Мовний омбудсмен звернувся до уряду з приводу ЗНО

Українську літературу на зовнішньому незалежному оцінюванні вимагають зберегти для всіх вступників

Мовний омбудсмен звернувся до уряду з приводу ЗНО

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав підписати відкрите звернення до прем’єр-міністра України щодо збереження ЗНО з української літератури для всіх.

Відповідне звернення оприлюднено Офісом освітнього омбудсмена.

На думку Креміня, вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників є однією із найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики.

«Відомо, що опанувати українську мову без вивчення української літератури неможливо. Більше того, українська література, високий рівень її викладання і зацікавленості школярів, читацька грамотність яких серед пріоритетів міжнародної програми з оцінювання освітніх досягнень учнів PISA, – один із дієвих інструментів національної безпеки та оборони в умовах гібридної війни. Саме тому сьогодні надзвичайно важливо зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності. Нам не потрібні такі експерименти, які можуть нанести значний удар по українській освіті та гуманітарній сфері в цілому», - наголошує мовний омбудсмен.

Він також запропонував «розробити тестові завдання кількох рівнів складності з української літератури для вступників в залежності від того, на які спеціальності вони вступатимуть: “гуманітарні” чи “технічні”».

Текст звернення підписали представники закладів вищої освіти, педагоги, громадські діячі та митці.

 

Освіта.ua
23.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Спасибі ворогам освіти За ЗНО без укрліту. Товариш запитав поради: "Складна дилема, що робить?" А я йому: "Скалу - лупати!" - Франко лихого не навчить. "Чудово сказано, солідно, Я ж наче знаю всіх зірок! Франко це хто? Актор? Політик? Читає реп? Співає рок?" Мені немов в очах померкло, Бо ж бачу - відгуку нема. "Зів’яле листя", "Захар Беркут..." - Як не старався, та дарма. Було так ніяково й дивно, Та раптом друг щось пригадав: "Франко? Стривай! Це ж 20 гривень! Чому раніше не сказав!?" Додати поспішив одразу: "Не думай, наче я профан! Вони ж колись з Шевченком разом Незлецьки грали за "Мілан"!" Спасибі клятим супостатам, Відвертим нашим ворогам, Що хочуть укрліт прибрати Із ЗНО випускникам! 01. 10. 2020 ©
Алла
Необхідно українську мову і українську літературу зробити державними екзаменами окремо, зі спеціальними вимогами і високим статусом, а не поряд з іншими предметами для якогось там зно. Треба підвищити статус мови і літератури, бо все тільки крутиться навкруги законів про мову, ще там чогось. Назавжди, категорично і однозначно екзамен з високим статусом державного. Щоб ця гризня навіки щезла.
Поясніть
Звернення до прем’єр-міністра України,щоб всі в міністерствах,щоб всі хто при владі щоб у ВРУ -вони найбільші"патріоти",щоб всі здали ЗНО з укр.м.і літ.!Вистачить прикриватися патріотизмом і вишиванкою!Спочатку при владі розберіться хто і на якій мові розмовляє (Медведчук),вони напевно і не чули що на укр.л.вчать,а тоді щось там говоріть про державну гуманітарну політику!Пан Кремінь,те що діти вчать укр.л.в школі,що цього мало і потрібно здавати ЗНО з нього-всім:математикам...?А На рахунок PISA прочитайте що про нього думають.Китайці,японці що видумують,вони також по PISA живуть,чи вам Європа диктує а ви слухаєте?
Гість
А мені не зрозуміло, чому 4 обов’язкових ДПА мають здавати учні?! Адже цього року так багато змін! Чому нововведення відбуваються протягом навчального року? Чому навесні про це не йшлося? Чому діти заручники обставин?
Студент
Для Гість: Про ці зміни було відомо задовго раніше :)
Галина
Для Гість: Якщо Ви не слідкуєте за новинами, то ніхто не зобов’язаний приходити до Вас особисто і Вам повідомляти. Ось Вам новина від серпня 2019 року: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2760991-u-2021-roci-vipuskniki-skil-skladatimut-4-obovazkovi-dpa.html
Коментувати
Анна
"Читацька грамотність є пріоритетом міжнародної програми з оцінювання освітніх досягнень учнів PISA" - читательская грамотность будет на высоте, если читать разнообразные произведения мировой литературы, а не только украинской. Нужно сделать доступными для детей книги-шедевры мировой литературы с хорошим украинским переводом, а не заставлять ломать язык безобразным украино-русским-венгеро-польским суржиком, которым изобилует укрлит.
Торба
Для Анна: Розпочніть з себе!
Коментувати