Ольга Мирошникова: про враження від ЗНО для вчителів

Кожен, хто наважився пройти сертифікацію – «суперучитель», нас нічим не здивуєш і не налякаєш

Ольга Мирошникова: про враження від ЗНО для вчителів

Автор: Ольга Мирошникова, учитель.

#сертифікація, #останнійкрок

Колеги, я мовчала-мовчала. Але на кінчику язика все ж «вертілись» враження.

Я не можу сказати, що вся процедура сертифікації мене обтяжила. Рік минув «м'якіше», ніж зазвичай при атестації. Можливо, просто це була більш «особиста» процедура. Сама подала заявку, що вимагати від мене, ніхто не знає.... - краса!..

Вивчення практичного досвіду - взагалі минуло прекрасно. Про це я неодноразово вже писала.

Щодо тестування. Я навіть зауважила журналісту ТСН тиждень, що процедура, на яку ми зібрались - це тестування ФАХОВИХ умінь. А на вихід нам довелось складати справжнє ЗНО з різних предметів. Та можливо, нове керівництво освітою саме в цьому вбачає фаховість вчителя початкових класів?!

Питання мене здивували. Були такі, що я однозначно не знала відповіді. Саме тому виконала все, що знала, заповнила бланк і через 1.5 години пішла. Не тому, що  «найрозумніша», просто не бачила сенсу мерзнути і «ламати» собі голову.

Що чекаю у результаті? Десь половину, а може, й менше. Я не впевнена, що цього вистачить, щоб зарахувати мені проходження сертифікації.

Що мене підтримує? Все моє керівництво на різних рівнях. На кожному етапі вони були поряд, переконуючи мене, що все вийде. Колеги, які наважились на процедуру разом зі мною. Друзі, старі й ті, що з'явились завдяки процедурі. Впевнена, що кожен, хто наважився – «СУПЕР учитель». Це доводить, що ми не боїмось нового, а зустрічаємо його з «широко відкритими» очима. Нас нічим не здивуєш і не налякаєш.

Висновок? Вчителі мають дуже малий досвід проходження різноманітних тестувань. Ми підвищуємо свій фах, а знання з «загального світогляду» поступово відкладаються у «комірчини пам'яті».

Що робити? Любити себе, читати книги, а не підручники. Подорожуйте, спілкуйтесь на теми, що Вам цікаві. Давайте створювати групи за інтересами, а не за предметами. І тоді, можливо, наші «комірчини» повернуть нам знання про «впровадження християнства на Русі»)))

МИ ВСЕ ЗМОЖЕМО!

