В Україні планують провести Рік німецької мови

Україна та Німеччина обговорили питання проведення у 2017 році Року німецької мови в Україні

В Україні планують провести Рік німецької мови

Україна та Німеччина ініціюють питання проведення у 2017 році Року німецької мови в Україні. Про це йшлося на зустрічі міністра освіти України Лілії Гриневич з Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні паном Ернстом Райхелєм.

Зокрема, сторони зазначили, що німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської мови, а 52% школярів вибирають її для вивчення як другу іноземну.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, Німеччина також посідає друге місце після Польщі за кількістю обмінів студентами з Україною.

Вона зазначила, що країни продуктивно співпрацюють у багатьох сферах. Зокрема, розвинена співпраця між університетами: білатеральні програми, спільні обміни в рамках Еразмус+.

«Окрім того, у нас багато спільних проектів – Німеччина, Україна, Польща. Ми зараз готові до активної співпраці в рамках програми Горизонт 2020, адже МОН зацікавлено у досвіді країн, що мають позитивну динаміку участі в програмах Горизонту», - зазначила міністр.

Сторони зазначили, що між Німеччиною та МОН також налагоджено активну співпрацю з обміну досвідом у сфері професійно-технічної освіти, зокрема, щодо впровадження дуального навчання, коли 30% навчання студента ПТНЗ є теоретичним і проходить в аудиторії, а 70% - практичним і проходить на виробництві.

«Для нас важливо, щоб Рік німецької мови в Україні пройшов успішно. Звісно, вагома частка співпраці в рамках року вестиметься з Міністерством культури, але співпраця з МОН також дуже важлива. Найближчим часом ми надамо Міністерству конкретні ідеї щодо заходів, які можна втілювати протягом року для популяризації німецької мови та культури в Україні», - поінформував посол ФРН Ернст Райхель.

Як відомо, 2016 рік пройшов під знаком Року англійської мови в Україні. Проведення Року англійської мови мало сприяти розширенню доступу українців до світових можливостей, а також забезпеченню інтеграції України до європейського простору.

Освіта.ua
29.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Ідея чудова!Невже нарешті звернули увагу,що і німецька потрібна?)
Світлана
Ось пройшов форум Перший загальноукраїнський форум учителів німецької мови у Києві. Завдяки підтримці Гете-інституту та DAAD. Запрошений на форум заступник Міністра освіти Павло Хобзей просто не з’явився! Так же і з роком: німці профінансують, наші для галочки заходи пропишуть; на папері буде все чудово, а в дійсності, як завжди...
ЛЮКА  БРАЗІ
дай бог шоб 2017 рік став роком німецьких туалетів у школах україни. а вже потім про мови
Гонта
Дай бог, чтобы 2017 не стал юбилейной годовщиной очередного переворота...
Іра
Рік англійської мови вже "провели". Тільки на бумазі - були оголошені курси для всіх держслужбовців, але нічого не було організовано. Ніяких курсів не було. Огидно це все.
Голосzнарода
Для Іра: та хто ж винен, що вчителі англійської мови недостатньо її знають, щоб проводити курси, а випадкову людину з вулиці ніхто не візьме.
Ельфзшколи
так от такі мудозвони як ти, які самі не хочуть працювати в школі. а судять про професійний рівень вчителів
Марія
У рік англійської кількість годин на її вивчення в університетах скоротили удвічі. Те ж саме тепер чекає і німецьку? І її "оптимізують"
Коментувати