Міносвіти готове до діалогу щодо нормативної бази вступу

У Міністерства освіти є один місяць на доопрацювання усіх документів, пов’язаних з умовами прийому

Міносвіти готове до діалогу щодо нормативної бази вступу

Міністерство освіти протягом одного місяця має підготувати зміни до нормативної бази стосовно вступної кампанії.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, презентуючи особливості вступної кампанії в умовах війни.

Зокрема, він наголосив, що у Міністерства освіти є один місяць на доопрацювання усіх документів, які пов’язані з умовами прийому.

«Будемо відкриті до запитань і відповідей упродовж місяця щодо підготовки цих нормативних документів», – наголосив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
04.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
МОН обгунтовує вибір історії України як принципово важливим предметом під час війни. А хіба в мирний час історія не принципово важлива? Чистий популізм... Вступна кампанія - це тест на знання тих предметів, які вже обрали діти для вступу і до яких вже готувались тривалий час! Правила під час гри не змінюють і коней на переправі не міняють...не можна робити обов’язковим предметом історію, бо вона не була обов’язковим предметом. Якщо технічно не можна зробити вибір, то залиште два предмети - мову і математику. Вони були обов’язковими і до них повинні були готуватись всі випускники.
Випускник
Це як протягом місяця ще не буде оголошуватись кінцевий варіант,шановні ви заграєтесь,оатимальний варіант мова плюс профіль в залежності від напряму,по іншому навіть війна не спише і кращі учні,які готували природничі дисципліни чи англійську поїдуть за кордон.
Назар
Не потрібно перегинати палицю. Навіщо відміняти профільні предмети на вступ до ВУЗу. Залишіть для медичних ВУЗів мову і біологію. Дайте вибір. Навіщо насильно давати дітям історію. Історія не була обов’язковим предметом. Прохідний бал на медичні факультети від 150 і вище. Тим паче що була хімія з математикою на вибір. Багато дітей готувало хімію. Плюс біологія. Поставивши за три місяці до вступу математику без альтернативи хімії, як екзаменаційного предмету, а також замінивши біологію на історію ви позрізаєте дітей. Діти по півтора роки готували хімію біологію і мову. Майте совість. А вже 2023 введіть історію України як обов’язковий. Сьогоднішнім рішенням ви ломаєте долі дітей, які і без того зломала війна.
АНТОНІНА
Ніхто з нас не знає, що буде через 2 місяці - ні Ви, ні я, ні керманичі Міністерства. Не шукайте зараз винних - в країні війна. Частина областей окупована, частина зруйнована. Скільки навчальних закладів знищено. Головне завдання усіх - зберегти життя та здоров’я дітей та вистояти нашій країні у цій біді. Підступний ворог не зупиняється. Він не звертає уваги чи перед ним жінка, дівчина чи дитина. Захоче - знищить, захоче вивезе на росію. Чоловіків, юнаків ще й може використати як гарматне м’ясо. Тому усім нам варто не кидати камінням та лити "сльози батьків і дітей" й звинувачувати у "зруйнованій долі на вашій совісті" міністерство. Вірте у ЗСУ, у нашу Перемогу, вірте у своїх дітей! Все налагодиться.
Местный
Для АНТОНІНА: а сейчас юношей и мужчин не кидают на мясо? К сожалению, подобное имеет место и в Украине...
Алла Сандуляк
Тобто треба бути вівцями, яких заганяють в загон? Чи може треба вміти самим і вчити свої дітей відстоювати свої права?
Коментувати
Людмила
Пропонуємо запровадити дитест з 2 предметів : мова + профільний для спеціальності. Н- д для технічних спеціальностей - мова+ матем; для природничих - мова+ біологія; гуманітарні - мова+ історія і т.д. Це дасть змогу зменшити кількість варіантів тесту, бо кожен визначиться , який саме тест треба здавати відповідно до обраної спеціальності, а також буде враховано предмети до яких діти готувались впродовж кількох років. Таке рішення заспокоїть батьків, дітей, вчителів, усе суспільство.
Алла Сандуляк
Потрібно максимально враховувати ті умови вибору предметів, які були озвучені раніше. Хоча б мінімальне право вибору або можливість здавати ще хоча б один предмет, що дасть можливість обрати кращу оцінку для подачі документів до вузу. А ще хоч трохи більше часу на виконання завдань, бо в когось із дітей може статись нервовий зрив прямо на тестуванні. Вони не залізні, вони не роботи, вони діти, які разом із нами вперше в житті спостерігають небачені звірства. Нам потрібно вберегти наших дітей для майбутнього нашої країни.
Olena
Головне, в умовах війни, не додавати стресу абітурієнтам! Історію України потрібно знати всім в будь-якому разі, але цей предмет не був обов’язковим. Діти, які обрали історію України для ЗНО, посилено готувались до цього предмету і мають перевагу порівняно з дітьми, які готували інші предмети. Хіба ж це рівні умови??? Якщо не можете технічно зробити третій предмет на вибір, залиште тільки два предмети- українську мову і математику. Ці предмети були обов’язковими і до них готувались всі учні. Це і буде максимальне спрощення) Також, бал атестату повинен враховуватись обов’язково. Можна взяти результати за перше півріччя, коли всі мали змогу вчитися. Бо виходить, що відмінники і ледарі будуть в однакових умовах. Це несправедливо!!!
Ірина
До якого діалогу ви готові коли стільки коментарів під вашими дописами, а реакції ніякої. Сльози батьків і дітей, їх зруйновані долі на вашій совісті. Яка демократія? Якщо ви дітей, які були три роки на дистанційці, позбавили права вибору образних предметів за їх нахилами та здібностями. Захотіли патріотизму? А де ви були зі своєю історією раніше?
А
Почитайте коментарі,як вілносяться вступники і їх батьки до вашого мультитесту. Це не спрощення,це спотворення,ви знищили вибір , мрії, сподівання абітурієнтів.
Олена
Для А: Підтримую вас на 100%, але Шкарлет робить вигляд, що цього не бвчить і не чує. Повний ігнор випускників і бітьків????????????
Мама
Підтримую!!!Хіба можна так знущатися .Як можна готуватися ,коли немає умов.Нехай Шкарлет спробує пройти тест за 80хв. В умовах війни.А діти дуже переживають за нашу країну.
Коментувати