбудсмен". А примусова вакцінація вчителів припустима?!!!
ZKPC
Тих, хто так дере горло проти використання дитячої праці, треба хоч раз завести в клас і нехай поздирає всі ті жуйки і прибере сміття, яке залишають учні під партами, або нехай день почергує і поспостерігає за кожним, хто ті жуйки чіпляє, а потім заставить ті жуйки віддерти. Хотів би я подивитися, як у нього це б вийшло. І правильно японці роблять: https://vsviti.com.ua/blog/57346. Тому то Японія і є такою успішною на відміну від України, бо давно вже така націоналдьна риса українця, як працьовитисть відійшла у минуле.
Xayc
То есть, нет разницы между воспитанием, насильным трудом (рабством или криминалом) и честным трудом? Забавный чел. А какие традиции и мотивация убирать за кем-то другим, в чём награда? Между прочим, проверять учебные места после урока давно не нужно, потому что есть видеокамеры и непрямые методы влияния, так что мимо.
Коментувати
Ірина
Пропоную "деяким" вивчити досвід Японії. Там відсутні прибиральниці в школі. Праця вивела мавпу в людину. Повертаємось назад?! Розумію, що деяким "педагогам" ліньки не лише вчити дітей, а й взагалі бачити їх противно. Трудове навчання - головне в школі. Навчити дітей працювати (з підручником, фізично, розумово), шукати інформацію, а не заучувати теорію - мета освіти.
123
Для Ірина: Ирочка, у тебя аутизм и легкая степень дебильности. Ты даже мимо школы не проходила, судя потому, что пишешь. Именно такие бешенные овуляшки как ты оградили дитяток от любой работы в школке. Так что теперь сопли не распускай. Дура ты набитая.
Коментувати
Лицемерие
В нашей школе директор " приказал" принять участие в Дне благоустрію.Зам.по восп.и учитель труда- " разводящие". На обоснованные слова детей,что принудительно они не должны работать,- никто не внял, Зато фото в фейсбуке выставили, как замечательно прошла " акция".