В уряді визначили пріоритети держзамовлення для вишів

Кабінет Міністрів визначив принципи формування обсягів державного замовлення для вишів

В уряді визначили пріоритети держзамовлення для вишів

У Кабінеті Міністрів відбулась нарада щодо формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих професій у 2019 році.

За результатами наради визначено, що обсяги держзамовлення будуть сформовані за галузями знань відповідно до пропозицій Міністерства освіти і науки.

У 2019 році будуть застосовувати наступні принципи формування обсягів державного замовлення:

Молодший спеціаліст

Обсяг підготовки за рівнем «молодший спеціаліст» збільшиться майже за всіма галузями знань.

Незначне скорочення обсягів буде стосуватись лише до таких галузей, як «Журналістика», «Математика та статистика», «Інформаційні технології» та «Сфера обслуговування».

Бакалавр

За рівнем «бакалавр» передбачається збільшення обсягів замовлення за такими галузями знань, як «Освіта/Педагогіка», «Математика та статистика», «Механічна інженерія», "Електрична інженерія», "Автоматизація та приладобудування», «Виробництво та технології», «Аграрні науки та продовольство» та «Соціальна робота».

В той же час скорочуються обсяги підготовки за такими галузями знань як «Право» та «Публічне управління».

Магістр

За рівнем «магістр" запропоновано зменшення обсягів прийомів майже за всіма галузями знань, крім «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Публічне управління та адміністрування».

Уряд також не передбачатиме обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за спеціальністю «Право» заочної форми підготовки.

Стипендійне забезпечення

Стипендійне забезпечення для переліку пріоритетних спеціальностей буде визначатись з коефіцієнтом 2.0 та в обсязі 70% числа студентів, що навчаються за державним та регіональним замовленням.

Усе про вступну кампанію

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
20.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Новий президент обіцяв більший коефіцієнт степендій які будуть получати ,, не бачимо результатів???? Які дії відгукніться
Влад
Для Катерина: обіцяного 3 роки ждуть) комунулалку вам вже знизили?
Коментувати
Ганьба Мон
Хто в нас міністр економіки- Стьопа Кубів- колишній комсомолець львівського обкому, а тепер бандерівець, який розграбив Нацбанк і вліз в Уряд. Людина недалека і примітивна, не розуміє світових трендів розвитку . Знищуючи виші, кидаючи всю освіту на контракт він позбавляє молодь майбуття!
Lester
Дурний уряд , який скорочує замовлення на вищу освіту! За це потрібно судити!!! Ще землю треба продати і ми - кончені раби!! А міністр?? Де протест??? Де засудження? Де відставка???? Ганьба!!
777
Для Lester: де Ви бачите скорочення держ.замовлення. за певними напрямами скорочують за іншими збільшують. Держава (а точніше ми, як платники податків), повинні платити за підготовку лише тих спеціалістів які потрібні державі (нам). Якщо в державі "перевиробництво" всіляких юристів, міжнародників тощо, які не працюють за спеціальностями, а іноді взагалі, отримавши за наші кошти диплом, їдуть за кордон, то навіщо готувати нових! Я, як людина за чий рахунок відбувається підготовка непотрібних бюджетників, проти! Ось якщо в державі не вистачає лікарів, токарів, сантехніків (бо ніхто з молоді не хоче в грязюці колупатись), то тут дійсно треба підтримати.
Коментувати