Д. Ламза: шкільна оцінка – як заряд мобільного телефона

Оцінка, яка би вона не була, – це лише показник знань, і ні в якому випадку не оцінка дитини як особистості

Д. Ламза: шкільна оцінка – як заряд мобільного телефона

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Цей допис варто читати разом з родиною у присутності дітей. Мені дуже цікаве ваше ставлення до написаного.

Часто можемо бачити, що батьки чи вчителі сварять дитину за оцінку та постійно всілякими способами намагаються оцінку ту підвищити. Батьки принципово вважають, що оцінка – це обличчя їхньої дитини. Таке ставлення до шкільної оцінки мене як людину, як педагога просто обурює і викликає занепокоєння про наше майбутнє!

Не так давно закінчився перший семестр, і за традицією вчителі виставляли семестрові бали за освітні досягнення дитини. І в цей момент батьки починають штурмувати соціальні мережі та телефонними дзвінками тероризують вчителя щодо «не такої», на їхню думку, оцінки.

Часто у своїй роботі чую фразу: «Ви мою дитину оцінили на 6!» та багато інших, схожого характеру, словосполучень. Завжди намагаюсь реагувати на такі вислови батьків і обговорювати значення оцінки. Спілкування змінює ставлення до оцінювання дитячих знань. У подальшому батьки дякують, і ми бачимо прогрес у знаннях дитини.

Важливо пам’ятати і наголосити дитині, що «оцінка» в школі – це просто показник знань, який на даний момент є в учня. Також важливо пояснити, що оцінкою вчитель не оцінює саму дитину (особистість), а оцінює отримані знання, щоб у подальшому бачити, що потрібно підтягнути та над чим попрацювати.

Мені як педагогу подобається приклад, коли оцінку порівнюють із зарядом мобільного телефона.

Коли мобільний телефон показує низький заряд батареї (8%), це ж не означає, що телефон втратив свою привабливість та став не модним. Відтак, кожен знає, що треба взяти зарядку і підживити ґаджет.

Виникає риторичне питання про ставлення до оцінки. Оцінка – не самоціль, ціль – знання. Взяти книжку, почитати, вивчити тему – і оцінка отримає підзарядку. Все дуже просто!

Дорогі мої!

Сьогодні багато хто з оточуючих має низьку самооцінку. Спробуйте озирнутися навкруги – і ви побачите, наскільки багато людей навколо не помічають свої сильні сторони. Як на мене, це вина кожного з нас, тих, хто тією чи іншою мірою є архітекторами чиєїсь долі. Ми можемо одним своїм словом підняти людині віру в себе і надати їй крила!

Говоріть з дітьми з першого класу, що оцінка, яка би вона не була, – це лише показник знань, і ні в якому випадку не оцінка дитини як особистості.

Треба наголошувати дитині, що вона є індивідуальна, і таких, як вона, у світі більше немає.

Це проста істина життя, яку ми всі знаємо, але часто помічаємо, що не всі мають такі маркери.

Впевнений і сподіваюсь, що ця стаття для когось зіграє роль у подальшому. Дехто в ній, можливо, побачить себе та зробить висновки. Давайте разом проведемо роботу над помилками і змінимо цей світ!

Життя одне, і його можна прожити тільки один раз. Впустіть у своє життя віру в себе!

Оригінал

Освіта.ua
31.01.2023

Популярні блоги
В. Круглов: цінностей та поваги до інших має вчити дітей сім’я Школа – це не холодильник, куди здають дитину на утримання та навчання наук і моральних цінностей
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Оцінка. Лише вона треба батькам, а знання лише невеликій частині. Всім мішають вчителі пенсіонери, подавай молодих, а молоді теж всякі бувають, деякі не дають ніяких знань, але таких дуже люблять діти, молоді ж, а це головне, з ними цікаво. Батьки теж полюбляють вчителів, що геть не дають знань їх дітям і навпаки нападають на тих, хто вимагає вчити матеріал. Нікому не треба знання, а лише оцінки. У нас в школі 2 вчителя інформатики. Старший дає дуже хороші знання і заставляє вчитися, а молодий разом з дітьми грає в ігри всі уроки, але оцінки в нього мають високі, а в старшого вчителя зароблені. Ви не повірете, постійні скарги від батьків в сторону вчителя, що навчає, в той же час батьки просять перевести їх дитину в клас, або групу де не вчить нічому молодий "вчитель. Навіть слово вчитель з ним ніяк не асоціюється."
ATO
Для Світлана: Так было всегда, потому что детям последние 30 лет даже не поясняют зачем учиться. Если в СССР цель обучения была стать счастливым и строить светлое будущее, то сейчас выходит, что оценки (не знания) нужны разве что родителям и чтобы не портить гнилые рейтинги. Вам это объясняли? А учителя подсказали? А вы сами детям растолковали или тоже стесняетесь?
Коментувати
Елізабет
Дуже прикро вражена такою думкою, особливо засмучує, що це вчитель, директор спец.школи. Спробую пояснити вашою мовою. Наголошую, варто пам’ятати, що діти сприймають оцінку, як оцінку себе. Подобається вам чи ні, така дитяча вікова психологія. "Показник знань" "особистість"- це терміни для дорослих, не дивно, що діти вас не розуміють. Тож проведіть роботу на помилками, щоб вас розуміли в першу чергу діти. Тоді і з батьками проблем не буде.
Теза-Аргумент-Докази
Дорослі дурні теж часто все сприймають на свій хворобливий рахунок і ображаться на те, що хтось чи щось не так як вони хочуть. Учень прийшов не готовий і отримав "2" - це ж зневага до класу, вчителя, школи, батьків, освіти і краіни чи що? Просто забив. А діти чудова знають, що життя завжди плювало на ваші інфантильні дурощі та фальшиві "знання".
Аналітик
Для: Теза-Аргумегт-Докази: Образи вияв прихованої агресії. Ви використовуєте оцінку, як покарання. Ви прагнете домінувати деструктивними методами. Фраза "життя завжди плювало", схоже це ваш досвід.
ATO
Для Аналітик: Жизнь продолжается реально, а все навязанные веры-надежды-любови всего лишь фикция в дурных и затурканных головах. Только практика может служить критерием теории как истины, чего в наших школах давно нет.
Коментувати
Антоніна
Згодна на 100 % те саме говорю своїм учням і батькам. Оцінка це не заохочення, а ваші знання на цей момент! Але як дістали ті вчителі, які ставлять дітям високі оцінки просто, бо війна, бо вишли на урок, щоб не засмучувались. А чому оцінка має засмучуватм, це тільки привід працювати краще!
Гість
Індикатор заряду. Індикатор може показувати і невірні показники, але це вже інше питання