МОН розпочало дискусію про терміни шкільного навчання

Дискусія щодо термінів початку та завершення навчання не передбачає повернення десятирічки

МОН розпочало дискусію про терміни шкільного навчання

Дискусія, яка триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки.

Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи повідомлення деяких ЗМІ щодо відмови від моделі 12-річної шкільної освіти.

«Відмова від 12-річної шкільної освіти – це абсолютний фейк. Дискусія, яка не перший рік триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки», - зазначає в.о. міністра освіти і науки.

Він наголосив, що 12-річна шкільна система є європейською тенденцією.

«Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату», - наголошує Шкарлет.

Окрім того, очільник МОН висловив переконання щодо необхідності більш активної комунікації із суспільством щодо цього питання.

«А передусім ми повинні вести діалог із батьками, які, на відміну від освітян, все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу. Наприклад, перебуваючи у відрядженнях в регіонах та спілкуючись з батьками школярів, неодноразово чув обурення з приводу того, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років», - зазначає Сергій Шкарлет.

Водночас він акцентував увагу на тому, що є інші, не менш вагомі аргументи на користь 12-річної школи.

«Тому це питання було й залишається відкритим для фахової дискусії. Ми маємо напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною та ефективною для дітей, педагогів, батьків. У деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17. Звучала така пропозиція і на сьогоднішній нараді в МОН із керівниками облуправлінь. Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції «за» і «проти», - повідомив в.о. міністра освіти і науки.

За його словами, дискусія є відкритою, і допоки не будуть напрацьовані оптимальні варіанти, жодних рішень Міністерство освіти і науки  не ухвалюватиме.

