ЄС вдруге попередив МОН про важливість реформ

Європейський Союз застерігає владу від намірів реорганізувати структуру Міністерства освіти і науки

ЄС вдруге попередив МОН про важливість реформ

Європейський Союз вдруге застеріг українську владу від намірів реорганізувати структуру Міністерства освіти і науки та скоротити кількість фахівців, які відповідають за реформи.

Про це йдеться у листі Представництва України при ЄС, що адресований віцепрем'єр-міністру з питань європейської та атлантичної інтеграції.

Документ оприлюднений екс-державним експертом директорату вищої освіти МОН Оленою Панич.

Зокрема, Представництво України при ЄС отримало критичний сигнал зі сторони ЄС від Support Group for Ukraine в Європейській Комісії щодо очікуваних змін штатної структури центрального апарату Міністерства освіти і науки України.

Зокрема зазначається, що, попри численні офіційні сигнали ЄС, Support Group for Ukraine стало відомо, що проект змін штатної структури було погоджено Міністерством фінансів України та буде незабаром затверджено наказом МОН.

У цьому контексті наголошується, що 25 жовтня Представництвом ЄС в Україні було направлено лист на ім'я т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, у якому підкреслено, що за минулі роки ЄС підтримав та профінансував низку проектів реформування освіти і науки в Україні, підтримав розвиток інституційної спроможності Міністерства та наразі вивчає можливості нових спільних проектів.

Окрім того, ЄС співфінансує роботу 6 генеральних директоратів, державних експертних груп та Команду підтримки реформ. Така структура та привабливі умови оплати праці ключових експертів з реформ є найважливішим фактором високих результатів роботи Міністерства. Роль генеральних директоратів в МОН має посилюватися.

Також Представництво України при ЄС поінформувало МОН, що будь-який розворот успішних освітніх реформ та реформи держслужби, безсумнівно, викличе занепокоєння ЄС та може поставити під загрозу подальшу співпрацю в цих сферах.

«Під час 6-го засідання Комітету асоціації Україна-ЄС 13 листопада ц.р. стороною ЄС було повторно висловлено своє занепокоєння і наголошено, що чинна штатна структура була створена за підтримки ЄС відповідно до стратегічних пріоритетів Міністерства освіти і науки України та в рамках реформи державного управління», - наголошують у Представництві України при ЄС.

На думку ЄК, запропоновані зміни загрожують зривом реформ професійно-технічної освіти, вищої освіти, призведуть до зменшення спроможності МОН розробляти та реалізовувати освітню політику та міжнародні проекти, в тому числі спільні з ЄС.

«Вже зараз Міністерство має понад 40 % вакантних посад експертів та керівників експертних груп, про що було наголошено під час зустрічі керівництва МОН з керівником програм співробітництва Представництва ЄС в Україні С. Шльойнінгом 15 вересня. Існує реальна загроза подальшого скорочення цих фахівців. ЄС вважає, що ситуація з браком коштів на заробітну платню в міністерстві, що є формальною підставою для зміни штату, може бути вирішена Кабінетом Міністрів України без незворотних якісних змін структури міністерства. Інші 9 міністерств, що також є учасниками програми реформи державного управління, наразі не розглядають питання скорочення штату», - йдеться у листі.

Враховуючи викладене, Представництво України в ЄС просить терміново врахувати сигнали Європейського Союзу із зазначеного питання та опрацювати спільно з причетними ЦОВВ можливість збереження критичного для реалізації євроінтеграційних реформ та міжнародних проектів складу Міністерства освіти і науки України.

Як відомо, Міністерство освіти має намір звільнити частину фахівців, які відповідають за реформи.

У МОН вважають, що модернізація структури відомства дозволить сконцентрувати людські ресурси на вирішенні пріоритетних завдань державної політики у сфері науки і освіти, а також створить належні умови для матеріального заохочення найбільш кваліфікованих фахівців.

Освіта.ua
20.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладачка
Щодо самої новини - сором! Сором, що плагіатор з доведеним плагіатом взагалі в якості т.в.о., ще й, не розуміючи взагалі системи, окрім як заробляти в ректораті, береться ще й впроваджувати якісь ідеї!
Викладачка
Купа ботів в коментарях. Вже й сюди дісталися, на освітній сайт. Чи не пішли б ви на політичні новини!
Імя
Для Викладачка: это чтоб вас, соросят-сук, внешних агентов влияния, уравеовешивать.
Коментувати
Імя
Суверенное государство находится под неприкрываемым внешним управлением. Где такое возможно?
Аріель
Та пішли вони нах...уй зі своїми реформами! Угробили освіту ті грантоїди Соросовські!
Начало хорошее
Гнать сраной метлой надо западных прохиндеев с их шавками из директоратов, пока окончательно не развалили образование в Украине. Хозяин объявился и грозно зарычал - брысь под лавку. Пора вставать с колен и заявлять о своей субъектности.
Правда
А не пошли бы они козе в трещину? Совсем охренели! Доят нас как хотят, ещё и условия диктуют! Мрази!
за державу
Для Правда: Це ще хто кого доїть дебіл. Гроші ж ЕС. Чи ти читати не навчився?
Вован
за державу. Читати ми навчилися, але ніяке ЄССС гроші просто так не виділяє. Їх потрібно або віддати, або відпрацювати на колінах із ВЕЛИКОЮ КОРИСТЮ ДЛЯ ДЯДІ. Всі ми знаємо де лежить безкоштовний сир. Отже, ДУМАЙ дядя, краще ДУМАЙ перед своїми висловлюваннями.
за державу
Для Вован: Це грант, так шо думай ти, якщо вмієш і розумієш, що таке грант. 250 лимонів не шкарлета буде віддавати, а ти, це ти зрозумів, Вован?
Коментувати
вчитель намбе ван
Разгоните бывшие методкабинеты, сейчас это непонятные структуры, только названы по-другому, закройте районо, как воров и дармоедов, в школу по бухгалтеру, и деньги нтюа школы. Вот и экономия.
за державу
Для вчитель намбе ван: А краще не друкувати твоїх постів і буде економія
вчитель намбе ван
Рукописи не горят пане методисте! Так що пішов в дупу - звідки ти і виліз!
за державу
Для вчитель намбе ван: від методиста чую і звук десь із дупи
Коментувати
Andrew Brown
Ну ось нарешті і виявилося, хто насправді керує "реформою" освіти і наполягає на її подальшій деградації. Більше питань і сумнівів немає. Правильным путём шагаем, товарищи! Хай живе НУШ під проводом ЄС!
за державу
Для Andrew Brown: Так вони ж не приховували, що гроші їхні. Чи ти не знав?
Коментувати