COVID-19: у ВР пропонують доплатити освітянам

У ВР зареєстрована постанова, що передбачає заходи із забезпечення безпечного навчання

COVID-19: у ВР пропонують доплатити освітянам

У Верховній Раді зареєстрований проект постанови, яким передбачено звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення безпечного навчального процесу і якісної освіти в умовах карантину.

Автори постанови наголошують, що Міністерством освіти і науки розроблено Рекомендації щодо організації роботи закладів освіти у 2020-2021 навчальному році, відповідно до яких організація освітнього процесу має здійснюватись відповідно до рекомендацій МОЗ та медичних організацій інших країн із застосуванням практики соціального дистанціювання, уникнення скупчення та мінімізації контактування з іншими особами.

«Крім того, забезпечення вимог щодо фізичного дистанціювання передбачає поділ класів та груп здобувачів освіти що перебувають у навчальних кабінетах, потребують ділення на підгрупи, що вимагає додаткових ставок вчителів, вихователів, а отже й збільшення обсягів фінансування», - зазначають автори постанови.

За визначенням депутатів головною проблемою є те, що школи та заклади освіти не готові до початку навчального року через різну фінансову спроможність місцевих бюджетів.

«Беручи до уваги фінансову неспроможність більшої частини місцевих бюджетів, виникла необхідність ухвалення запропонованого проекту постанови зі зверненням до Кабінету Міністрів України із рекомендацією зробити перерозподіл видатків з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками з метою вжиття заходів для забезпечення безпечного навчального процесу і якісної освіти в умовах карантину», - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Проектом постанови пропонується звернутися до уряду стосовно проведення перерозподілу видатків Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

У разі ухвалення постанови, Кабінету Міністрів буде рекомендовано здійснити додаткові доплати у розмірі понад 6 млрд грн до заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам державної та комунальної форм власності за додаткове навчальне навантаження в умовах дистанційного та змішаного навчання на період до кінця 2020 року.

Окрім того, на технічне забезпечення дистанційного навчання в умовах карантинних заходів уряду буде запропоновано передбачити 3 млрд 375 млн грн.

Також при перерозподілі видатків Фонду боротьби з COVID-19 Кабміну запропоновано передбачити 1 млрд 90 млн грн для закупівлі засобів індивідуального захисту для працівників закладів освіти та здобувачів освіти на період до кінця 2020 року.

Освіта.ua
08.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Какие доплаты? Нам сегодня объявили, что вместо 20% выслуги, нам с сентября будут платить только 12%. Денег нет. Запорожье.
Надя
Для Елена: Нам вже років два платять 10%. Рівне.
Нима
Нам платять 5%. Харків
Коментувати
678
Черговий піар хід, а не проект постанови. Навіть якщо проголосують за прийняття. Де знайдуть приміщення для того, щоб проводити уроки? Потреба в кабінетах для проведення уроків зросте десь приблизно на дві третини у кожній школі. А їх брати ніде, бо школи і так переповнені. Маю на увазі міські школи. У класах по 35 дітей. Вільних кабінетів немає. Знову красиво на папері.
Немировский
А почему же Бабацюра молчит, он что не из Зе- большинства? Его пустой Комитет образования почему не инициирует рост зарплат? А бабак просто ,аля Совсун ,критикует , ставит подножки министру.
5
Просто скоро выборы. Ниже вы можете видеть как два алехана не замечают как их корият обещаниями с лопаты. К сожалению, алеханов таких 95%.
ек
Навчальний рік іде, поки депутати приймуть закон, час пройде.Та й не варто його приймати, бо ці гроші керівники шкіл прикарманять.Додаткові групи дадуть совоїм і собі.
Odmin
Норм постанова. А чого е написали хто зареєстрував проект постанови? Бо це "Голос"? ))