М. Андрєєв: про фонд зарплати працівників НАЗЯВО

Цей допис сприятиме протидії потокам маніпуляцій і брехні, якими намагається годувати нас НАЗЯВО

М. Андрєєв: про фонд зарплати працівників НАЗЯВО

Автор: Микита Андрєєвголова громадської ради при МОН.

«Боремося за ̶я̶к̶і̶с̶т̶ь̶ ̶в̶и̶щ̶о̶ї̶ ̶о̶с̶в̶і̶т̶и̶ бабло»

Сьогодні отримав цікавий документ із відомостями про фонд заробітної плати працівників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Я не буду проводити порівняльний аналіз і вираховувати, у скільки разів їх заробітна плата перевищує заробітну плату вчителя/викладача/працівника Українського центру оцінювання якості освіти/Українського інституту розвитку освіти. Ви можете зробити це самостійно. Я ж акцентую увагу на іншому.

На фото матеріали про гроші, які вони отримують лише з державного бюджету (публічні кошти). Ці документи не відображають преміальні та інші виплати, які йдуть зі спеціального фонду. Так-так, це той фонд, куди заходять більше 60 тисяч гривень за акредитацію кожної освітньої програми. Квіт і Ко тут вставили би «вивсєврьотє, вона коштує менше», але ви можете поцікавитися про дійсну вартість акредитації у закладів, які її проходили.

Хтось з вас міг би написати – «високі зарплати для чиновників - це добре, це інструмент запобігання корупції, це по-європейськи». Хтось би почав наводити приклади зарплат народних депутатів, суддів, членів наглядових рад, фахівців з реформ і т. ін. І я би з вами, можливо, навіть погодився. Якби не одне важливе «але». Навіть не одне, але давайте по порядку.

А ви бачили хоча б одного чиновника з високою зарплатою, який би міг собі дозволити займатися підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю і навіть не соромитися її декларувати?

Ну от уявіть собі:

  • суддя із зарплатою 1 млн на рік і додатково з таким же доходом від надання консультативних послуг в сфері права;
  • фахівець з реформ Міносвіти із зарплатою 50 тисяч гривень на місяць і корпоративними правами в КиївЕкспоПлазі, з яких він отримує дивіденди;
  • народний депутат, який, крім коштів з бюджету, є директором якоїсь приватної компанії і отримує зарплату ще і звідти.

Думаєте, це фантастика?)) Ні, це НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ - квазі-підприємство-монополіст зі значними законодавчо закріпленими повноваженнями в сфері забезпечення якості вищої освіти.

Голова секретаріату агентства (2019 рік) - майже 1,2 млн від підприємницької діяльності і корпоративні права.

Голова агентства (2019) - майже 200 тисяч за підприємництво і роялті.

Я не став відкривати декларації інших працівників, але вас не повинно дивувати, чому вони всі цілодобово стирають свої пальці у фейсбуці, щоб довести вам, що часи Табачника вже близько.)))

До речі, а пам'ятаєте суддів, які неодноразово висловлювали своє «фу» стосовно обмеження їм заробітних плат на період пандемії (не більше 41270 грн/місяць) або Сергія Лещенка, який доводив, що за період пандемії не отримував коштів від Укрзалізниці як член Наглядової ради. Так от, поцікавтеся у працівників оцього органу, чи розповсюджувалися на них ці обмеження. Ви здивуєтесь.

Якщо вам і досі дивно, що Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК винесло припис про реорганізацію цієї контори у центральний орган виконавчої влади з відповідними обмеженнями для його працівників, з відповідним контролем зі сторони суспільства та правоохоронних органів, то мені вас шкода. Ви або позбавлені критичного мислення, або з числа тих, еротичні фантазії яких нерозривно пов'язані з Табачником.

Я щиро сподіваюсь, що цей допис сприятиме протидії потокам маніпуляцій і брехні, якими останніми днями цілодобово намагається годувати нас НАЗЯВО.

