У Міносвіти сформують нову Громадську раду

В МОН вважають, що будь-які кроки необхідно робити тільки спираючись на громадську думку

У Міносвіти сформують нову Громадську раду

У Міністерстві освіти і науки за участю заступника міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України.

На засіданні було розглянуто звіт голови Громадської ради при МОН за попередній період та питання формування складу ініціативної групи з організації та проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради при МОН України.

За словами Павла Полянського, міністерство сподівається на плідну та конструктивну співпрацю громадськості у реформуванні освіти.

"Ми дуже сподіваємося, що ті учасники, які візьмуть участь у конкурсі до нового складу будуть не тільки помічниками. Ми бачимо свою діяльність, яка спирається на громадську підтримку або на громадську опозицію", - зазначив Полянський.

Він також висловив переконання, що будь-які кроки міністерства необхідно робити тільки спираючись на громадську думку.

"Певною мірою ми бачимо своє покликання в тому, щоб суттєво зменшити вплив Міністерства освіти і науки на всі без винятку процеси, які відбуваються і в освіті, і в науці", - зазначив заступник міністра.

Звертаючись до учасників Громадської ради заступник Міністра Павло Полянський підкреслив, що керувати в звичний адміністративний спосіб будь-якими процесами, після того, як вже змінилося українське суспільство, нікому не вдасться. Тому, на його думку, дуже важливо знати, що кажуть викладачі, професура, вчителі, студенти та учні старших класів.

Він нагадав, що до нового складу Колегії МОН уже увійшли представники неформальних об’єднань, студентських організацій, соціологічних інституцій, журналістів, представників батьківських комітетів.

У свою чергу, теперішній голова Громадської ради при МОН Ярослав Болюбаш висловив переконання, що за весь попередній період діяльності рада зарекомендувала себе, як дієздатний орган, який "увесь період працював над вирішенням проблемних питань".

Як відомо, до складу Громадської ради при Міністерстві освіти і науки входить 27 осіб.

Освіта.ua
28.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Сказать откровенно,фамилия Полянский уже вызывает аллергию,потому что НИ ОДНО из его высказываний.и не только его,как работника министерства, не воплотилось в жизнь.Примеры? Пожалуйста. Пришкольные лагеря отменили,бумаготворчество из школ убрали,никому ненужные конкурсы свыше аннулировали? Так же будет и с громадськой радой. Формализм и популизм. Vivat,Полянский!!!
Анна
Для Марія: Цілком з вами погоджуюсь. Він багато років працює у МО, невже нема інших кадрів, здатних працювати по-новому, а не лише декларувати щось, пристосовуючись до ситуації ?!
Коментувати
до теми
Сподіваюсь , що до нової Громадської ради ввійдуть прості , але компетентні вчителі , вихователі , а також небайдужі батьки ( бажано не з батьківських комітетів , які зарекомендували себе в останні роки як рекет при адміністраціях шкіл ) , грамотні юристи , які б могли захищати права всіх учасників освітнього простору . Бажано , щоб майбутня рада була не просто " дієздатним органом " на тілі хворої освіти , а її головною рушійною силою . Також хотілося , щоб дослухалися й до думок людей , що висловлюються на цьому сайті .
Нікому не потрібні розумні люди
Для до теми: Дійсно,ввійдуть як завжди,високопосадовці
Петро Дмитрович
Пане Полянський! Зробіть так, щоб хоча би виконувалось те, вже передбачено законодавством про освіту. Наприклад, щоб школа реалізовувала своє право вибирати систему оцінювання знань учнів. Щоб управління освіти не призначала заступників директора "по блату". Щоб директор школи мав право комплектувати штати школи у відповідності з типовим штатним розписом і щоб управління освіти не "просило" в директорів виділити якусь ставку для роботи в органі освіти. Щоб в школах був пристойний резерв керівних кадрів з висококваліфікованих учителів, які би пройшли якісне навчання на курсах, хоча б трохи схожих на колишній ЦІУУ на вул. Артема. Щоб управління освіти не прискіпувалися до зовсім простих речей: запису уроків у класних журналах, бо доходить до смішного, коли кожного року "високі" вимоги до форми записів змінюються.
Та отож
Для до теми:думок, що висловлюються на сайті, надто багато. Люди, які входять, або ввійдуть до Громадської ради, мають вже власне бачення ситуації. Коллега висловила бачення ситуації, трохи про інше, та й сюди підходить. Кажуть, що нова мітла мете по-новому. Воно то й так, та на сьогодні змінили лише держака до метли. Сама ж мітла залишилась тою ж самою. Чи варто чекати, що та ж сама мітла стане мести інакше???
Коментувати