В Україні стартують іспити з володіння державною мовою

Іспит із володіння українською мовою для претендентів на посади держслужби розпочнеться 19 липня

В Україні стартують іспити з володіння державною мовою

Перша сесія іспитів із володіння українською мовою для претендентів на посади держслужбовців розпочнеться 19 липня.

Про це повідомила голова Національної комісії України зі стандартів державної мови Орися Демська в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За її словами, іспит розпочнеться о 9:30. Далі впродовж перших двох тижнів щодня у будні відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

«Це пов’язано з тим, що багато людей іде на конкурси на різні посади», – повідомила Орися Демська.

На думку голови Нацкомісії, ця сесія дасть можливість оцінити кількість заявок, кандидатів, а також екзаменаторів, локацій.

«Ми зробимо аналіз процесу іспитування, роботи системи й екзаменаторів. Якщо кількість претендентів буде значною, то ми збережемо частотність проведення сесій на щоденній основі на довший період. Якщо ми побачимо, що кількість претендентів буде меншою, ніж ми зараз очікуємо, то будемо регулювати кількість днів на тиждень, коли відбуватимуться сесії залежно від запиту», – зазначила Орися Демська.

Також вона розповіла, що для перевірки робіт і встановлення рівня володіння державною мовою комісія має 15 календарних днів.

«Це означає, що довше точно не можна, але швидше можна. Тому я думаю, що перші сертифікати ми видамо якомога швидше», – зауважила Орися Демська.

Як відомо, реєстрація для участі в іспиті стартувала 16 липня. У ході іспиту учасники мають виконати роботу, яка складається з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

ПЕРЕЙТИ ДО ДЕМОНСТРАЦІЙНОГО ТЕСТУ

Освіта.ua
16.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Каріна
Нехай здають держслужбовці іспит з англійської на рівні A1. А то як при вступі до магістратури- то насилують англійською, а ось як держслужбовці- то здають чомусь тільки українську. Якось нелогічно.
ДляКарина
Для Каріна: дада заипали английскою. Но говорят, что украинска можно показать предыдущий диплом,если по ней есть отличная оценка. А у них будет точно.
Влад
Для Каріна: b1-B2-C1
Коментувати
Сірко Микола
Іспит для держслужбовців з украаінськоі замінити на англійську , можна на астрономію чи хімію. Яка різниця , як знущатисб із людей, які 11 років вчили рідну, склали обовязкове Зно і все коту під хвіст…. Треба дві речі: професіоналізм і патріотизм!! А оцих омбудсменів та уповноважених свинячоі цицьки- всіх під хвіст!!
Артем
Цікаво, чи будуть ці іспити такі ж складні як ЗНО з української мови? Чи для управління державою мову необов‘язково знати так само гарно як абітуріентам… Сподіваюся цей іспит буде складним, і треба ввести іще декілька обов‘язкових тестів: наприклад тест на IQ, щоб з IQ менше 30-ти, наприклад як у Іллі Киви, був недопуск до роботи у раді пожиттєвий!!!
Артем
Для Артем: нет, там легкий экзамен,посмотрите пробную версию, это во-первых. Также там есть часть,которую сдают комиссии. Поэтому собираются двое,платят,их сажают вдвоем сдавать. Все сдали и все. Даже если они тесты все-все напишут неправильно,все равно пройдут. Но он намного легче зно.
Коментувати
Кетрисанівка
Який іспит і з володіння державною мовою ?? Що ви курите ?? Навіщо? На 30 році незалежності?? В школі майже вдвічі збільшили годинини на мову, приймаємо обовязкове Зно , а тепер , як Пилип з конопель- іспит для державців!!! Та вони ,гади , мову знають, а професіоналів і патріотів справжніх катма. Ці заходенці свою галицьку специфіку пхають, гикають і чикикають, аж тошно. У нас на Полтавщині так ніхто не розмовляє. Цей крок лише озлобить людей, а толку не буде. Негайно його слід відмінити!!!
Скрипач не нужен
Для Кетрисанівка: Членкиня, этер, послиця...
Нерогуль
Для Кетрисанівка: Всё правильно: мову должны ВСЕ возненавидеть.
399
Для Кетрисанівка Який іспит і з володіння державною мовою ?? Що ви курите ?? Навіщо? Потрібно, бо займаючи високі посади вони слово із трьох літер пишуть із м’яким знаком. Вам мабуть не доводилося стикатися із їх ВУМНИМИ ПІСАНІЯМИ.
Коментувати
Макс
Це тільки в Києві можна пройти,чи в інших містах також? /
Yulia Polonskaya
Для Макс: Станом на сьогодні іспитові майданчики облаштовані у Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.
Андрей
Для Yulia Polonskaya: а Суммы или Харьков когда?
Коментувати