![]() |
Цей допис сприятиме протидії потокам маніпуляцій і брехні, якими намагається годувати нас НАЗЯВО |
М. Андрєєв: про фонд зарплати працівників НАЗЯВО
Автор: Микита Андрєєв, голова громадської ради при МОН.
«Боремося за ̶я̶к̶і̶с̶т̶ь̶ ̶в̶и̶щ̶о̶ї̶ ̶о̶с̶в̶і̶т̶и̶ бабло»
Сьогодні отримав цікавий документ із відомостями про фонд заробітної плати працівників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Я не буду проводити порівняльний аналіз і вираховувати, у скільки разів їх заробітна плата перевищує заробітну плату вчителя/викладача/працівника Українського центру оцінювання якості освіти/Українського інституту розвитку освіти. Ви можете зробити це самостійно. Я ж акцентую увагу на іншому.
На фото матеріали про гроші, які вони отримують лише з державного бюджету (публічні кошти). Ці документи не відображають преміальні та інші виплати, які йдуть зі спеціального фонду. Так-так, це той фонд, куди заходять більше 60 тисяч гривень за акредитацію кожної освітньої програми. Квіт і Ко тут вставили би «вивсєврьотє, вона коштує менше», але ви можете поцікавитися про дійсну вартість акредитації у закладів, які її проходили.
Хтось з вас міг би написати – «високі зарплати для чиновників - це добре, це інструмент запобігання корупції, це по-європейськи». Хтось би почав наводити приклади зарплат народних депутатів, суддів, членів наглядових рад, фахівців з реформ і т. ін. І я би з вами, можливо, навіть погодився. Якби не одне важливе «але». Навіть не одне, але давайте по порядку.
А ви бачили хоча б одного чиновника з високою зарплатою, який би міг собі дозволити займатися підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю і навіть не соромитися її декларувати?
Ну от уявіть собі:
- суддя із зарплатою 1 млн на рік і додатково з таким же доходом від надання консультативних послуг в сфері права;
- фахівець з реформ Міносвіти із зарплатою 50 тисяч гривень на місяць і корпоративними правами в КиївЕкспоПлазі, з яких він отримує дивіденди;
- народний депутат, який, крім коштів з бюджету, є директором якоїсь приватної компанії і отримує зарплату ще і звідти.
Думаєте, це фантастика?)) Ні, це НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ - квазі-підприємство-монополіст зі значними законодавчо закріпленими повноваженнями в сфері забезпечення якості вищої освіти.
Голова секретаріату агентства (2019 рік) - майже 1,2 млн від підприємницької діяльності і корпоративні права.
Голова агентства (2019) - майже 200 тисяч за підприємництво і роялті.
Я не став відкривати декларації інших працівників, але вас не повинно дивувати, чому вони всі цілодобово стирають свої пальці у фейсбуці, щоб довести вам, що часи Табачника вже близько.)))
До речі, а пам'ятаєте суддів, які неодноразово висловлювали своє «фу» стосовно обмеження їм заробітних плат на період пандемії (не більше 41270 грн/місяць) або Сергія Лещенка, який доводив, що за період пандемії не отримував коштів від Укрзалізниці як член Наглядової ради. Так от, поцікавтеся у працівників оцього органу, чи розповсюджувалися на них ці обмеження. Ви здивуєтесь.
Якщо вам і досі дивно, що Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК винесло припис про реорганізацію цієї контори у центральний орган виконавчої влади з відповідними обмеженнями для його працівників, з відповідним контролем зі сторони суспільства та правоохоронних органів, то мені вас шкода. Ви або позбавлені критичного мислення, або з числа тих, еротичні фантазії яких нерозривно пов'язані з Табачником.
Я щиро сподіваюсь, що цей допис сприятиме протидії потокам маніпуляцій і брехні, якими останніми днями цілодобово намагається годувати нас НАЗЯВО.
Освіта.ua
06.08.2020