Освіта.ua
10.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена Головатая
Пример. В школе, где учится мой ребенок, одна девочка пошла в 1 класс в 8 лет. Уже с сейчас она на голову выше 6-леток и на полголовы выше 7-леток. Представляете себе, что она будет делать в школе в 20 лет, заканчивая 12? А те дети, которые пойдут в 7 лет, будут заканчивать в 19! Для сравнения - я закончила школу в неполных 17 (1 курс вуза праздновала свое 17-летие). В 19 вышла замуж. Дальше - ребенок. Вуз закончила в 22. И это была нормальная 10-летняя школа. Где учили всему - физике на приборах, химии с реактивами, биологии - с муляжами и гербариями, микроскопами. А сейчас что? Тупистика. Сама учу ребенка всему, а то от слов аргентум, сульфур, манган, аурум, ферум и купрум тошнит. И еще... Хочу процитировать Пикуля, который в "Честь имею" говорил, как австрияки жителей захваченных ими соседних стран лишали здорового пополнения умной молодежи, выпуская 25-27-летних инфантильных особ. Поэтому - нет, нет и нет даже 11- летке! Верните стандартную 10-летку, когда ребенок шел в 7 лет и в 17 школу заканчивал.
Наталя
Замість того щоб забирати дитинство, краще буде щоб у навчальних закладах навчали. А то якщо немає коштів найняти репетитора то твоя дитина нічого не буде знати. Чому у нашій Україні звикли робити все тільки за гроші.
Ed
Для Наталя: Потому что это капиталистическая страна. Бизнес и деньги на всём! Раньше были программы и учебники,по которым можно было самостоятельно учиться. Сейчас учебники написаны так,чтоб никто ничего не понял и система в голове не откладывалась,и бесконечно переиздаются. А к ним учителю переиздаются всякие " розробки урокив, друковани зошити" и всякая лабуда. Бизнес) Дети никого не интересуют! А все " чиновники" делают вид,что это " реформы". Ха- ха- ха. Если бы хотели( сверху) улучшить качество образования,то за 30 лет давно бы это уже сделали. А так,одни " умные разговоры". Да и с учителей сделали статистов- постоянные никому не нужные отчёты и " бомажки". Какая там " свобода творчества"! Вгору глянуть некогда! И всё это специально!
Вчитель
Наталя- ви не пробували вчителю щось бесплатно зробити, посуд помити, будинок прибрати, наготувати їсти ?
Кашпировский
Для Ed: ну да, это капитализм виноват, а не жадная х0хлятская душа. Вот наступит коммунизм, и сразу все пороки сгинут).
Коментувати
ОКСАНА
Новости знала о КОВИДе. Она была у нас в школе тогда,до 2013 года.. Да и привлекателен своих исторических по 11 школе хватит протягивает,вместе с Мельниковым.Вы те кто страну вывели на дорожку Евросза,но какую и чем это заканчивается на лицо.Чё Министрами стали.,ну ну.
ОКСАНА
Можете прислать мне на почтовый ящик приглашение для общения дистанционно[email protected] .Там те кто Ковид запускает не с Вами тогда общались,а то глядите это Прибалтика и Путиноид.А Колыванов тогда с Вами общался.Партию Медведева КТО тогда хотел просохнуть,Вам не известно? КТО ТОГДА СКИНУЛ КОШЕЛЕК,КОТОРЫЙ БЫЛ ВЫТЯГНУТ,ТОЖЕ НЕИЗВЕСТНО Вам? ПРИНИМАЙТЕ РЕШЕНИЯ РАЗУМНЫЕ,А НЕ ОТДАВАЙТЕ ВСЕ на ШКОЛЫ И ВУЗы на их рассмотрение.Выпускники вас "закупают",за полученные знания ,а я помогу,как мама и учитель. ДЛЯ ОРИЕНТИРОВКИ КОРОЛЬ И ОВЧАРЕНКО.ЗАИГРАЛИСЬ ВЫ ВСЕ РЕБЯТКИ.КОПОЛЬ МОЖЕТ И НЕТ,А ВОТ ОВЧАРЕНКО С ЕЕ СЛУЖВНКАМИ ЭТО ТОЧНО. . После отправки комментариев моих в тексте делаются ошибки.Новости знала об эпидемии и что угрозы этим ,когда то были,11 школа.... .
ОКСАНА