Оригінал

Освіта.ua
07.11.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не бандеровец
В этой стране не нужны ни умные учителя, ни умные дети! Дебильные сертификации придумывают недоучки недоминистры!
Олекса Позняк
ЗНО без проблем, але наші чинуші навішали там стільки усяких перевірок що жодному іноземному учителю не снилось. Балакав з англійцем (разом працюємо). Тільки тоді коли він забажав підвищення зарплати, і написав заяву, до нього приїздить інспектор на 1 урок, поспілкується учнями і учителем після уроку - і все. У нас же примусово усіх, дипломи будем забирать, зошити будем шманать. У мене знайома проходила - так навіть технічок опитували чи тихо у неї на уроках, збирали плітки по усій школі від учнів до директора, шманали документацію, ходили за нею що вона на перервах робить - у туалет прийшлось відпрошуваться - стид і срам від таких сертифікацій. Англлієць прав - їх учителям довіряють . І правильно роблять. Бо коли над учителем висить меч сертифікацій і перевірок він думає не як краще учню а як краще інспекції догодить. Біда з нашими дурнями
Олекса Позняк
Дайте учителю як моєму колезі з Німеччини 3300 евро зарплати , класи по 20 учнів, обладнання і час для професійного росту і потім вимагайте як у німця. Хоча і немає у них такого дебілізму як у нас. А судді хто? Дочки та коханки начхальства які школу бачили як самі учились.
Таня
Для Олекса Позняк: Деяким тупим по життю, чи випадково потрапившим до освіти вчителям, хоч і завтра дай по 10 000 євро - умнішими не стануть.
Вчитель
Тупі по життю чи ті, хто випадково потрапив до школи, в ній не затримуються. Вони, або збігають зі школи, або деякі з них йдуть працювати до районних, міських чи обласних відділів освіти
Олекса Позняк
Для Вчитель: Правда. Я працював у різних школах. Вчителі усі толкові специ , тупі мені не траплялись. Те що , можливо, не кожен урок на супервисокому рівні, так то лише тому що для того щоб прожить йому треба тягти мало не 2 ставки, або до ночі працювати на іншій роботі, або тягти город щб прожить. Дайте йому достойну оплату на ставку і наші учителі фінів за пояс заткнуть. Знаю, бо співпрацюю з іноземними учителями.Ми не гірші а багато в чому кращі.5 років Ліля товкла нам в морду : ви дурні, ви некомпетентні -батьки й повірили
Коментувати
Олена
Шановні вчителі, а уявіть як дітям проходити тести, ЗНО, ДПА, як хвилюються діти, як переживають. Хто їх підтримує? Хто дає їм впевненість в собі. Я вважаю що це правильно, коли вчитель теж повинен пройти через це, відчути те, що відчуває дитина, ’ це по-перше, а по-друге, якщо вчитель сам не може пройти ЗНО то які знання він може дати дітям? Бо щоб знати на 12 балів дитина повинна знати на рівні вчителя. Може тоді більш толерантніше ви будете відноситись до дітей
Михайло
Для Олена: Я вступала у виш з 8 конкурентами на місце, складала сесії сама, без блату та грошей, диплом захищала сама. Зараз діти не відчувають 10 долі того, що відчувала я, бо знають: погано складу - мамка оплатить навчання. Вони не привчені напружуватись. Пробачте, але соплі "анижедети" вже не цікаві.
небайжужий
А самі батьки не хочуть скласти ЗНО? Ми все жаліємо дітей. Вчителі погані. А батьки діте настроюють на навчання, чи кажуть "нащо воно тобі треба?". А потім претензії до вчителя: "Не навчив, не пояснив", " Після уроків не залишився."
Коментувати
ОБУРЕНА
Так спокійно: не пройду так не пройду))) А "голосочки" кажуть,що якщо не пройдете- прощавай школа,диплом про вищу освіту в дупу.Що тоді б ви сказали? Програма ЗНОдля вчителя це просто жах,ураховуючи в яких умовах цей учитель працює.Увести розділ з ІКТ,а комп’.тера,інтернета на робочому місці НЕМА. Усе,що держава дала:дошку і крейду. От і сертифікуйте,як на ній треба писати.
Викладач
Для ОБУРЕНА: крейду також за власні кошти...
Коментувати
НУШ!!!
От цікаво знати, а тести з предмету « Мистецтво » теж були? Наші зірки - початківці багатостаночники тепер все »уміють» НУШ! Хіба вмієш? - Якось буду читати! Якщо немає знань - ніхто не поверне! Якось воно було, є, і буде!!!
Імя
Это был тест для отбора в команду "Что? Где? Когда?"?
щодо рівня знань учителів
ЗНО починається у 5 класі. До 11 учні повинні володіти всім матеріалом. Але ЗНО у 11 класі це пізно. ЗНО має бути у 4 та 9 класі. Тоді учні будуть мати стимул вчити, а учителі змушені будуть себе вдосконалювати. Який не сьогодні сенс ДПА у 9 класі. Та ніякого. Учні за місяць знають, який варіант вони будуть писати. Хіба учителі мотивовані займатися самоосвітою? Зовсім ні. У 9 класі можливо і має бути диктант. Але радіодиктант, на зразок того, який буде проводитися завтра. Завдання з математики мають бути єдині для всіх. І вони мають прийти на електронки шкіл о 8.40 хвилин. За 20 хвилин до екзамену. Тоді учителі будуть мотивовані вчити, а учні вчитися. Ви самі перейшли у еру ГДЗ, навчили учнів на кожному кроці списувати. А далі лишенько, знань не має. При такому підході, інших наслідків не може бути. Для чого це обговорювати.
викладач
Для щодо рівня знань учителів: обома руками ЗА ЗНО в 4 та 9 класах. І процедуру підтримую. Все просто! І сама піду здавати ЗНО. Думала, що то лише для вчителів шкіл. В наступному році обов’язково запишусь.
Надія
А ви подумали про психіку дітей - щоб в 4 класі здавати ЗНО??? Жесть просто....
колежанка
Якщо батьки та вчителі не нагнітатимуть страхів, а поставляться, як до звичайної чергової перевірки знань, то діти складуть тестування граючись. Інша справа, що дорослих цікавить не рівень знань, а лише найвища оцінка, навіть, не реальна...
Коментувати
Тарас
Ну якщо ви про 988 р...то для кожного це важливо як навчитись множити чи ділити :)такі дати ключові (їх може бути до 10,не більше)
Небайдужа
Для Тарас: дійсно, не знати вчителю вже цієї дати - це дивно...
Коментувати
Наталья
А что за вопрос был о христианстве на Руси?