Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ

Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки

Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ

Автор: Тамара Горіха Зерня, письменниця.

А які у вас очікування від шкільної освіти в Україні саме зараз?

Я б хотіла чесного визнання стану справ.

Зокрема, що онлайн навчання – це профанація за незначними винятками.

Що три роки онлайн – це три втрачених для школи роки.

І що у багатьох школах адміністрація, по суті, не захотіла налагодити нормальний освітній процес, і це їх цілком влаштовує.

Має бути гнучка система повернення дітей за парту. По суті, школи повинні перетворитися на репетиторські хаби з гнучким підходом до потреб дітей.

Потрібно приймати у школу всіх: хто вчився за кордоном, хто вчився вдома, хто взагалі не вчився. Без вступних іспитів, без стресів і звинувачень.

А потім по ходу або підтягувати учнів, повторювати пропущений матеріал, або давати можливість лишитися на повторний рік без стигми і засудження.

Очевидно, це означатиме більше навантаження на педколектив. Давайте приймемо це як необхідність після трирічної онлайн імітації процесу.

P. S. Моїм дітям пощастило. Обидва школяра ходять на заняття офлайн. У доньки під час онлайн навчання всі уроки були за розкладом. Але це рідкісний виняток на тлі того, що я спостерігала у дітей знайомих.

І ще раз переконалася, що все залежить від школи і від адміністрації. Було б бажання, можна було дітей вчити.

А у багатьох шкіл цього бажання не знайшлося.

Оригінал

Освіта.ua
22.03.2023

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Той, хто бачить
Той, хто бачить Дивно. Цій пані письменниці вже достатньо відповіли вчителі у її ТГ каналі у відповідь на її брехливі звинувачення та облудні образи. Київський, прости Боже, патріціят, для якого решта - колгоспне бидло і плебс. Так пані писателька тут написала, розраховувала на підтримку. А воно он як: ніяк. P.S. Не варто банити.
Той, хто бачить
Дивно. Цій пані письменниці вже достатньо відповіли вчителі у її ТГ каналі у відповідь на її брехливі звинувачення та облудні образи. Київський, прости Боже, патріціят, для якого решта - колгоспне бидло і плебс. Так пані писателька тут написала, розраховувала на підтримку. А воно он як: ніяк.
VV18
Головне це бажання дітей навчатися. А потім школа і батьки. Педагоги готові до пропозицій. Але кожний повинен займатися своєю справою, вчитель навчати, письменник писати. Можливо письменниці краще направити свої навички і знання на написання підручника або його редагування, якщо вистачає знань, хисту та бажання.
399
Для VV18: спочатку батьки, потім - діти із їхнім бажанням вчитися і тільки потім - школа. Педагоги може й не готові до пропозицій, бо вони їх ЗАДОВБАЛИ. Вчителями керує будь-яка "кухарка", що в більшості читає по складах.,
Коментувати
Фу
Шановна пані, а чому ваші знайомі терпіли, як я зрозуміла відсутність онлайн уроків у своїх школах? Чому вони не били в дзвони, не зверталися до адміністрації, відділу освіти? Їх все влаштовувало? Чи вони лише вам брудом обливали своїх вчителів та школи? Значить, такі батьки, їм плювати на своїх дітей, та й діти їх явно навчатися зовсім не хотіли, всіх все влаштовувало, головне - знайти цапа відбувайла - вчителя та звинуватити його у всіх гріхах.
Учитель і мама
У дописі я не побачила приниження вчителя. Мова йшла про онлайн навчання. Його організація повністю залежить від адміністрації. Колеги, вам створили умови для праці? А діти під час он-лайну працювали краще, ніж у класі? Де засудження вчителя? Якщо ми не будемо говорити про проблеми, ми їх ніколи не вирішимо. А школі, де вчаться діти пані, вона подякувала, значить роботою моїх колег задоволена.
Булка
Для Учитель і мама: Вирішувач проблем, негайно закрий своє воло! За таку заробітню плату як отримують ці трутні-вчителі, їх треба не те що принижувати, а створити такі умови праці, щоб за їжу працювали, коневоди, і повірте, все б стало на свої місця, і рівень освіти значно підвищився б. Тільки вміють що нити, морди, як все погано і яка ж низька зарплатня, тільки заяву на звільнення, чомусь, ніхто не пише, а тільки плачуться, белебухи
Оксана
Для Булка: Ви звідки взялися, така грамотна? За яку таку зарплату???? Скільки, по-вашому, отримують вчителі? Ану напишіть. А заяви пишуть, скоро нікому взагалі буде вчити. Ти диви, хамло. Обізвала вчителів трутнями і справилася.
Олександра
Для учитель і мама: А ви точно вчителька? Які умови і хто їх повинен створити? Нас ЗОБОВ’ЯЗАЛИ проводити онлайн -уроки за розкладом. Техніка своя, ніхто нікого не забезпечував. Школа без укриття, тому працюємо з дому - хто дома, хто виїхав. Ніхто не церемонився, сказали, хочете працювати - працюйте зі своїми гаджетами.
Коментувати
Марія Михайлівна
Ой Ви, Тамаро, з горіха зерня... Вас почитати, так це вчителі винуваті в тому, що три роки навчання онлайн. У 2020 налагодили онлайн-навчання до кінця року. У 2020-2021 іноді бували карантини, а так більшість часу вчилися. 2021-2022 - у другому семестрі теж старалися, як могли... Ви пишете: "Було б бажання, можна було дітей вчити". Скажіть, яким повинно бути бажання вчити в Донецькій області??? Ми вчимося онлайн. Про повернення до шкіл і мови немає, навіть якщо школа матиме три укриття. Безпекова ситуація, на жаль, не дозволяє. Якщо наші учні й повернуться до шкіл, то це буде ще дуже не скоро. Було б бажання... Та вчителі з величезним бажанням навчали б у школі! А Ви просто втоптали вчителів у бруд.
Наталія57
Чому редакція дозволяє дописи, що принижують людську гідність!!!! Таке відношення забирає у вас читачів!!!! Це освітянська газета? Де культура спілкування?
Ольга
Письменниця дуже,до речі, хороша й талановита, відома в доволі широких колах. Я теж не згодна щодо суцільної профанації, ми,повірте, намагаємося дати дітям знання якнайповніше. Інша справа,що діти в таких умовах не завжди вчаться так само ефективно, і на це є зараз об’єктивні причини. Однак у таких словах відповідати- це мені дивує. Усім важко,але опускатися до образ і грубостей неприпустимо.
Ромус
Цікаво, а що за письменниця така, мабуть щироко відома в дуже вузьких кругах? А чому ти сама клуша не йдеш в школу працювати? Хоч якийсь толок з твоєї писанини для соціуму буде. Покажи приклад, а гавкай, як шавка. А то звикли тільки гавкати, йди покажи клас по навчанню дітей за зарплату в 8500 грн з підростаючими падонками у таких же пажонків батьків родом з 90-х, а ми подивимось що з цього буде і з задоволенням тобі рукожопій розкажемо хто ти і де ти.
129
Для Ромус: Ти попався мені б десь,я тобі трутню на добрий лад розповів би хто ти, і де твоє місце, і ти б достойно провів час
Ірина
Для 129: Мені розкажіть, будь ласка, де місце вчителя. Ви самі хоч день у школі працювали? Думаю, що ні. І чому це вчителі - трутні? Чи сьогодні на Освіта.юа збіговисько хамів? Наче не п’ятниця, 13....
Коментувати
Ольга
Письменнице, пиши собі та не лізь, куди тебе не просять! Або йди писати у школу, у якої відсетнє бомбосховище!