11 лет обучение это максимум .И то эти гуманитарии найдут какой ерундой детям голову забивать,вместо точных наук.Не задумайтесь сейчас вводить программу на 12 лет.О карантинах знали и о эпидемия тоже.12 год обучения введен,как год для .... .Кто там сейчас министр образования,если Шкарлета и я не ошиблась и память МЕНЯ не подводит не дури.ВУЗы спасай,качественное образование не везде возможно,в зависимости от специальности,добавляйте год дополнительный,за счет государства(на случай карантина, эпидемий,для ликвидации пробелов в знаниях и выполнения программы обучения,то что вам ВУЗы отреагировали не есть правда.Не нарушает права человека.). ,без стипендий,если есть деньги на стипендии ,то . .Не дуркуйте там,а то я Вам напомню угол Октябрьской и Энгельса. .Все остальное завтра через Фейсбуке . ВЫ СМОТРИ,ЧТО ТВОРИТСЯ,ХОТЯ КОМСОМОЛЬСКУЮ ,УГОЛ , и МАГАЗИН ВЫШИВКИ помню.
Наталія
Для ОКСАНА: Оксана, Вьі наркоманка? Какой-то набор слов не вбуде тему
Коментувати
Світлана
Для чого в дітей забирати дитинство??? Ви шановне МОН краще НАРЕШТІ складіть адекватну навчальну програму, розробіть підручники, прочитавшіи, які дитина могла б зрозуміти матеріал самостійно!!! А не і далі продовжуєте знущатись над дітьми, батьками і вчителями!!!
Тримач
Коли МОН нічого робити, вони завжди розпочинають дискусії щодо 12-річної школи. Дійсно, немає ж більше ніяких проблем.
Yuri
А давайте повернемося до ковбаси по 2.20. до пломбіру найкращого на планеті. До "безкоштовних" квартир.
Рехнулись
Если ученицы будут в 18 лет мамами, а в сёлах именно так, то с учётом декретного отпуска, они когда шаров закончат .. в 21-22 года?
Марина
Для Рехнулись: В селах? Чому стільки зневаги до села?
Ололо
Для Марина: А что такого. В 17-18 лет уже есть беременные. Это факт. Правда не только в деревнях.
Павлович
Для Рехнулись: Не робіть поверхневих висновків,а прочитайте ось тут: https://idss.org.ua/monografii/2016_Aksyonova.pdf
Коментувати
Оракул
Гадаю, що ця дискусія штучна і не має жодних підстав. 1. Потрібно визначитися з домовленостями в рамках європейської асоціації. 2. Потрібно визначитись з вищою освітою. Бо існує два варіанти 11 років школа і 4 - бакалаврат; або 12 - школа і 3 - бакалаврат. Якщо зупинилися на варіанті 12 років школа, тоді потрібно розпочинати її з 5ти років, на що потрібно змінювати інфраструктуру. На це потрібні кошти. Навіть економія на бакалавраті не допоможе. З іншого боку, краще на рік більше в університеті, ніж у школі, бо кваліфікація трохи вища. Але ця кваліфікація швидкими темпами знижується до шкільної а університети перетворюються на бурси. Тому спочатку потрібно визначитися з коштами, а не намагатися перекласти свою відповідальність на умовну дискусію, як це любить робити "нова команда". Про університети також не забудьте - у них виникне ще одна додаткова проблема - фінансова.
Лара
Для Оракул: Для того, хто вступив на державну форму навчання, немає великого значення, 3 чи 4 роки навчатися для здобуття освітнього рівня "бакалавр". От для тих, хто вступив на контрактну форму навчання у вищу школу, є різниця в тому, за скільки років оплачувати навчання. Згодна, НУШ цілком готова прийняти дітей із 5 років, бо перших 2 із 4 - адаптивно-ігровий період. Але навчання у школі повинно тривати 12 років, як це є у всіх цивілізованих країнах світу.
Оракул
Для Лара: Різниця буде для університетів, бо втратять фінанси.
Коментувати
Іван Іванович
12-річна освіта,для кого,навіщо,можливо спитали б у батьків,дітей.Коли ми будемо мати власні голови,а не" німецькі ","американські&qu... ot;.Хочеться... сказати словами нашого генія Т.Г.Шевченка:"Правнуки погані,прадідів великих".Освіта в Україні майже знищена "псевдопатріотами&q... uot;та"реформаторами... ",в... угоду "європейських"друзів.Крокуємо до церковно-приходської школи.
за державу
Для Іван Іванович: Який іван івонавич - ти бот пітєрський
Ололо
Для за державу: Вы оба боты.
за державу
Для Ололо: Ви з іван івановичем так. А мені "за державу болить".
Коментувати
Світлана
А чому МОН не дискутує з приводу якості вищої освіти в Україні? Після школи якість знань учнів на пристойному рівні. А от можливість працевлаштуватись після отримання вітчизняних дипломів за спеціальністю рівна 0. Та і не завадило б перевірити якість викладання у таких навчальних закладах.