Оригінал

Освіта.ua
06.08.2020

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана
Безглузда і накому не потрібна організація. Гарну річ назявою не назовуть. Бюрократична машина по викачуванню грошей з вузів.
Успіхів
В профтехосвіту ЄС почав давати трошки грошей в останні 4 роки, дійсно, щоб українським представникам робітничих професій було легше знайти роботу в ЄС, хоча прямо про це мову вони не ведуть. Щодо в слова "раби", то його радше слід вживати для більшості працюючих в Україні, а не в ЄС, просто співставте зарплати і умови праці, наявність страховок ... про рабів слід говорити на території керованій жменею олігархів.
Василь
Зарплати співмірні з зарплатою ректорів. Ректор КНУ дексларува у 2018 - понад 800 тисяч
Ан-100
Для Василь: не брешіть, бо то із пенсією.
Коментувати
Імя
Хоть кто-то не побоялся сказать правду в этой надостране.
Юрист
Все просто: Квит и его эпигон Винницкий( гражданин Канады) превратили Назяво в кормушку, наживаются на контрактниках, обдирают университеты. Министр, его замы, ректора, проректора, професора... имеют ограничения по зарплате - 10 минималок. А Квит и К’ не ограничены ни чем. Его зарплата без премий- более 100 тысяч!!?! Их надо приводить к Закону, все проверить.
Торба
Ці байки розповідайте собі. Внесок держав у власну освіту і науку в ЄС значний. Завдяки такому внеску, наприклад, у Польщі державні виші отримали значну перевагу над приватними, які в більшості такі ж, як у нас - ферми з продажу дипломів. Зарплата НАЗЯВО та її засоби одержання не є приводом для ліквідації самого НАЗЯВО. Втрати від ігнорування рекомендацій ЄС, асоційованим членом якого ми є, будуть значними. Гадаю простіше буде змінити ініціаторів цих "кроків".
Успіхів
Для Торба: 1) писатель мав би ще й трошки читати, що сам пише: "Внесок держав у власну освіту і науку в ЄС значний". Ми не ЄС. Чи це для Вас новина? Наш власний внесок за останні 27 років всім відомий, у кого є очі, той його бачить! 2) ЄС не буде витрачатись на науку і освіту о олігархократичній Україні, бо це абсолютно безперспективно для ЄС, це як сіяти пшеницю посеред Сахари :) Простіше гарний "посівний матеріал" запросити на "власні землі ЄС". 3) щодо НАЗЯВО. Лозунги назявят про своє НАЗЯВО гарні, але їх результати і спосіб діяльності скоріш заслуговують на засудження і переформатування нинішньої НАЗЯВО. Колишній міністр МОН, Квіт, просто створив під гарні лозунги надпривабливу для власної кишені компашку по обілечуванню й без того слабкої української освіти. Будучи міністром, сам Квіт не дуже поспішав боротись з усім, що він сьогодні засуджує, засуджує вже залишившись без крісла міністра :) Ефект від місця сидіння п. Квіта?
Торба
Для Успіхів: А Горизонт, а Еразмус та інші? Це що не фінансування науки та освітніх обмінів? Тому витрачають. Ніяких лозунгів немає. Є чіткі рекомендації ЄС, викладені в https://rio.jrc.ec.europa.eu/policy-support-facility/peer-review-ukrainian-research-and-innovation-system Тому я за те щоб не поговорити, а звернути увагу на реальність. Керувати як заманеться не вийде! І це реальність, яку ще не зрозуміли "нові-старі "керовники" від освіти".
Успіхів
Для Торба: те, що надається України на науку - це пара центів по європейських мірках. Ви просто не маєте уяви, яким є річний бюджет 1-єї лабораторії в ЄС, тому в зголоднілих очах навіть і пара центів сприймається як істотна підтримка :) Нажаль, Ви праві в іншому, далі зберігати український стиль управління наукою і освітою просто небезпечно, небезпечно для всього українського народу, але не для купки олігархів, і не для корумпованої бюрокрадії від освіти ...
Коментувати
Торба
Оприлюднені копії не привід для закриття НАЗЯВО. Так можна оприлюднити документи будь-якого університету і вимагати його закриття. Агентство повинно працювати як незалежна структура і це факт. Щодо ефективності його роботи сьогодні - це інше питання. Закриття НАЗЯВО призведе до проблем з ЄС в питанні приєднання до освітнього і наукового простору Європи. Просто - наші дипломи білядокторських наук перестануть визнавати де-інде і з такими ж проблемами зіткнуться всі випускники ЗВО. Тому намагання відійти назад буде виглядати як боротьба з вітряками. Хто платить, той і замовляє музику. Інакше на освіту і науку заробляти будемо вимушені самі, а грошей немає і не буде.
:(
Для Торба: працівники НАЗЯВО не мають отримувати зп більшу ніж університетські професори. Вони не діючи науковці, а бюрократи від освіти, хоча і мають наукові звання! Інакше все буде когори дригом, форма буде поставлена вище сутності, як зараз. Проблема НАЗЯВО, що вони себе любих та свої гаманці поставили на перше місце, а все інше подалі. Назявята лише прикриваються лозунгами про прозахідні реформи як Єва фіговим листком. Вони звичайні бюрократи-паразити, які нічим поки не допомогли науковцям і професорсько-викладацькому складу, а лише створили нові бюрократичні вимоги і забрали час, кошти та сили у перевантаженого викладацького складу ун-тів. + Європа, якщо дивитись реально, і так нам практично нічого не дає на науку і освіту крім пари центів, то ж випрямте спину і приберіть простягнуту руку!
Коментувати
:)
Дякуємо Вам за цікаву інформацію про псевдореформаторів від освіти!!! В наведених табличках справжнє обличча квітової молодої, але вже квітучої бюрократії від освіти. Певен, підстав для подальших розмов про піклування про якість освіти з боку НАЗЯВО більше не буде. Це звичайні, цинічні "кровосісі" на тілі університетів.