Галина
Для Світлана: ну чому ж 0? все залежить від обраної спеціальності. Якщо Ви обрали спеціальність, яка не популярна на ринку праці, то звісно на роботу Ви не влаштуєтесь
Світлана
От, якраз діти і обирають найпопулярніші спеціальності! А працюють в кращому варіанті продавцем у магазині з дипломом навіть наших "найпрестижніших" вузів. А спостеріагючи, який бардак там під час навчання, нема чому дивуватись. Якщо не вірите, елементарно читайте відгуки про вуз. Але у нас чомусь МОН просто зациклено на школі, бо туди найпростіше скидати свої "рекомендації" та "пропозиції"
Торба
Для Світлана: Так в міністерстві немає спеціалістів з науки, одна школа, в якій також не розбираються.
Коментувати
Олена Гора
Ще б оцінювання переглянули у 3-4 класах НУШ. Вчителям вже дітей вчити ніколи.Тільки пишуть всякі папірці.Жах просто.
Viktoriia Gurova
Повністю тупі аргументи з боку «мон» 1. Тому що в деяких регіонах Німеччини в магістратуру не візьмуть, 2. тому що десь у Європі з 5 рочків учать. І що??? Це все? Може там є для цього умови, ресурси, діти в першому класі ще граються та сплять... як це може бути реалізовано в наших реаліях? Питання навіщо це? Щоб після школи вразу в армію хлопців а дівчата нехай заміж вийдуть, тоді й вищу освіту не тільки в Німеччині а й а Україні не побачать, сразу робоча сила для обробки плантацій. Бісить це жополізтво той еуропі! Своїх мізків геть нема ?
Тетяна
Якщо вони хотять, щоб німці визнали нашу освіту, то нічого в них не вийде. Все одно потрібно буде переучуватись в Німеччині. У нас повинна бути своя освіта і якщо іноземці хочуть у нас працювати, то нехай теж вчаться, а то така несправедливість, для нас там все закрито, а у нас все відкрито для іноземців. Потрібно прибрати весь той непотріб і повернутися до того, що було, тільки застосовуючи комп’ютерні технології, а патріотизму, в той час було більше ніж тепер. Ми втрачаємо наших дітей. Однієї освіти для всіх країн не буде! Навіщо ми проводимо ці безглузді експеременти над нашими дітьми ?! Стабільності 0, а це дуже погано впливає на всіх і все! Країни, які думають про своє майбутнє, такого не роблять! Бо втратять не тільки народ, але і економіку, без якої існування держави буде під великим питанням. І чому наші діти, повинні втратити свої сімейні цінності і жити по західних, для нас чужих?! Для того, щоб знищити державу, її культуру, економіку? До тих пір, поки була стара система освіти, в нашій країні були фабрики і заводи, не було корупціонерів стільки, як зараз, був порядок і дисципліна, була стабільність в державі, а що ми маємо тепер? Молодь втікає за кордон, все навколо занепадає, грабують, знищують, на нашій землі керують західні пани, до чого ми докотилося?!
Tet-a-tet
Для Тетяна: Яка у Вас коротка пам’ять. Забули про тотальний дефіцит усього, хабарництво в органах влади та медицині, освіті і т.д. А що виробляли наші заводи і фабрики?Один непотріб. Ні достойного одягу та взуття,алюмінієвий посуд, навіть нещасний фарфор був дефіцитом. Все працювало на війну, от отримали цю спадщину від якої оговтатися не можемо й досі. Керують у нас не західні пани, ми їм до лампочки,а синочки і дочечки бувших владоможців, та й самих їх ще є при владі чимало, візьміть за приклад Конституційний суд та наших олігархів, бувших секретарів ВЛКСМ.Вони що, раптом полюбили Україну і нас з Вами? Китайське керівництво не від великої радості запровадило ринкову економіку, вони раніше побачили, що їм гаплик,якщо триматимуть народ у соціалістичних злиднях. Наша біда у відсутності згуртованості,нас так залякали гулагами, що ми до цього часу не можемо розправити плечі і позбутися марнославства, заздрості,байдужості, лицемірства, лінощів та брехні.
Павло
Тетяно, багато писати до Вас не буду - немає сенсу. Ви, мабуть, писали не сучасною ручкою, "для Вас еще припасены чугунные", как в том фильме о бабОчках...
Жук
Для Tet-a-tet: понятно,что каждый в том периоде видит своё. Дефицит- да,был,но элементарные вещи и продукты были хорошего качества! Зарплаты хватало!( Толку,что сейчас " всё есть,не все могут купить элементарное) " Хабарі"? Это не те, что сейчас! Заводы,фабрики...турби... ны,корабли,самолёты... и много всего...это непотриб? Где сейчас этот непотриб? Что производится сейчас? Без фарфора жили и ничего. Зато была социальная защита,достойное образование,медицина и много ещё всего. Люди были уверены в завтрашнем дне,потому что государство от них не " морозилось", как сейчас. Вон что творится с ковидом. Человек никому не нужен. Умирайте! Одним словом," звериное лицо капитализма". В этом суть.
Коментувати
V
Та пускай до самой пенсии учатся в школе! Тупоголовым из МОН на заметку. Раньше (СССР) после семи классов были грамотнее, чем сейчас ( при незалежной))), после универов.
Олександр
Для V: "Грамотнее" от слова "грамматика"?
V
Для Олександр: обязательно надо выебнуцццццца))), филолог?
Павло
V, а что так подгараете ? Разве Олександр ошибся ?
Коментувати
Сергій
Про що взагалі мова? Якщо НУШ по суті передбачає не 12 річну освіту а фактично 9 річну, особливо у сільській місцевості де явно школи не будуть спроможні запровадити у 10-12 класах профільне навчання.
007
Для Сергій: це не означає, що діти на повинні після 9 класу отримати повну середню освіту в інших навчальних закладах, або в школах-інтернатах
Коментувати
Nataliya Nataliya
А думку лікарів до вашого" зручніше" , про те чи дитина психологічно готова до школи ніхто не цікавиться уже?
Kuzmich Olexiy
Для Nataliya Nataliya: і психологічно і фізично не готова, дурниці обговорюють
Коментувати
Гарри
Все министерство на год в школу вернуть , доучиваться. С 5 лет в школу вы там что курите?
Галина
Для Гарри: чому ні? є багато дітей, які до цього готові. В мого кума донька пішла в школу в 5 років (6 виповнилось лише в листопаді) і закінчила в 16 разом з МАН. Мій син в 4 роки вільно читав, рахував і ходив на заняття до народного ансамбля. Тож, як би була можливість віддавати в 5 років, я б віддала. А так пішов у 6 з тими, хто в 6-7 років нічого не вмів
Баготодітна
Ви знаєте вагу шкільного рюкзака , а після чого виникає кіфосколіоз?
Світлана
Для Галини 4 - 5 років. Та, що там, давайте зразу з пологового! А потім дивуємось, чому в нього в першому класі голова болить. Бо в деяких батьків в ній просто вавка!
Коментувати
Слава
Роз’ясніть мені, який стосунок до України має німецька система плюсування років навчання, яка нам різниця до їхнього віку вступу у магістратуру?! Якщо подивитися на зміст наших підручників - можна кілька років зекономити без втрати якості. Дітей тримають в стінах школи й задають усілякий непотріб тільки через те, щоби прибрати їх з вулиць і зменшити підліткову злочинність. А спроби почати навчання з пелюшок (фіктивне) - це нагадує таку саму фіктивну систему проходження рангів в царській Росії, звідки тягнуться нитки всієї нашої бюрократичної машини.
Директор
Для Слава: Написали, ніби з язика зняли. Правильно підмітили- такого об’єму матеріалу дітям не потрібно! У нас чудові школярі, але дуже перевантажені зайвим. Зменшіть кількість предметів- всі побачать які успішні наші діти!!! Часто ті, хто не хоче вчитися заважає це робити тим, хто може і хоче- бо тим першим важко і нецікаво! Обов’язково треба зробити трьохрівневу профілізацію, починаючи із 8 класу. Буде тоді толк- бо скоро учні вже вити почнуть від перевтоми( ті хто вчиться). А ці всі траля-ля-ля-ля від МОН вже дістали. ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙМАЄ ЗАКОНИ, А НЕ МОН!!! ВСЕ!!!!
Коментувати